۶ دقیقه
تزریق فیلر بینی

تزریق فیلر بینی

آنچه می خوانید...

تزریق فیلر بینی می تواند یک جایگزین خوب برای عمل جراحی بینی باشد. انجام عمل جراحی بینی برای رسیدن به یک چهره زیبا در بین خیلی از افرادی که علاقه مند به این عمل ها هستند محبوبیت یافته است. ولی انجام دادن اینگونه عمل های جراحی خطرات و عوارض زیادی را در پی خواهد داشت. در آخر هم شما را به نتیجه مورد نظرتان نمی رساند. به همین خاطر ما در این مطلب راهی را جلوی رویتان می گذاریم که در موارد زیادی توانسته جایگزینی مفیدی برای عمل جراحی بینی باشد. تزریق فیلر بینی راهی بدون دردسر برای رسیدن به یک بینی زیبا برای شماست. در ادامه بصورت مفصل به آن می پردازیم.

بیشتر بخوانید:  تزریق فیلر چانه 

تزریق فیلر بینی به چه معناست؟

در پروسه تزریق ژل به بینی یک نوع فیلر یا به اصطلاح پرکننده استفاده می شود. این فیلر ممکن است یکی از انواع مختلف ژل باشد. اما اغلب از هیالورونیک اسید برای انجام تزریق به کار می رود. تزریق بینی با انواع پرکننده ها در بسیاری موارد می تواند جایگزین جراحی های غیر ضروری گردد و شما را به نتیجه مطلوب و مناسب برساند.  

به منظور انجام تزریق فیلر بینی ابتدا از بعضی پمادهای  بی حس کننده و یا تزریق دارویی همانند لیدوکایین بی حس استفاده می شود. بعد از این مرحله مقدار مورد نیازی که باید تزریق گردد از طریق یک سوزن خیلی ظریف به زیر پوست بینی در ناحیه ای که مورد نظر پزشک است تزریق می شود.

البته گفتن این نکته هم لازم است که عمل تزریق زیرپوستی تنها در یک مرحله انجام نمی گیرد، بلکه متخصص و یا دکتر تزریق ژل به بینی اول باید بخش های مورد نیاز را مورد بررسی قرار دهد و با چندین بار تزریق به داخل و خارج بافت این کار را انجام دهد. بعد از تکمیل این پروسه، پزشک به منظور رسیدن به حالت طبیعی، بینی را ماساژ می دهد تا ظاهر مطلوبی بدست بیاورد.

چه کسانی کاندید مناسب تزریق ژل بینی هستند؟

تمام کسانی که بینی آن ها طبیعی است و یا عمل جراحی بینی از قبل انجام داده اند هم می توانند از شیوه تزریق ژل بینی به منظور اصلاح نقایص ظاهری بینی شان استفاده کنند.

انجام تزریق ژل بینی از این قرار است:

 • کسانی که برجستگی های کوچک روی بینی شان دارند و می خواهند آن ها را برطرف کنند.
 • کسانی که روی بینی شان گودی و ناهمواری دارند.
 • کسانی که بینی شان دارای ظاهری نامتقارن است.
 • کسانی که بینی تختی دارند و قصد دارند یک نوع برجستگی یا پل روی آن بوجود بیاورند.
 • کسانی که در قسمت نوک بینی شان افتادگی وجود دارد و قصد دارند این قسمت را بالا ببرند.
چه کسانی کاندید مناسب تزریق ژل بینی هستند؟

تزریق ژل بینی در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

همانطور که اشاره شد تزریق ژل بینی غالبا جایگزینی برای جراحی زیبایی بینی است؛ ولی این مطلب در تمامی موارد و همیشه صدق نمی کند. به این دلیل هنگامی که برای اینکار به یک کلینیک می روید، حتما شرایط خود را بطور کامل شرح دهید و به پزشک بگویید دقیقا انتظار چه تغییری در بینی تان دارید. تنها در این صورت است که می توانید راه حل درست این کار را پیدا کنید.  یکی دیگر از راه های جوانسازی صورت، تزریق ژل لب است که می تواند تغییرات مثبت زیادی را در چهره شما ایجاد کند .

مشکلاتی را که می توان با تزریق فیلر بینی حل کرد:

 • از بین بردن انحراف بینی
 • از نو ساختن بینی در بینی های کوچک
 • اصلاح کردن ظاهر و صاف نمودن بینی های قلاب شکل
 • از بین بردن قوزهای در حد متوسط بینی
 • برطرف کردن افتادگی های خفیف و یا متوسط سر بینی
 • اصلاح کردن مشکلات بینی بعد از انجام عمل رینوپلاستی
 • اصلاح کردن حالت نوک بینی پس از عمل جراحی
 • برطرف کردن مشکلات بینی هایی که سرشان به سمت بالا آمده
 • اصلاح کردن برآمدگی و یا فرورفتگی های بینی در قسمت پره ها
 • اصلاح کردن ظاهر بینی هایی که پهن و کوبیده هستند.

مدت زمانی که برای عمل بینی بدون جراحی( تزریق ژل بینی) لازم است چقدر است؟

از مهم ترین مزیت های تزریق فیلر بینی یا لیفت آن بدون نیاز به جراحی، در واقع کم بودن زمان لازم برای انجام اش می باشد. جلساتی که به منظور تزریق ژل به بینی انجام خواهد شد، اغلب کمتر از یک ساعت است و گاهی اوقات نیز کمتر از یک ساعت. در نتیجه شما قادر خواهید بود در مدت زمان 30 تا 40 دقیقه به فرم مطلوبی که از بینی تان انتظار دارید برسید.     

نکته مهم اینجا در این است که با توجه به نیاز و تشخیص پزشک این امکان هست که به تمدید ژل در بازه های زمانی معین احتیاج داشته باشید. با توجه به این، در آغاز کار بایستی یک برنامه زمانبندی شده از پزشکتان دریافت کنید تا با کمک آن بتوانید در زمان های مقرر برای تمدید اش به پزشک مراجعه کنید.

ماندگاری تزریق ژل بینی

ماندگاری تزریق ژل بینی

اکثر فیلرهایی که برای تزریق به بینی به کار برده می شوند، موقتی هستند. به این معنا که بهتر است که توصیه های پزشکان را فراموش نکنید که هرگز از فیلرهای دائمی استفاده نکنید، چون این شیوه ها عوارض بسیاری در پی دارند.

فیلرهای بینی به تدریج و به مرور زمان توسط بدن جذب خواهند شد و یا اینکه در بدن حل می شوند. به همین علت ماندگاری نتایج بدست آمده از تزریق ژل بین 3 الی 24 ماه است. در صورتی که از نتیجه این تزریق راضی نبودید می توانید ژل را از بینی تان خارج کنید و از شیوه لیفت بینی با ژل معکوس استفاده کنید.  

علاوه بر این، شما می توانید تا زمانی که ژل جذب بدن شود صبر کنید و سپس برای تمدید آن به کلینیک های معتبر مراجعه کنید. در حقیقت همین ماهیت موقتی بودن این نوع تزریق ها در قسمت بینی از جمله دلائلی است که به کار بردن اسید هیالورونیک اسید را در این روش تایید می کند؛ چون در صورتی که نیاز باشد با استفاده از هیالورونید می توان این ژل را حل کرده و آثار ژل تزریقی را برطرف کرد.

بیشتر بخوانید: عمل جراحی غبغب

ماندگاری تزریق ژل بینی
نمونه کار تزریق فیلر بینی دکتر آزیتا مولازاده

مزیت‌های تزریق ژل به بینی

تزریق ژل به بینی یک پیشنهاد خیلی عالی است برای افرادی که در انجام عمل جراحی مردد هستند و یا اینکه به خاطر دلائل جسمی و یا مالی امکان انجام عمل جراحی بینی برایشان ممکن نیست. انجام این کار مزیت های زیادی دارد که از جمله به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • به دست آوردن نتایج فوری و نیمه ماندگار
 • پرداخت هزینه کمتر
 • مدت بهبودی کوتاه مدت
 • غیر تهاجمی بودن
 • عدم وجود هیچ گونه آثار زخم یا بخیه روی بینی

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان!