۶ دقیقه

زاویه سازی فک

آنچه می خوانید...

زاویه سازی فک با شیوه هایی مانند تزریق ژل و چربی، از جمله بهترین راه هایی است که به منظور بهتر کردن فرم انحنای سطحی و یا کانتور کردن صورت به کار می رود. این نوع شیوه کم تهاجمی نیز موجب جوانسازی صورت می شود و همچنین باعث تغییری فوق العاده روی زیبایی چهره شما می شود.این نوع روش های تزریقی در واقع جایگزین مناسبی برای روش های با هزینه بالای جراحی هستند. با بکارگیری روش هایی مانند تزریق چربی و ژل می توان تاثیرات طولانی مدت یا دائمی، مانند جراحی فک یا ایمپلنت چانه بوجود بیاورند.   

با این شیوه ها، تزریق فیلر بصورت ژل یا چربی به داخل بافت لطیف صورت تزریق شده و می تواند بعضی از بخش های صورت مانند چانه و یا گونه ها را به فرم برجسته در آورد. علاوه بر این، انحنای بخش های صورت را متعادل می کند و حجم تحلیل رفته صورت را که به دلیل پیری از دست رفته را پر می کند و شکاف های پوستی و چین و چروک های ریز را برطرف می کند. همچنین تزریق فیلر برای خط خنده هم از دیگر تزریقاتی است که به جوانسازی پوست شما کمک می کند.       

با استفاده از زاویه سازی فک می توان فاصله میان صورت و گردن را بهبود داده تا مشکلاتی مانند غبغب و افتادگی چانه هم پنهان شوند. حتی می توان اندازه چانه را ظریف تر و زیباتر نمود.

بیشتر بخوانید: مزوتراپی دور چشم

تاثیر زاویه سازی فک و صورت بر زیبایی

زاویه سازی فک و صورت در واقع یکسری از اقداماتی است که برای بهتر شدن ناهنجاری هایی که در فک وجود دارد و زیباسازی صورت شما به کار می رود.  

ناهنجاری های گفته شده ممکن است به دلائل مختلفی مانند کمبود در اسکلت، گرد بودن حالت صورت و کوتاه بودن شکل هندسی فک بوجود بیایند. زاویه سازی فک به منظور جبران حجم از دست رفته فک و صورت و یا مشکلات ارثی برای زیباتر شدن فک و صورت انجام می شود.

علاوه بر این، با بکار بردن فیلرها، می توان انتظار داشت که چین و چروک هایی که در نواحی گونه هستند هم از بین بروند.

مزایای زاویه سازی فک و صورت

با انجام زاویه سازی فک و صورت با تزریق چربی یا ژل و یا بوتاکس که شیوه های غیرتهاجمی هستند و دوره بهبودی نداشته و تقریبا می توان گفت کم خطر هستند زیبایی صورت را دو چندان کرد. همچنین انجام تزریق ژل لب هم می تواند برای ایجاد زیبایی و تناسب در چهره تان به شما کمک کند.

می توان ناحیه تزریق و میزان موادی که لازم است را به صورتی طراحی کرد که کاملا خواسته های شما را برآورده کند و زاویه فک شما همان فرمی شود که همیشه دوست داشته اید باشد. هم اکنون تغییراتی که با تزریق ژل و یا چربی می توان ایجاد کرد خیلی طبیعی و با ظرافت هستند و تغییرات مثبت و موثری در صورت شما بوجود می آورد.   

شیوه های تزریقی به دو صورت دائمی و موقت انجام می شوند. این یک گزینه بیشتر برای انتخاب جلوی روی شما می گذارد. کاملا برخلاف شیوه های جراحی مانند ایمپلنت که دائمی است و برای تغییر ه جراحی دوم نیاز است.    

در شیوه های تزریقی در صورتی که از فیلرها و ژل ها استفاده شود، نتیجه کار برگشت پذیر خواهد بود. به این معنا که اگر از نتیجه بدست آمده راضی نباشید می توان با تزریق یک نوع آنزیم نتایج را کاملا بی اثر کرد و به حالت اولیه اش برگرداند.

تزریق چربی و ژل کاملا از لحاظ مالی مقرون به صرفه تر هستند. برعکس شیوه های جراحی که به طور معمول هزینه های بالایی با خود به همراه می آورند و حتی هزینه های پس از جراحی آن ها هم بسیار زیاد است.

بیشتر بخوانید: لیفت پیشانی

مزایای زاویه سازی فک و صورت

معایب زاویه سازی فک و صورت

ژل ها به طور معمول از یک تا 2سال ماندگار هستند، این یعنی به منظور ثبات نتایج به جلسات ترمیمی نیاز دارید و باید تزریق مجدد انجام شود. جالب است بدانید که ژل های جدیدتر دوام بالایی دارند و حتی در نواحی زیر چشم تا ده سال ماندگاری دارند.

تزریق چربی مثل شیوه های جراحی همیشگی بوده و غیرقابل برگشت است. بعلاوه بهتر است بدانید که قبل از انجام زاویه سازی فک به کمی چربی نیاز است که با لیپوساکشن شکم این مقدار چربی بدست می آید. این یعنی تزریق چربی یک شیوه تهاجمی به حساب می آید، البته میزان این تهاجم خیلی کمتر از شیوه های جراحی است.  زاویه سازی فک با شیوه تزریق ژل یا چربی امکان دارد به اندازه ای که شما دوست دارید به چشم نیاید. در واقع هدف از انجام شیوه های تزریقی جوانسازی طبیعی و نچرال است و نه تغییرات چشمگیر.    

در صورتی که هدف این باشد که تغییرات چشمگیر و وسیعی در صورت ایجاد شود، به مقدار بیشتری ژل احتیاج داریم و در نتیجه امکان دارد هزینه تنها یک جلسه درمان به مبلغی بالاتر از 10 میلیون تومان هم برسد. در این گونه موارد روش تزریق چربی بسیار به صرفه تر و تاثیرگذار تر است.

احتمالا در دراز مدت و طی چند سال آینده، هزینه شیوه هایی که با تزریق انجام می شوند با هزینه روش های جراحی یکسان و یا حتی بیشتر هم می شود. قابلیت انعطاف پذیری ژل ها به ما کمک می کند تا با انجام یک تزریق با دقت و فرم دهی صحیح، به فرم و اندازه ژل تزریقی مورد نیاز دست یابیم. اما همین خاصیت موجب می شود تا نتوان برجستگی های مشابه فرم استخوان چانه یا یک ایمپلنت با دوام را ایجاد کنیم.     

معایب زاویه سازی فک و صورت

کاندید مناسب زاویه سازی فک

این شیوه به طور معمول برای صورت های تپل و چاق، صورت های با فرم گرد و صورت های لاغر به کار می رود. ولی موارد دیگری نیز ممکن است دلیل زاویه سازی فک و صورت باشد.

کوچک بودن چانه ممکن است کاملا فرم صورت را به هم بزند مخصوصا اگر موهای پرپشت و پیشانی بلندی دارید. در این شرایط بخش پایینی صورت شما پهن تر است و در کوتاه شدن دوره نقاهت و زیبایی صورت شما خیلی تاثیرگذار است.   

کاندید مناسب زاویه سازی فک

مراحل زاویه سازی فک

به منظور آشنایی شما با این پروسه به طور مختصر مراحل زاویه سازی فک را در ادامه توضیح می دهیم:

  • به علت سوزش و درد ناشی از ورود سرنگ حاوی فیلر به زیر پوست، اول ناحیه مورد نظر با به کار بردن کرم های بی حسی موضعی دارای لیدوکائین بی حس می شوند. 
  • مطابق با نظر مراجعه کننده و یا پزشک، فیلری که حاوی چربی یا ژل است تزریق خواهد شد. 
  • پیش از تزریق، صورت به طور کامل توسط پزشک کانتور خواهد شد.
  • کانتور صورت به معنای بررسی کردن و زاویه سازی صورت به شیوه ای که تمام عیب های صورت را بپوشاند انجام خواهد شد.
  •  فیلربه زیر پوست و در قسمت های مشخص شده توسط پزشک تزریق خواهد شد.
مراحل زاویه سازی فک

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *