۹ دقیقه
جوانسازی صورت و گردن با هایفوتراپی

هایفوتراپی

آنچه می خوانید...

هایفوتراپی، روش غیر تهاجمی است که به رفع علائم بالا رفتن سن کمک می کند و مزایایی از لیفت صورت بدون نیاز به جراحی را به همراه دارد. جالب است بدانید که این روزها روش های غیر جراحی طرفداران زیادی پیدا کرده است. اغلب درمان های کم تهاجمی تر، دوره نقاهت بسیار کوتاهی را نسبت به روش های جراحی به همراه دارند با این تفاوت که روش های جراحی، تغییرات دائمی را در شما ایجاد خواهند کرد.در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی هایفوتراپی صورت، روند درمان و اثربخشی آن بپردازیم.

یکی از روش های رفع افتادگی و یا شل شدن پوست صورت هایفوتراپی می باشد که روشی بی خطر و ایمن است و هیچ گونه عوارض جانبی را به همراه ندارد. هایفوتراپی یکی از روش های لیفت صورت و سفت نمودن می باشد که متقاضیان زیادی به خصوص خانم های مسن را در پی دارد.

هایفوتراپی صورت چیست؟

در هایفوتراپی صورت از اولتراسوند برای حرارت دهی لایه های عمقی پوست استفاده می شود. حرارت ایجاد شده باعث تخریب سلول های پوستی ناحیه مورد نظر می شود و بدن سعی در ترمیم این آسیب دیدگی خواهد داشت. جهت طی شدن این روند، بدن کلاژن تولید می کند تا به رشد مجدد سلول ها کمک شود. کلاژن، ماده ای است که به پوست ساختار و استحکام می دهد.

امروزه از این روش برای سیستم درمانی نیز استفاده می کنند، به صورتی که انرژی مافوق صوت به روش غیر تهاجمی گرما را تولید کرد و به لایه های تحتانی پوست می رساند. در نتیجه این گرما منجر به تحریک سلول های زیرین شده و باعث می شود که کلاژن مورد نیاز را تولید نمایند. زمانی که کلاژن تولید شود باعث زیبا و جوانسازی پوست  می شود. روش هایفوتراپی را باید نزد یک پزشک پوست حاذق اعمال نمایید تا نتایج موفقیت آمیز کسب شود.

از این روش برای درمان افتادگی پوست و دیگر مشکلات پوستی استفاده می نمایند که علاوه بر جنبه ای درمانی روشی غیر تهاجمی برای لیفت صورت، گردن، چانه، ناحیه بالای سینه نیز استفاده می کنند.

 

مزایای هایفوتراپی 

روش هایفو، یک روش بی خطر و ایمن است که عارضه و نتایج درمانی معکوس ندارد. با توجه به این که امواج صوتی از پوست رد می شوند، تغییر رنگ در پوست نداریم. بنایراین در هر نوع پوستی ( پوست روشن ، تیره و پوست بدون رنگ ) قابل انجام است. امروزه هایفوتراپی جزو درمان های پر کاربرد برای جوانسازی می باشد. یکی از مشکلات افراد با بالا رفتن سن، تغییر در حالت و ظاهر پوست است که با استفاده از این روش می توان آن را درمان کرد.

از جمله مزایای هایفوتراپی صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کشیده شدن پوست گردن
 • کاهش ظاهر غبغب
 • لیفت افتادگی ابروها و پلک ها
 • رفع چین و چروک های پوستی

روند هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی صورت با پاکسازی ناحیه مورد نظر در صورت و استعمال ژل بر روی پوست آغاز می شود. سپس، دستگاه بر روی پوست قرار می گیرد تا امواج اولتراسوند به ناحیه مورد نظر تابیده شود. هر جلسه درمان در حدود سی تا نود دقیقه به طول می انجامد.

برخی افراد در طول درمان احساس ناراحتی و یا بعد از آن، از احساس درد شکایت می کنند. به منظور پیشگیری از بروز درد می توان از بی حس کننده موضعی استفاده کرد. مصرف داروهای مسکن مانند استامینوفن و یا نوافن می تواند به تسکین درد کمک کند.

