۵ دقیقه
کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی

آنچه می خوانید...

کربوکسی تراپی درمانی برای سلولیت، ترک های پوستی و سیاهی زیر چشم است.در دهه 1930 در فرانسه برای اولین بار انجام شد .درمان را می توان روی پلک ها، گردن، صورت، بازوها، باسن، معده و پاها اعمال کرد. کربوکسی تراپی یک روش سریع و آسان است و 15 تا 30 دقیقه ای بصورت سرپایی انجام می شود. می توانید بلافاصله به روال عادی خود بازگردید، به غیر از شنا و حمام کردن در وان به مدت 24 ساعت پس از درمان سلولیت یا کاهش چربی.

هزینه کربوکسی تراپی چقدر است؟

اکثر افراد به 7 تا 10 جلسه نیاز دارند. هزینه انجام آن برای هر فرد با توجه به ناحیه مورد درمان قرار گرفته  تقریبا متفاوت است.

کاربرد کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت، حلقه های تیره زیر چشم و ترک های پوستی استفاده می شود. افرادی که تحت این روش قرار می گیرند در موارد زیر بهبود می یابند:

• خاصیت ارتجاعی پوست

• خطوط ظریف و چین و چروک

همچنین به ترمیم کلاژن و از بین بردن رسوبات چربی کمک می کند.

علاوه بر این، می تواند با افزایش جریان خون به پلک، به کاهش حلقه های زیر چشم کمک کند. برخی از پزشکان همچنین از این روش درمانی برای درمان اختلال نعوظ، آرتریت حاد، سندرم رینود و آلوپسی ناشی از گردش خون ضعیف استفاده کرده‌اند. یکی از راه های جوانسازی صورت استفاده از روش هایفوتراپی است.

کاربرد کربوکسی تراپی چیست؟

برای کاهش چربی و سلولیت، این روش اغلب به روش های تهاجمی تر و پرخطرتر مانند لیپوساکشن ترجیح داده می شود.

کربوکسی تراپی در موارد زیر قابل استفاده است:

•صورت

• پلک ها

•گردن

• معده

• بازوها

• پاها

• باسن


افراد معمولاً قبل از شروع به دیدن نتایج به ۷ تا ۱۰ جلسه کربوکسی تراپی نیاز دارند که با فاصله ۱ هفته از هم فاصله دارند. هزینه هر درمان بسته به پزشک ارائه دهنده آن متفاوت است.

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

ویژگی های این روش بر اساس قسمتی از بدن که تحت درمان قرار می گیرد متفاوت است. اما نحوه انجام این روش بیشتر یکسان است.

یک مخزن گاز دی اکسید کربن به یک تنظیم کننده جریان با لوله پلاستیکی متصل است. پزشک با دقت میزان جریان گاز از مخزن را تنظیم می کند.

گاز از طریق تنظیم کننده جریان و به لوله های استریلی که دارای یک فیلتر در انتهای آن است، ساطع می شود.

فیلتر هر گونه ناخالصی را قبل از رسیدن به بدن می گیرد. سپس گاز از طریق یک سوزن بسیار کوچک عبور می کند. پزشک گاز زیر پوست را از طریق سوزن تزریق می کند.

این روش تقریباً بدون درد است. برخی از پزشکان قبل از وارد کردن سوزن، کرم بی حس کننده را روی محل تزریق می مالند مانند تزریق ژل لب. با وجود فقدان درد، برخی افراد گزارش می دهند که مدت کوتاهی پس از آن احساس عجیبی می کنند.

کربوکسی تراپی یک روش سرپایی است و معمولاً تنها 15 تا 30 دقیقه طول می کشد تا کاملا انجام شود.

چگونه برای کربوکسی تراپی آماده شویم؟

هیچ آمادگی خاصی قبل از عمل وجود ندارد، اگرچه پزشک شما ممکن است بسته به شرایط شما دستورالعمل خاصی داشته باشد.

روش کار چگونه است؟

گردش خون ضعیف تا حدی دلیل سلولیت، ترک های پوستی و سیاهی زیر چشم است. سلول های بدن دی اکسید کربن را به عنوان زباله آزاد می کنند. گلبول‌های قرمز اکسیژنی را که استنشاق می‌کنید می‌گیرند و به بافت‌ها می‌برند، سپس دی‌اکسید کربن را جذب می‌کنند. در نهایت، دی اکسید کربن توسط ریه ها بازدم می شود.

یک پزشک می تواند با تزریق دی اکسید کربن، گردش خون را در یک منطقه خاص افزایش دهد و باعث هجوم گلبول های قرمز خون به آن ناحیه شود.

هنگامی که سلول های خونی به محل مورد نظر می رسند، گردش خون را افزایش می دهند. این کار برای ترمیم خاصیت ارتجاعی پوست و در مورد حلقه های زیر چشم، رنگدانه ها را درخشنده و سالم می کند.

علائم کشش: خطوطی که روی بدن خود می بینید، پارگی کلاژن پوستی است. کربوکسی تراپی کلاژن جدیدی ایجاد می کند که پوست را ضخیم می کند و ظاهر آن را بهبود می بخشد.

سلولیت: گاز دی اکسید کربن نیز می تواند به سلول های چربی تزریق شود که باعث می شود سلول ها ترکیده و در بدن دفع شوند. سلولیت زمانی ایجاد می شود که چربی زیر پوستی از روی پوست بیرون بزند.

حلقه های زیر چشم: سیاهی زیر چشم معمولاً به دلیل گردش خون ضعیف ایجاد می شود که باعث ایجاد تجمع عروقی می شود. تزریق گاز به زیر پلک باعث کاهش این تجمع کبود شده و رنگ رژگونه جایگزین آن می شود.

آلوپسی: آلوپسی (ریزش مو) ناشی از گردش خون ضعیف را می توان با کربوکسی تراپی نیز درمان کرد.

بیشتر بخوانید: عمل غبغب

عوارض کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی یک روش نسبتاً ایمن است که تقریباً هیچ عارضه جانبی ندارد. افراد ممکن است در محل تزریق، به ویژه در بازوها و پاها، کبودی داشته باشند. این کبودی باید ظرف یک هفته برطرف شود.

افرادی که روش کاهش چربی یا سلولیت را انجام می دهند نیز نباید به مدت 24 ساعت خود را در آب غوطه ور کنند، از جمله شنا یا استفاده از وان.

عوارض کربوکسی تراپی چیست؟

پس از آن چه چیزی باید انتظار داشت

هنگامی که کربوکسی تراپی برای درمان علائم کشش و اسکار استفاده می شود، نسبتاً بدون درد است. این به این دلیل است که بافت اسکار اعصاب ندارد. ممکن است احساس خارش داشته باشید زیرا علائم کشش در طول عمل پخش می شود. خارش باید در عرض 5 دقیقه برطرف شود.

افرادی که از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت و رسوبات چربی استفاده می کنند ممکن است در حین تزریق احساس فشار کنند، مشابه احساسی که در آزمایش فشار خون احساس می شود. این ناشی از انبساط گاز است.

مناطق تحت درمان پس از درمان تا 24 ساعت احساس گرما و گزگز خواهند داشت زیرا گاز دی اکسید کربن کار خود را انجام می دهد و گردش خون بهبود می یابد. اما شما باید بتوانید روال عادی خود را پس از پایان عمل انجام دهید.

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان!