۱۰ دقیقه
زاویه دار کردن فک

زاویه دار کردن فک با چه روش هایی قابل انجام است؟

آنچه می خوانید...

امروزه روش های متنوعی برای زیبایی صورت وجود دارد. از آنجایی که افراد در طول زندگی خود ناچار به انجام عمل جراحی برای درمان هستند، عوارض ناشی از جراحی اجتناب ناپذیر می باشد. به همین جهت برای زیبایی به دنبال شیوه های بدون جراحی هستند که کمترین عوارض و بهترین نتیجه را در برداشته باشد. یکی از روش های زیبایی صورت زاویه دار کردن فک می باشد. در این روش استخوان های گونه که به سمت چانه می باشد باریک و جمع می شود. بنابراین صورت زاویه دار شده و نیمرخ صورت باریک تر می شود. این روش نه تنها باعث زیبایی و تناسب اجزای صورت می شود بلکه منجر به جوانسازی پوست صورت می شود. در ادامه به طور مفصل به روش های زاویه دار کردن فک می پردازیم. با ما همراه باشید…

 

 

زاویه دار کردن فک بدون جراحی

در خانم ها داشتن صورت پهن و بزرگ، چهره آن ها را از حالت زنانه خارج می کند در صورتی که در آقایان این نوع چهره به آن ها جذابیت  مردانه می دهد. بنابراین شاید بعضی از افراد برای بزرگ کردن فک مراجعه کنند ولی هستند افرادی که از بزرگ و نامتقارن بودن فک خود ناراضی هستند و می خواهند فکشان مناسب با بقیه اجزای صورت کوچک شود. زاویه دار کردن در تمام این موارد جوابگو بوده و می تواند راه درمانی مناسبی باشد.

در گذشته برای زاویه دار کردن فک از روش جراحی استفاده می شد، اما امروزه روش های نوینی مانند تزریق بوتاکس، فیلر و تزریق چربی مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند در بسیاری از موارد بیمار را به خواسته مورد نظر برساند.

 

زاویه دار کردن فک

نحوه زاویه دار کردن فک

 

بافت صورت در اثر افزایش سن دچار فرسودگی شده و قادر به کلازن سازی نیستند در نتیجه باعث ایجاد پف در گونه، غبغب و.. می شود که برای زاویه دار کردن فک با رفع این مشکلات باعث قوام عضلات صورت می شود. زاویه دار کردن فک از طریق روش های غیر جراحی شامل تزریق فیلر، تزریق ژل، تزریق چربی انجام می شود.

 

افراد مناسب برای زاویه دار کردن فک

 

در صورتی که افراد دارای ویژگی هایی به شرح ذیل باشند می توانند از این روش غیر جراحی استفاده کنند:
• فک به شکل مربع باشد.
• در صورتی که فک زن بیشتر شبیه فک مردانه باشد.
• گونه پف کرده باشد یا بیش از حد چاق باشد.
• فرد دارای غبغب یا شل بودن گردن باشد.

 

مشاوره قبل از زاویه دار کردن فک

مشاوره پیش از این روش برای فرد توصیه می شود. زیرا در این جلسه پزشک  پوست به بررسی فک می پردازد. در این بررسی جراح عضلات فک را بررسی کرده و مناطقی که نیاز به تزریق دارد را مشخص می کند. همچنین پزشک درباره فرآیند جراحی و مراقبت های بعد از تزریق را به بیمار اطلاع می دهد. در این جلسه فرد باید انتظارات خود را از تزریق با پزشک در میان بگذارد. به خاطر داشته باشید که برای زاویه سازی فک بهترین پزشک پوست را انتخاب نمایید تا به نتایج مطلوب و مورد انتظار دست یابید.

نحوه تزریق در زاویه دار کردن فک

قبل از شروع تزریق، پزشک پوست نواحی مود نظر را مشخص می کند. نقاط محدودی در فک برای تزریق مشخص می شود. مدت زمانی که برای این تزریق طول می کشد، 10 دقیقه می باشد. معمولا این روش نیاز به یک جلسه درمان دارد. تزریق بوتاکس برای زاویه دار کردن فک در افراد مختلف ممکن است نیاز به بیش از یک جلسه دارد. برای تزریق مجدد باید 2 الی 4 ماه بعد از اولین جلسه برای درمان مراجعه کرد. برای مشاهده نتایج تزریق باید 6 الی 8 هفته صبر کرد.

 

روش های زاویه دار کردن فک

در این بخش به توضیح روش هایی که برای زاویه دار کردن فک مناسب است می پردازیم:

 

 تزریق بوتاکس برای زاویه دار کردن فک

در این روش بوتاکس به فک تزریق می شود که این فرآنید موجب شل شدن عضلات این قسمت، نازک شدن عضلاتی که در جویدن نقش دارند می شود. با این روش چین و چروک در این نواحی کاهش می یابد. مواد حاوی بوتاکس استخوان گونه را سفت و شکل دار می کند و فک را کمی به سمت بالا می برد. در نهایت پوست صورت شاداب تر و جوانتر می شود . این روش که به آن پروتز فک با تزریق بوتاکس می گویند برای افرادی که تمایل به جراحی ندارند بهترین انتخاب برای زاویه دار کردن صورت می باشد. این تزریق درد زیادی ندارد ولی فرد پیش از شروع درمان می تواند از کرم بی حسی استفاده کند. در این روش از باریک ترین سوزن و تجهیزات پیشرفته استفاده می شود. در نهایت عوارضی مانند کبودی، خونریزی، قرمزی بندرت دیده می شود. در صورت مشاهده این عوارض جراح خود را در میان بگذارید.

ماندگاری تزریق بوتاکس زاویه دار کردن فک

در این روش غبغب و پف کردگی با استفاده از مواد بوتاکس برطرف می شود. از آنجائیکه مواد حاوی بوتاکس از نوعی سم تولید شده نباید در برخی نقاط حساس صورت تزریق شود بنابراین باید توسط پزشک انجام شود. در غیر این صورت باعث اختلال در سایر عضلات صورت می شود. به طور کلی دوام تزریق بوتاکس 6 الی 7 ماه می باشد، که برای تمدید و ماندگاری بیشتر بعد از گذشت این زمان باید مجدد تزریق در هر 6 ماه یکبار صورت گیرد.

 

زاویه دار کردن فک

چه افرادی برای تزریق بوتاکس مناسب هستند؟

به طور کلی در فک عضلاتی برای جویدن وجود دارد که به صورت دو ماهیچه بزرک در هر طرف زاویه فک قرار دارد . در صورتی که این عضلات بیش از حد رشد کند شکل چانه را مربعی شکل می کند . در افرادی که دندان قروچه دارند در اثر کشیده شدن برجسته می شود و در زنان شکل چانه مردانه می شود. بنابراین افرادی که دارای چانه ای به شکل مربع و مردانه هستند برای تزریق بوتاکس مناسب هستند .

مشاهده نتایج تزریق بوتاکس

برای مشاهده نتیجه  تزریق بوتاکس تا 6 هفته باید صبر کرد . ماندگاری این روش معمولا 6 ماه تا 1 سال می باشد . بعد از گذشت یک هفته از تزریق فرد احساس می کند که جویدن با دندان پایین نرم تر از قبل شده است . در هر حال توصیه می شود هر 6 ماه تا 1 سال برای تمدید بوتاکس به پزشک مراجعه کنید .

عوارض بوتاکس 

برای تزریق بوتاکس حتما به پزشک پوست مراجعه کنید، زیرا در صورتی که در محل نامناسب تزریق شود، فک برجسته می شود و زوایای لب در موقع خندیدن بالا یا عقب می کشد. این اتفاق در زمانی که ماده بوتاکس بیش از حد تزریق می شود که باعث تضعیف عضلات لبخند می شود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

برای عدم پراکندگی مواد بوتاکس در صورت فرد نباید هر گونه فشاری از جمله ماساژ به صورت وارد کند. در این خصوص با پزشک پوست خود مشورت کنید.

 

زاویه دار کردن فک

زاویه سازی فک با تزریق ژل

یکی دیگر از روش های غیرجراحی زاویه دار کردن فک، تزریق ژل می باشد. این روش برای زمانی استفاده می شود که غبغب وجود ندارد و افتادگی پوست در فک زیاد نیست. انواع متنوعی برای ژل وجود دارد. یکی از بهترین نوع ژل، اسید هیالورونیک می باشد. اسید هیالورونیک نام ماده ای است که به طور طبیعی در پوست وجود دارد به همین دلیل به سرعت جذب بدن می شود. با تزریق این ماده در قسمت فک ،پوست خاصیت ارتجاعی پیدا کرده و پر حجم می شود. عوارض احتمالی این روش کبودی و تورم در محل تزریق می باشد که موقت بوده و جای نگرانی نیست.

