کاربرد میکرونیدلینگ

کاربرد میکرونیدلینگ بسیار وسیع و جامع است و شمابه عنوان فردی خاص می توانید با دریافت خدمات میکرونیدلینگ، جوانی را به صورت و سایر بخش های بدن خود هدیه دهید. شاید از خودتان بپرسید که چگونه می توان این موارد را تجربه کرد و کاربرد میکرونیدلینگ در این میان چیست. دکتر آزیتا مولازاده، در خصوص کاربرد میکرونیدلینگ نیز در ادامه توضیحات کاملی را در اختیارتان خواهند گذاشت.

دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران در ارائه بهترین خدمات را در زمینه درمان انواع بیماری های پوستی و حوزه جوانسازی پوست فعالیت می کنند. شما می توانید برای مشاوره با دکتر مولازاده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید یا برای مشاهده نمونه کارهای به پیج اینستاگرام مراجعه فرمائید.
09120573301 – 02144287319

میکرونیدلینگ چیست؟

صد ها ضربه توسط سوزن های ریز، از دستگاه میکرونیدلینگ بر صورت و سایر بخش های بدن که می خواهید به آن ها جوانی را هدیه دهید، وارد می شود ولی این اول راه برای زیبایی است.

میکرونیدلینگ که همچنین به عنوان درمان القاء کلاژن شناخته می شود، به استفاده از سوزن های ریز برای ایجاد صدها زخم  کوچک و نامرئی در لایه بالای پوست گفته می شود. ممکن است جذاب به نظر نرسد. اما این درمان با حداقل تهاجم  چه توسط پزشک پوست، متخصص پوست و جراح پلاستیک انجام شود، می تواند بسیار مؤثر باشد. دکتر مولازاده در ادامه بیان می کنند که  زخم هایی که به واسطه میکرونیدلینگ ایجاد می شود، فرآیندهای بهبود زخم بدن را تحریک می کند، در نتیجه گردش خون، افزایش تولید کلاژن و الاستین ایجاد می شود، بنابراین روند پیری پوست برعکس شده و جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ اتفاق می افتد.

میکرونیدلینگ چه اثری بر پوست شما دارد؟

میکرونیدلینگ چین و چروک های ریز و درشت را کاهش دهد!

میکرونیدلینگ چین و چروک های ریز و درشت را کاهش دهد، اما شاید بپرسید چگونه این کار انجام می شود؟

یکی از مهمترین مزایای میکرونیدلینگ، توانایی آن در تحریک رشد کلاژن و الاستین است که کلید ساخت پوست جدید و جوان به نظر می رسد. به دلیل توانایی این روش در ایجاد سلولهای جدید پوست، پزشکان پوست متوجه شده اند که در چند جلسه به طور چشمگیری خطوط ریز، پای کلاغی و چروک های عمیق روی پیشانی کاهش می یابد. یکی از دلایلی که دکتر مولازاده میکرونیدلینگ را ترجیح می دهند، زیرا این امکان وجود دارد که از مکانیسم های درمانی طبیعی بدن استفاده کرد و جوانی را به صورت و سایر اجزای آن باز گرداند، بنابراین نتایج بسیار طبیعی است. از آنجا که این روش در کمترین زمان ممکن می افتد، اغلب آن را به افرادی که می خواهند جوانی را مجددا در چهره خود ببینند، توصیه می کنند .

میکرونیدلینگ زخم های قابل مشاهده را ترمیم می کند

در مطالعه‌ ای در مورد تأثیرات میکرونیدلینگ، تقریباً 100 درصد از شرکت کنندگان که دارای جوش های زیاد و آکنه بوده اند، درمان نسبی و قابل قبول بعد از جلسات اولیه قابل مشاهده است. با استفاده از میکرونیدلینگ می توان ظاهر اسکارهای آکنه را بهبود بخشد. برای اسکارهای شدید آکنه، برای درمان اسکار و آکنه های زیاد میکرونیدلینگ بهترین و تاثیر گذار ترین روش است. دستگاه های میکرونیدلینگ حرفه ای (مورد استفاده در مطب پزشک پوست) می توانند به اندازه 3 میلی متر،  جای زخم های آکنه عمیق را که در زیر سطح پوست ایجاد کرده و درمان کنند.

میکرونیدلینگ در مقایسه با درمان های لیزر برای کاهش زخم های آکنه چقدر مؤثر است؟ تحقیقات انجام شده در ژورنال Dermatologic Surgery در سال 2016 ، هر دو روش درمانی را باهم یکسان و مؤثر دانست ، اما میکرونیدلینگ دارای بیشترین میزان تحمل و کمترین عوارض جانبی است.

کاربرد میکرونیدلینگ

کاربرد میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ تیره شدن پوست و آفتاب سوختگی را درمان کند؟

کلاژن سازی بهترین روش برای بهبود ظاهر پوست است و این فراتر از کاهش چین و چروک است. تحریک رشد کلاژن در پوست با میکرونیدلینگ می تواند آسیب های وارد شده به پوست و تغییر رنگ در اثر آفتاب را برطرف کند. میکرونیدلینگ درمانی نویدبخش برای درمان لکه های قهوه ای صورت است. برای بهبود رنگدانه اضافی در پوست آسیب دیده به دلیل قرار گیری در معرض آفتاب ، سوزن های پوستی باید از 1.0 میلی متر تا 1.5 میلی متر طول داشته باشند. تا بتوانند تاثیر مثبت در درمان داشته باشند.

میکرونیدلینگ به درمان پیری پوست کمک می کند

میکرونیدلینگ علاوه بر توانایی صاف و تصحیح پوست آسیب دیده ، می تواند پوست شل را در مردان و خانم های مسن تر بازسازی و محکم کند. به یاد داشته باشید که هر چه سن شما بالاتر رود، پوست کلاژن کمتری به طور طبیعی تولید می کنید یک مطالعه در ژورنال بین المللی پوست نشان داد که میکرونیدلینگ روشی جدید برای دستیابی به “جوانسازی پوست ، سفت شدن و ترمیم زخم” است  و درمان ساده و مؤثر برای برای کاهش سن پوست، با حداقل عوارض جانبی است.

میکرونیدلینگ منافذ پوست را کوچک می کند!

حال که متوجه شده اید که جوانسازی با میکرونیدلینگ باعث ایجاد سوراخ در سطوح پوست می شود، ممکن است این سوال برای شما پیش آید که چطور ممکن است که میکرونیدلینگ منافذ پوست را کوچک می کند . در واقع میکرونیدلینگ منافذ را بزرگ نمی کند بلکه در این روش به دلیل آن که منافذ بسیار کوچکتر ایجاد می شود، منافذ پوست کوچک می شود. زیرا این روش باعث تحریک کلاژن سازی پوست در منافذ و اطراف آن می شود در صورتی که این منافذ بسته نشود، درمان می شود و جای نگرانی نیست

میکرونیدلینگ تاثیر محصولات بهداشتی مراقبت از پوست شما را بهتر می کند

آیا می دانستید که فقط 4 الی 8 درصد از سرم هایی که برای پوست صورتتان استفاده می کنید جذب پوست می شود؟

یکی دیگر از مزایا و کابرد میکرونیدلینگ این است که میزان جذب دارو ها و سرم های پوستی را افزایش می دهد. این روش درمانی می توتند به دارو های موضعی در نفوذ پذیری بیشتر به پوست کمک نماید و همچنین باعث می شود تا شما از محصولات آرایشی بهداشتی بهترین نتایج را دریافت نمایید. چگونگی این امر بدین صورت است که منافذی که به دلیل استفاده از روش میکرونیدلینگ ایجاد شده است در جذب این مواد کمک می نماید و اجازه می دهد تا از سطح پوست به عمق آن وارد شود و کارآمد ترعمل نماید.

میکرونیدلینگ در تمام قسمت های بدن شما قابل انجام است

برخلاف تصور بسیاری از افراد، میکرونیدلینگ فقط برای صورت استفاده نمی شود و می توان از مزایای این روش  جوانسازی در هر ناحیه از پوست که نیاز به درمان داشته باشند، استفاده کرد. از جمله مناطقی که می توان  برای درمان آکنه و جای زخم و جوش از این روش بهره بر، عبارتند از: پاها ، قفسه سینه ، پشت و باسن است.

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان چقدر است؟

به طور متوسط بین 4 تا 6 جلسه برای درمان نیاز است که در برخی از افراد ممکن است تعداد این جلسات تغییر نماید و بیشتر شود.

عوارض میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ بسته به سطح مهارت پزشک ، می تواند دارای عوارض متعددی باشد. ولی اگر دکتر پوست خوب در تهران را انتخاب نمایید، می تواند از عوارض این روش تا حدود زیادی بکاهد.

خطرات ناشی از انجام میکرونیدلینگ از بسیاری از درمان های پوستی مانند لایه برداری شیمیایی یا روش های درمانی سبک مانند لیزر کمتر است. این روش نسبت به درمانهای تهاجمی دیگر برای جای زخم و آکنه مؤثر تر است.

با این حال، مانند هر روش درمانی دیگری، میکرونیدلینگ می تواند عوارض احتمالی از جمله خونریزی، کبودی، عفونت، زخم و مشکلات پوستی ایجاد کند.

کاربرد میکرونیدلینگ

کاربرد میکرونیدلینگ

بعد از میکرونیدلینگ چه باید کرد؟

یا بهتر است بگوییم مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ چیست؟

 • برای تمیز کردن صورت به مدت 72 ساعت بعد از درمان از پاک کننده ملایم و آب گرم استفاده کنید و به آرامی خشک کنید.
 • در زمان لمس پوست صورت مطمئن شوید که دستتان تمیز است.
 • متخصص پوست سرم های حاوی  آنتی اکسیدان را بعد از درمان توصیه می کنند ، زیرا خواص آن برای کمک به بهبودی پوست بسیار زیاد است. تسکین دهنده و کاهش تحریک پذری پوست نیز می باشد.
 • به دنبال درمان، ممکن است پوست شما نسبت به حالت طبیعی تر خشک شود. هیالورونیک اسید یک ماده ایده آل است که می توانید برای آبرسانی و بازگرداندن پوست به حالت متعادل مناسب باشد.
 • توصیه می کنیم 24 ساعت بعد از انجام عمل آرایش استفاده نکنید.
 • آرایش با استفاده از قلم مو های تمیز ایرادی ندارد.
 • بلافاصله پس از عمل ، متخصص پوست شما توصیه می کند تا از کرم های ضد آفتاب دارای  UVA / UVB ، SPF 25 یا بیشتر به منظور حفظ پوست استفاده کنید.
 • هر روز، نه فقط به دلیل انجام میکرونیدلینگ، به منظور حفظ سلامت پوست، پیشگیری آفتاب سوختگی و پیری زودرس از کرم ضد آفتاب مناسب پوست خود استفاده کنید.
 • اگر از دارو های خاصی برای پوست استفاده می کنید، قبل از میکرونیدلینگ حتما به متخصص پوست بیان کنید. زیرا مصرف برخی از دارو ها باعث ایجاد اختلال در درمان می شود.

بعد از درمان با میکرونیدلینگ

  •  از یک برس تمیزکننده ، برای یک هفته بعد از درمان استفاده نکنید.
  • به مدت 1-2 هفته از تابش  مستقیم آفتاب یا استفاده از  تختهای برنزه خودداری کنید.
  • حداقل 72 ساعت بعد از درمان، شنا نکنید.
 • برای 24 ساعت اول بعد از درمان، ورزش یا مشارکت در فعالیت شدید نداشته باشید. عرق کردن و ورزشگاه محیط ها به طور کلی مضر و پر از باکتری هستند، که ممکن است باعث ایجاد عوارض جانبی در پوست شما شود.

راه های ارتباطی با دکتر آزیتا مولازاده دکتر پوست در تهران:

دکتر آزیتا مولازاده

سابقه 15 ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology  و Aesthetic Practices  تورنتو کانادا دارنده مدرک کنگره آمیامد  Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته دارنده مدرک کنگره Herbal Beauty  و India bambay دارنده گواهی گذراندن کلیه دوره های زیبایی از Maple  کانادا دارنده گواهی مهارت های دستگاههای جوانسازی و RF سابقه تدریس در دانشگاه علوم پزشکی گلستان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شیراز

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه
Call Now Button