۶ دقیقه

زاویه سازی فک و روش های آن

آنچه می خوانید...

زاویه سازی فک در واقع یک روش موثر برای زیباسازی فک و در نهایت بهبود ناهنجاری های مربوط به فک است. دقت داشته باشید که این روش کاملا غیر تهاجمی بوده و می تواند تغییرات فوق العاده ای را در صورت شما ایجاد نماید. در صورتی که حتی با وجود رعایت یک رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش خط فک ایده آل را ندارید می تواند با مراجعه به یک پزشک متخصص و با تجربه از طریق روش های مختلف به طور کامل مشکل خود را برطرف نمایید.

زاویه سازی فک

مزایای زاویه سازی فک

از مهم ترین مزایای بارز زایوه سازی فک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✳️ با انجام زاویه سازی فک تزریق چربی یا ژل و یا بوتاکس که شیوه های غیرتهاجمی هستند دوره بهبودی نخواهید داشت از همه مهم تر زیبایی صورت نیز دو چندان می شود؛ همچنین انجام تزریق ژل لب هم می تواند برای ایجاد زیبایی و تناسب در چهره تان بسیار موثر باشد.

✳️ ناحیه تزریق و میزان موادی که لازم است تزریق شود را طوری طراحی کرد که کاملا خواسته های شما را برآورده کند. هم اکنون تغییراتی که با تزریق ژل و یا چربی می توان ایجاد کرد خیلی طبیعی و با ظرافت هستند و تغییرات مثبت و موثری در صورت شما بوجود می آورد.   

✳️ شیوه های تزریقی به دو صورت دائمی و موقت انجام می شوند.

✳️ در شیوه های تزریقی در صورتی که از فیلرها و ژل ها استفاده شود، نتیجه کار برگشت پذیر خواهد بود. به این معنا که اگر از نتیجه بدست آمده راضی نباشید می توان با تزریق یک نوع آنزیم نتایج را کاملا بی اثر کرد و به حالت اولیه اش برگرداند.

✳️ زاویه سازی فک کاملا از لحاظ مالی مقرون به صرفه تر است.

انواع روش های زاویه سازی فک

در حال کلی زاویه سایز فک به روش های ختلفی انجام داده می شود که پزشک بر اساس شرایط فرد مراجعه کننده آن را انتخاب می کند. از انواع این روش ها به شرح زیر می باشد:

🔹 تزریق ژل

در این روش لازم است تا تزریق کاملا به اندازه و در محل دقیقی انجام داده شود، همچنین لازم است تا حتما از ژل های کاملا مرغوب در بازار استفاده شود چرا که یک ژل نامرغوب می تواند عوارض بسیار زیادی را به همراه داشته باشد.

نکته: بهترین و مناسب ترین نوع ژل هیالورونیک اسید است چرا که با بدن سازگاری بالایی دارد ولی در مقابل ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد که شامل عفونت و کبودی می شود.

🔹 تزریق چربی

این روش هم کاملا سرپایی انجام می شود به این صورت که در ابتدا چربی های اضافه از بدن فرد استخراح و بعد از آماده سازی تزریق آن انجام می شود.

در حالت کلی دقت داشته باشید که این روش هیچ نوع عارضه خاصی را به همراه ندارد چرا که چربی از بدن خود فرد بوده و با سازگاری زیادی دارد.

🔹 نخ

جزء پر طرفدار ترین روش های زاویه سازی فک محسوب می شود به این صورت که پزشک در ابتدا نواحی مورد نظر را مشخص و بعد با سوزن های مخصوصی زاویه سازی را انجام می دهد.

یکی از مهم ترین مزایای باز این روش زاویه سازی این است که است که همارن لحظه نتایج حاصل از آن را می توان مشاهده کرد و به هیچ عنوان جای اسکار آن برروی پوسن صورت باقی نخواهد ماند.

🔹 بوتاکس

استفاده از این روش زاویه سازی فک برای افرادی که فک مربعی دارند گزینه مناسبی محسوب می شود تا ظاهر زیباتر را برروی فک خود ایجاد نمایند دقت داشته باشید که در این روش فرد درد خاصی را تجربه نمی کند.

🔹 فیلر

نتیجه این روش زاویه سازی فک را هم می توان همان لحظه مشاهده کرد، و طبق بررسی های انجام شده فرد با عارضه خاصی بعد از تزریق مواجه نمی شود.

مراحل زاویه سازی فک

به منظور آشنایی شما با این پروسه به طور مختصر مراحل زاویه سازی فک به شرح زیر می باشد:

  • به علت سوزش و درد ناشی از ورود سرنگ حاوی فیلر به زیر پوست، اول ناحیه مورد نظر با به کار بردن کرم های بی حسی موضعی دارای لیدوکائین بی حس می شوند. 
  • مطابق با نظر مراجعه کننده و یا پزشک، فیلری که حاوی چربی یا ژل است تزریق خواهد شد. 
  • پیش از تزریق، صورت به طور کامل توسط پزشک کانتور (بررسی زاویه سازی صورت به شیوه ای که تمام عیب های صورت را بپوشاند.) خواهد شد.

اگر قصد انجام این روش جوانسازی را دارید می توانید به دکتر آزیتا مولازاده بهترین دکتر پوست در غرب تهران مراجعه نمایید.

سوالات متداول

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای زاویه سازی فک هستند؟

این شیوه به طور معمول برای صورت های تپل و چاق، صورت های با فرم گرد و صورت های لاغر به کار گرفته می شود ولی ممکن است افراد دیگر نیز از این روش جوانسازی استفاده نمایند.

ماندگاری زاویه سازی فک چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید اشاره کنیم که این روش موقتی بوده و بعد از گذشت چند ماه نیاز به تمدید دارد. در حالت کلی ماندگاری این روش بین 12 الی 18 ماه می باشد.
ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که برای ماندگاری بیشتر می توانید جراحی را انجام دهید که در ان فک به طور کاکل تراشیده می شود.

زاویه سازی فک چه عوارضی را به همراه دارد؟

در خصوص عوارض و خطرات این روش باید اشاره کنیم که در حالت کلی مکن است کمی تورم و التهاب را داشته باشید که آن هم به طور کوتاه مدت بوده و بعد از گدشت مدتی به طور کامل رفع می شود.
در بعضی از موقع که با عوارضی چون عفونت، عدم تقارن، خون مردگی و … مواجه شدید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

کلام آخر

همانطور که در این مقاله اشاره کردیم زاویه سازی فک یک روش موثر برای زیبایی بیشتر ثورت و متقارن کردن آن با دیگر اجزای صورت محسوب می شود اگر قصد انجام این کار را دارید حتما زیر نظر یک پزشک متخصص و کاربلد انجام دهید تا نتیجه مطلوبی را نیز دریافت نمایید.

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

یک پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان!