۱۲ دقیقه
هزینه-تزریق-ژل-لب

صفر تا 100 تزریق ژل لب و روش های آن

آنچه می خوانید...

تزریق ژل لب یکی از روش های پرطرفدار برای حجیم کردن و افزایش زیبایی لب ها می باشد. در این مقاله از سایت دکتر آزیتا مولازاده در این زمینه اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار می‌دهیم. چنانچه قصد انجام این کار را دارید یا می‌خواهید در این زمینه بیشتر بدانید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

هدف از تزریق ژل لب چیست؟

انواع مختلفی از فیلر ها یا پرکننده های پوستی وجود دارد که می توانند در لب ها و اطراف دهان تزریق شوند. اما متداول ترین مواد پرکننده محصولاتی هستند که حاوی موادی مشابه اسید هیالورونیک هستند. پرکننده های اسید هیالورونیک با تغییر شکل، ساختار و حجم می توانند ظاهر لب ها را بهبود بخشند. ژل، نوعی فیلر یا پر کننده می باشد که امروزه در نقاط مختلف صورت مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از راه های نوین تزریق فیلر، اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر است.

این روش، یک تزریق موضعی برای حجیم کردن لب یا برطرف کردن عیوب لب است که شما می تواند با مراجعه به کلینیک های زیبایی معتبر نزد بهترین دکتر پوست در غرب تهران یک تجربه خوب از این فرایند زیبایی داشته باشید.

↫ نمونه کارهای عکس تزریق ژل لب توسط دکتر آزیتا مولازاده:

نمونه کار تزریق ژل لب 6
نتیجه تزریق نیم سی سی ژل لب
تزریق نیم سی سی ژل لب

مزایا تزریق ژل لب

ژل پس از تزریق، از بافت لب ها پشتیبانی و شکل می گیرد. از مزایای استفاده از پرکننده های اسید هیالورونیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

↲ کنترل حجم لب

مقدار ماده تزریق شده قابل کنترل است، بنابراین پزشک کنترل بهتری روی میزان حجم لب دارد.

↲ سرعت تدریجی درمان

تزریق را می توان به تدریج طی جلسات مختلف انجام داد تا زمانی که نتایج مطلوب حاصل شود.

↲ تورم موقتی

هر گونه توده و برجستگی حاصل از حرکت لب ها به راحتی قابل حل است.

↲ کبودی کمتر

در مقایسه با سایر مواد پرکننده پوستی ممکن است کبودی و تورم کمتری وجود داشته باشد.

↲ نتایج منطقی ماندگار

نتایج حاصل از تزریق ژل لب طولانی مدت هستند، اما دائمی نیستند.

↲ واکنش آلرژیک بعید است اما غیرممکن نه!

از آنجا که پرکننده های اسید هیالورونیک از موادی شبیه به آنچه در بدن یافت می شود ساخته می شوند، بعید است که باعث واکنش آلرژیک شوند. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، قبل از درمان به پزشک خود بگویید.

↲ انجام در مدت زمان کوتاه

انجام این روش به مدت زمان کوتاهی نیاز دارد و در حدود 15 الی 30 دقیقه انجام می شود.

↲ دوران نقاهت کوتاه

نیازی به بیهوشی، برش و بستری ندارد و فرد پس از تزریق می تواند به فعالیت های روزانه خود باز گردد.

روش های مختلف تزریق ژل لب طبیعی

روش های مختلفی برای فرم دهی لب وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

۱- فرم دهی لب با تزریق چربی

تزریق چربی به صورت از دیگر روش های افزایش حجم لب است. اما امروزه از این روش زیاد استفاده نمی شود، زیرا نتایج متفاوت است و خطر عوارض جانبی بیشتر است.تزریق چربی کاربرد کمتری برای فرم دهی لب دارد زیرا کنترل پزشک روی لب ها به وسیله ی تزریق کمتر است. در این روش از چربی های بدن خود فرد گرفته می شود و در قسمت های مورد نیاز تزریق می شود، برای مثال در روش های جراحی چربی لیپوماتیک چربی های اضافه خارج شده از شکم و پهلو را می توان در سایر قسمت های مورد نیاز بدن مثل باسن یا لب تزریق کرد.
از این تزریق چربی ها به دلیل حجم دهی مناسب در صورت برای گونه یا چانه استفاده می شود، اما استفاده از چربی برای لب ها مناسب نیست، به دلیل متحرک بودن لب ها در هنگام صحبت کردن و غذا خوردن، چربی های موجود در لب ها جذب می شود و ماندگاری پایینی خواهد داشت.

۲- فرم دهی لب با تزریق ژل

یکی از روش های موثر و متداول تزریق ژل لب برای فرم دهی صورت و برطرف کردن عیوب لب است. فرم دهی لب با ژل هیالورونیک اسید انجام می شود. برای انجام این کار ابتدا ناحیه مورد نظر پاکسازی می شود. برای پیشگیری از بروز هر گونه درد پزشک از بی حسی استفاده می کند. تزریق ژل توسط سوزن های مخصوص به داخل لب انجام شده و باعث خوش فرم تر شدن و افزایش جذابیت لب های شما می شود.

↫ عکس تزریق نیم سی سی ژل لب توسط دکتر آزیتا مولازاده:

نمونه کار تزریق ژل لب 3
نمونه کار تزریق ژل لب 2
نمونه کار تزریق ژل لب 4

ژل لب چطور تزریق می‌شود؟

تکنیک های افزایش حجم لب تزریقی را می توان را در مطب پزشک انجام داد. برای تزریق ژل بعد از تشخیص فرم لب مراجع، ابتدا لب ها بی حس می شوند که این بی حسی با تزریق انجام می شود. گاهی اوقات می توان قبل از درمان تزریق بلوک عصبی انجام داد تا لبها کاملاً بی حس شوند.

پس از علامت گذاری دقیق نواحی برای تزریق، از سوزن های بسیار ظریف برای تزریق این ماده به لب ها استفاده می شود. تزریق ژل لب در نقطه ی درم پوست لب اتفاق می افتد. لب بالا و در نهایت لب پایین تزریق می شود. بعد از اتمام کار ماساژ داده می شود تا ژل در یک نقطه جمع نشود که موجب گلوله گلوله آن شود. توصیه ها و مراقبت های بعد از تزریق به بیمار گوشزد می شود. بهتر است بلافاصله بعد از عمل از رژ لب یا سایر محصولات آرایشی لب خودداری شود. باید بتوانید بلافاصله تغییرات ایجاد شده را متوجه شوید. پس از بهبودی، لب های شما باید طبیعی باشند.

انواع مدل های تزریق ژل لب

امروزه نام های مختلفی برای فرم های لب وجود دارد که این نام ها به وفور توسط عموم مردم استفاده می شود.

اما در واقعیت تزریق ژل لب برای به وجود آمدن این مدل ها وجود دارد؟ در پاسخ می توان گفت بله این مسئله امکان پذیر است که در هنگام تزریق دو سی سی، نیم سی سی یا هر مقدار دیگر پزشک باید نکاتی را در زاویه و درجه تزریق رعایت کند تا مدل های متفاوتی بری لب به وجود آید. اما نکته مهم برای تزریق ژل لب این است که صرفا به علت زیبا بودن لب یک فرد خاص اصرار به انجام همان تزریق با همان فرم و شکل نداشته باشیم زیرا در نهایت عدم تناسب لب ها با صورت به وجود می آید که متاسفانه نارضایتی شما را به دنبال خواهد داشت.

تزریق نیم سی سی ژل لب

تزریق نیم سی سی ژل لب یک روش زیبایی است که برای افزایش حجم و شکل لب‌ها استفاده می‌شود. در این روش، مقدار نیم سی سی از ژل هیالورونیک اسید در لب تزریق می‌شود. این ژل لب، به شکل طبیعی در لب جا می‌گیرد و باعث افزایش حجم، پر بودن و تعریف شکل لب‌ها می‌شود. تزریق نیم سی سی ژل لب به صورت غیرجراحی صورت می‌گیرد و معمولاً تحت تأثیر بی‌حسی موضعی یا منظوری انجام می‌شود. روند تزریق معمولاً سریع است و بیشتر افراد می‌توانند بلافاصله به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.

کاندیدای مناسب تزریق ژل لب

انجام تزریق ژل لب هیچ محدودیتی ندارد و فرد می تواند در هر سنی به پزشک مراجعه کند و این تزریق زیبایی را تجربه کند. اما اغلب افرادی با هدف برطرف کردن مشکلات خود به پزشک مراجعه می کنند.

 • برطرف کردن افتادگی لب
 • حل مشکل کم حجم بودن لب
 • برطرف کردن عدم قرینگی لب ها
 • برطرف کردن عدم تناسب لب بالا و لب پایین

↫ فیلم تزريق يك سى سى ژل لب توسط دکتر آزیتا مولازاده:

00:13
truncate dir-rtl

فیلم واقعی و جذاب از تزريق يك سى سى ژل لب

الزامات قبل از تزریق ژل لب

در صورت تصمیم برای تزریق حتما به نکات ذیل توجه داشته باشید:

 • حتما از پزشک خود بخواهید تا قبل از تزریق لب شما را معاینه کند، تا در صورت وجود اختلال عملکردی با توجه به این اختلال تزریق را انجام دهد.
 • فرم انتخابی برای تزریق لب باید متناسب به سایز اولیه لب، فرم صورت و میمیک صورت انجام شود تا نتیجه ای چشم نواز حاصل شود.
 • در تزریق بالا و پایین لب حتما قسمت مرکزی مد نظر قرار گیرد.
 • دقت داشته باشید طبق اصول زیبایی شناسی در تزریق ژل لب، لب بالا باید 20% کوچک تر و عقب تر از لب پایینی باشد تا لب زیبایی داشته باشید.
 • در برخی مواقع بنا به تشخیص پزشک علاوه بر لب نیاز به تزریق ژل چانه نیز وجود دارد.
 • بهترین ژل برای انجام حجم دهی لب تزریق ژل هیالورونیک اسید است. برند ژل تاثیر بسزایی در کیفیت کار دارد.
 • تبحر وتجربه پزشک را در اولویت قرار دهید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.

نکات مراقبتی بعد از انجام ژل لب

انجام این تزریق زیبایی هم مانند هر فرآیند زیبایی دیگری نیازمند رعایت نکات و مواردی است که تاثیر زیادی در کیفیت و نتیجه کار می گذارد.

 • استفاده از کمپرس یخ به مدت 24 ساعت بعد از تزریق را فراموش نکنید.
 • بعد از تزریق ژل لب پوست لب های خود را نجوید و یا نکنید.
 • قسمت های تزریق شده را دستکاری نکنید.
 • از نوشیدن نوشیدنی های گرم و داغ بپرهیزید.
 • در صورت احساس درد می توانید از مسکن استفاده کنید اما این احتمال بروز درد پایین است پایین است.

پیشگیری از کبودی بعد از تزریق ژل لب

همچنین برای جلوگیری از کبودی انجام اقدامات زیر الزامی است:

↲ آب بسیار بنوشید

پس از تزریق ژل لب حتما آب بنوشید و مایعات فراوان مصرف کنید. آبرسانی به بدن روند بهبودی شما را تسریع می کند.

↲ از خوردن غذای شور پرهیز کنید

غذاهای شور میزان آبرسانی بدن را کاهش می دهد و در نتیجه نگه داشتن خود در سطح طبیعی دشوار است.

↲ آناناس بخورید

قبل و بعد از تزریق، چند وعده آناناس را به رژیم روزانه خود اضافه کنید. مشخص شده است که آناناس دارای بروملین است که ثابت شده است بدن را در برابر کبودی محافظت می کند.

↲ استفاده از کرم بی حس کننده

قبل از انجام تزریق ژل لب باید از کرم بی حس کننده یا کرم بیهوشی استفاده شود. این نه تنها باعث کاهش درد در طول فرآیند می شود، بلکه باعث سفت شدن رگ های خونی لب و کمک به جلوگیری از کبودی می شود.

عوامل خطر بعد از تزریق ژل لب را بشناسید!

عوارض تزریق ژل لب شامل کبودی، تورم و خشکی لب است. این کبودی ها بسته به بدن فرد و روش تزریق ژل توسط پزشک ممکن است از چند روز تا دو هفته طول بکشد. کبودی و تورم معمولاً از عوارض جانبی شایعی هستند که در صورت بروز جای هیچ نگرانی نیست. به طور کلی افراد می توانند انتظار داشته باشند که تا یک هفته بعد از عمل کبودی و تورم را تجربه کنند، زیرا جذب پرکننده های لب از 1-2 هفته طول می کشد.

+ کبودی بعد از تزریق ژل لب

کبودی نتیجه غیر قابل پیش بینی تزریق لب است. کبودی، پاسخ بدن به ضربه است که در آن رگ های خونی زیر پوست با تزریق لب شکسته می شوند. خون و سایر مواد داخل رگ خونی نشت می کند و باعث ایجاد تغییر رنگ در زیر پوست می شود. حتی برای باتجربه ترین پزشکان پوست نیز دشوار است که بدانند کدام مکان های تزریق منجر به شکستگی رگ های خونی می شود، به همین دلیل این یک عارضه جانبی شایع در روند تزریق ژل لب می باشد.

+ تورم بعد از تزریق ژل لب

تورم می تواند یک عارضه مهم در پرکننده لب باشد اما عارضه جزئی و موقتی است. در موارد نادر (یا هنگامی که توسط یک تزریق کننده بی تجربه انجام می شود)، تورم ممکن است در نتیجه واکنش آلرژیک به ماده تزریق شده و یا در نتیجه تزریق مقدار زیادی ماده پرکننده، ایجاد شود. در صورتی که تورم بیش از یک هفته طول بکشد و برای رفع این مشکل به یک روش پیگیری نیاز است. در بیشتر موارد، تورم یک اثر جانبی موقتی است. ممکن است در نتیجه ضربه فیزیکی تزریق باشد، یا به دلیل ماهیت آب دوستانه ژل پرکننده لب برای مدت کوتاهی تورم ایجاد شود.

*~ سوالات متداول درباره تزریق ژل لب ~*

آیا می توان بعد از تزریق لب سوار هواپیما شد؟

در حالت ایده آل برای  سوار شدن به هواپیما، باید 3-7 روز پس از تزریق لب صبر کنید. این امر برای جلوگیری از بدتر شدن احساس ناراحتی و عوارض جانبی، مانند کبودی، تورم و خشکی است که پروازهای طولانی تر (سه ساعت یا بیشتر) می تواند باعث تشدید آن شود.

ماندگاری تزریق ژل لب چقدر است؟

ماندگاری تزریق ژل لب به متابولیسم بدن شما و همچنین نوع و برند ژل بستگی دارد و هر در فردی ممکن است متفاوت باشد. ژل های هیالورونیک اسید حدود 6 الی 9 ماه ماندگاری دارند و پس از آن به تزریق مجدد برای حفظ حجم لب ها لازم است.

هزینه تزریق ژل لب چقدر است؟

مبلغ دقیقی را نمی توان برای هزینه تزریق ژل لب تعیین کرد، به دلیل اینکه عوامل مختلفی در برآورد آن دخیل هستند. این عوامل عبارتند از: نوع و برند ژل، میزان تزریق، دستمزد و مهارت پزشک، لوکیشن کلینیک و …
برای اطلاع از هزینه ها با مطب دکتر آزیتا مولازاده تماس بگیرید.

دوره نقاهت بعد از تزریق ژل لب چقدر است؟

دوره نقاهتی برای این تزریق سرپایی وجود ندارد و شما می توانید تمام فعالیت های روزانه خود را به طور کامل انجام دهید.

اما در نهایت…

سعی ما در این مقاله بر آن بود تا اطلاعات جامعی از ژل لب واین تزریق را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید با آگاهی در این مسیر زیبایی گام بردارید. حتما به پزشک پوست با تجربه و حاذق مراجعه کنید تا  تجربه ی خوشایندی از این تزریق زیبایی داشته باشید.

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

درخواست مشاوره رایگان!