تزریق فیلر و زاویه سازی فک

فیلر، نام ماده ای می باشد که برای زیبایی در مناطقی از صورت تزریق می شود. برای ایجاد خط فک یا زاویه دار کردن آن در قسمت پایین صورت فیلر تزریق می شود. این تزریق باعث درد در بیمار نمی شود اما افراد می توانند از کرم بی حسی قبل از شروع تزریق استفاده کنند.

نتایج تزریق فیلر

نتایج این روش شامل تغییر شکل فک شده که بلافاصله بعد از تزریق فیلر ممکن است مشاهده شود . در برخی موارد عوارضی مانند درد ، تورم و کبودی بعد از تزریق ممکن است ایحاد شود که موقت بوده و بعد از گذشت الی 2 روز بهبود می یابد.

 

زاویه سازی فک با تزریق چربی

 

 

یکی از موثرترین روش های زاویه دار کردن فک تزریق چربی به نقاطی از صورت می باشد. از آنجائیکه با گذشت زمان صورت چربی خود را از دست می دهد، باعث افتادگی پوست صورت می شود. این روش کاملا طبیعی و سازگار با بدن می باشد زیرا چربی از خود بدن تامین می شود. برای این کار در ابتدا فرد تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد. سپس با استفاده از برش کوچکی چربی از ناف برداشته می شود و به نواحی از صورت که قبلا مشخص شده تزریق می شود. بعد از تزریق صورت دچار تورم و کبودی شود که به سرعت بهبود می یابد.

هزینه تزریق چربی برای زاویه دار کردن صورت

در بین روش های غیر جراحی که با تزریق انجام می شود، هزینه تزریق چربی از همه بیشتر می باشد. زیرا علاوه بر تزریق، فرآیند خارج کردن چربی نیز انجام می شود. ولی باید توجه داشت که هزینه روش های تزریق بوتاکس، ژل، فیلر و چربی از روش های جراحی ارزانتر بوده و عوارض کمتری را متوجه فرد می کند.

 

زاویه دار کردن فک

زاویه دار کردن فک با تغییرشکل بینی

یکی از نقاط زیبایی در صورت بینی می باشد. این عضو با قرار گرفتن در مرکز صورت در نقاط اول مورد توجه است. برای تناسب اجزای صورت بینی نقش تعیین کننده داشته و با تغییر آن می توان باعث تناسب صورت شد. شکل بینی گرد و صاف بر زاویه صورت تاثیر می گذارد. برای تغییر شکل آن چربی از شکم با استفاده از برش کوچکی خارج می شود و به نوک و پل بینی تزریق می شود . این کار باعث تغییر شکل صورت از نیم رخ و تمام رخ می شود . فرد در دوران بهبودی با استفاده از توصیه های پزشک باید بینی را در طول روز ماساژ بدهد.

عوارض تزریق چربی به بینی

در بین روش های زاویه دار کردن فک تزریق چربی به بینی دارای عوارض کمتری می باشد. تنها ممکن است بعد از این روش روی مناطقی از بینی که تزریق می شود قرمز و کبودی دیده شود که بعد از گذشت مدت زمانی برطرف می شود.

لیفت صورت با نخ و زاویه سازی فک

با گذشت زمان و بالا رفتن سن، پوست دچار افتادگی می شود که زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد .یکی از روش های زاویه دار کردن فک و صورت استفاده از لیفت با نخ می باشد . این روش نیازی به جراحی نداشته و در مناطقی از صورت انجام می شود . در این روش پوست صورت با نخ های مخصوص و باریکی بالا کشیده می شود در نتیجه شکل صورت V شکل می شود . نخ هایی که در این روش انجام می شود متنوع می باشد . مدت زمان لیفت صورت با نخ به تعداد مناطقی که درمان صورت می گیرد زمانی بین 30 الی 2 ساعت به طول می انجامد .

عوارض احتمالی لیفت صورت با نخ

این روش در صورتی که از نخ های استاندارد و بهداشتی استفاده شود عوارضی برای فرد ندارد. به همین جهت حتما به مطب پزشک برای درمان مراجعه شود در غیر این صورت نخ آلوده باعث ایجاد التهاب و عفونت در پوست می شود .

هزینه زاویه دار کردن صورت

همانطور که در مقاله عنوان شد، روش های مختلفی برای زاویه سازی صورت وجود  دارد و با توجه به روش انجام شده و تنوع آن ها و همچنین متغیر بودن قیمت آن ها، همینطور تنوع برند ها، هزینه اتاق عمل، دستمزد پزشک و … نمی توان قیمت ثابت و مشخصی برای آن در نظر گرفت و بسته به تشخیص جراح و انتظارات بیمار از عمل، روش ها با قیمت های مختلف وجود دارد.

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 20 =