برخلاف سایر روش های زیبایی مانند لیزر موهای زائد، جهت انجام هایفوتراپی نیازی به آماگی خاصی نیست. بعد از پایان هر جلسه درمان، دوره نقاهتی در انتظار بیمار نیست و بیمار قادر به انجام کارها و فعالیت های روزانه خود خواهد بود.

معمولا نیاز است این روش درمانی یک تا شش مرتبه تکرار شود تا بهترین نتایج حاصل گردد.

عملکرد هایفوتراپی

ابتدا پزشک پوست با قرار دادن یک ژل در ناحیه ای صورت و یا هر ناحیه ای که متقاضی خواهان آن است، با یک دسته اقدام به تاباندن اشعه به پوست می کند. گفته می شود برای رسیدن به نتایج عالی و رضایت بخش باید به یک پزشک پوست باتجربه مراجعه شود.

این فرآیند یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول می کشد که در طول درمان متقاضی هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس نمی نماید زیرا قبل از آن پوست را بی حس کرده است.

عملکرد سفت شدن پوست همراه با داغ شدن به وجود می آید. یعنی با گرم کردن لایه های زیرین، پوست جمع می شود. در قسمت های نزدیک فک و چانه که دسترسی جراحی به لایه های زیرین پوست مقدور نیست. با دستگاه هایفو به سادگی و بدون برش پوستی و ایجاد اسکار قابل انجام است. دستگاه هایفو برای چین و چروک های دور چشم، بلند کردن ابرو ها و لیف ابرو، کشیدگی پلک و موارد این چنینی بسیار پرکاربرد است.

 

جوانسازی صورت و گردن با هایفوتراپی

عوارض جانبی هایفوتراپی

چون پزشک پوست قبل از شروع به کار پوست را بی حس می کند در طول درمان ممکن است که مقداری خارش، قرمزی یا سوزش را احساس کنند. در حالی که هیچ گونه درد غیر قابل تحمل برای متقاضی را به همراه ندارد. این علائم و نشانه ها چند ساعتی بعد از آن کاملا برطرف می شود. مختصر تورمی بعد از انجام هایفوتراپی ممکن است ایجاد شود که کاملا طبیعی و بسیار خفیف است. کمی قرمزی نیز چند ساعت  بعد از آن وجود دارد که خیلی زود کاملا محو می شود. انجام هایفو اگر به درستی صورت گیرد، عارضه ای وجود نخواهد داشت. در درمان های خیلی عمیق برای اینکه مشکلاتی در سیستم عصبی بیمار پیش نیاید، قبل از انجام هایفو این قسمت ها شناسایی و محافظت می شوند و از استفاده هایفو در این قسمت خودداری می شود.

بعد از این فرآیند متقاضی به امور و فعالیت های روزمره زندگی می پردازد و نیازی به دوره ریکاوری ندارد.

گاهی نتایج درمان 2 تا 3 ماه طول می کشد تا نمایان شود، اما ممکن است که نیاز به تکرار هایفو باشد تا پوست کلاژن های جدید را تولید کند.

مزایای هایفوتراپی

 • سفت کردن و تجدید ساختار پوست صورت و گردن
 • کاهش ترک ها و چین و چروک پوست
 • لیفت صورت و پوست
 • امکان لیفت پوست بدون نیاز به عمل جراحی
 • از بین بردن تیرگی، سیاهی و گودی ایجاد شده زیر چشم

آیا اثربخشی هایفوتراپی صورت تابث شده است؟

بعد از مطالعات انجام شده مشخص شد که هایفوتراپی به درمان کشیدگی پوست و بدن و هم چنین کاهش سلولیت کمک می کند و روشی ایمن و موثر می باشد. ماندگاری هایفوتراپی، دو تا سه ماه می باشد و در صورتی که مراقبت های لازم رعایت شوند، تا یک سال ماندگاری خواهد داشت.

بیمارانی که تحت درمان هایفوتراپی قرار گرفته بودند، بعد از دوازده هفته مجدد بررسی شدند. آن چه که به وضوح در این افراد مشاهده شد، تغییر الاستیسیته پوست ناحیه درمان بود.

از آن جایی که هایفوتراپی روش غیر جراحی است، دوره نقاهت آن نسبت به روش جراحی بسیار کمتر است. اما نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که روش غیر جراحی، نتایج دائمی را به همراه ندارد. اما با این حال، اثربخشی هایفوتراپی در:

 • سفت شدن پوست
 • رفع چین و چروک
 • بهبود و بازسازی بافت پوست

به اثبات رسیده است.

آیا هایفوتراپی خطر دارد؟

در کل، شواهد و نتایج به دست آمده نشان می دهند که هایفوتراپی صورت روشی بی خطر و ایمن است و کمترین میزان عوارض را به همراه دارد و تنها  ممکن است برخی بیماران با علائم خفیفی از درد و یا احساس ناراحتی روبرو شوند.

از دیگر عوارض هایفوتراپی که احتمال دارد رخ دهد، می توان به تورم، قرمزی، بی حس شدن ناحیه و یا کبودی اشاره کرد که البته بعد از گذشت مدتی برطرف خواهند شد.

نتایج هایفو تراپی

کاندیدای هایفوتراپی تمام افرادی اند که افتادگی پوست یا شل شدن کوچکی در پوست صورت دارند، می باشند. هم چنین مناسب افرادی است که در پی پوستی زیبا و باطراوت هستند نیز روش هایفوتراپی بهترین گزینه می باشد. زمانی که به یک پزشک پوست حاذق مراجعه شود نتایجی ازجمله موارد زیر حاصل می شود که:

 • رفع افتادگی پلک بالا
 • سفت و محکم شدن پوست صورت
 • لیفت (بالا کشیدن ابروها)
 • لیفت گونه ها
 • رفع غبغب
 • رفع چروک های کناره های خارجی چشم ها (چین های پنجه کلاغی)
 • کم شدن عمق خطوط خنده و گریه (رفع افتادگی گوشه های لب ها)
 • رفع چین و چروک های صورت و بالا گردن
 • رفع افتادگی های زیر چانه (رفع افتادگی پایین صورت)

جوانسازی صورت و گردن با هایفوتراپی

 

انواع مختلف جوانسازی

در کنار هایفوتراپی روش های دیگر نیز وجود دارند که بر طبق نظر بهترین دکتر پوست انتخاب می شود . از جمله :

 • جراحی
 • Radio frequency یا همان لیفت با RF
 • تکنولوژی لیزر
 • لایه بردارهای شیمیایی
 • پر کنندها یا همان فیلر ها

از بین بردن خط خنده با هایفوتراپی

چین های عمیق خط خنده بسیار در چهره تاثیر گذار است. با استفاده از هایفوتراپی، عمل لیفتینگ، پر شدن حفره ها و محو شدن چین های خط خنده انجام می شود.

دستگاه های مختلفی در دنیا برای استفاده از عملکرد اولتراسوند جهت سفت شدن پوست استفاده می شوند که تفاوت آن ها در ظرافت، دقت و نزدیک بودن لایه ی زیرین پوست است.

 

هزینه هایفوتراپی

هزینه هایفوتراپی، نسبت به انجام نوع کیفیت خود بسیار مناسب می باشد. بستگی به نوع و عارضه ای که روی پوست وجود دارد و نوع پوست بیمار، تعداد جلسات و هزینه دریافت شده، متفاوت است که بر طبق نظر دکتر پوست تعیین می شود. یکی از دغدغه های فکری اغلب متقاضیان این روش جویا شدن از هزینه آن می باشد که تاکید پزشک پوست بر این است که ابتدا باید به مطب پزشک مراجعه شود و بعد از بررسی میزان شل بودن پوست قیمت هایفو را تعیین کند.

کلام آخر

تابش امواج پر قدرت اولتراسوند یا همان درمان هایفوتراپی صورت، یکی از موثرترین روش های غیر جراحی در کاهش علائم بالا رفتن سن از جمله چین و چروک های پوستی می باشد. در صورتی که بعد از درمان، مراقبت های گفته شده از سوی دکتر پوست در تهران رعایت شود، نتایج هایفوتراپی تا یک سال ماندگاری خواهد داشت.

 

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *