۴ دقیقه
لیزر-فرکشنال

لیزرفرکشنال

آنچه می خوانید...

لیزرفرکشنال

لیزرفرکشنال چیست و چگونه انجام می شود؟
لیزر فراکسل تا چه اندازه می تواند جای جوش ، لک و مک ، ترک های روی پوست و افتادگی ها را درمان کند؟
عوارض و فواید لیزر فرکشنال در زیبایی مدرن و پیشرفته در چه چیزهایی خلاصه می شود؟

لیزر فرکشنال co2  یا فراکسل

از روش های درمانی غیر تهاجمی و بی خطری که با استفاده از تکنولوژی نوین، اشعه لیزر را به هزاران اشعه میکروسکوپیک تقسیم می نماید را می توان به  لیزر فرکشنال اشاره کرد. این پروسه حد واسط لیزرهای تخریبی غیر تخریبی به حساب می آید. لیزرهای تخریبی فقط روی سلول های سطح پوست، اثر می گذارد در حالی که لیزرهای غیر تخریبی  روی لایه میانی پوست تاثیر گذار می باشد.

نحوه لیزر فرکشنال

عملکرد این روش در این است که  شعاع های نازک  لیزر را بر روی سلول های سطح پوست می تابانند ، این پروسه کمک می کند که برخی از سلول ها سالم باقی بماند. زیرا این روند، لایه سطح پوست و لایه میانی را هدف کار خود قرار می دهد.

به هریک از این ستون هایی که اشعه لیزر بر آن تابیده می شود، MTZ  می گویند.

تاثیر لیزر فرکشنال

با تاباندن اشعه لیزر، تخریب به صورت ستونی ایجاد می شود. در لیزر فرکشنال سلول های رنگدانه ای با اپیدرم( سلول های سطح پوست) تخریب می شود و سلول ها را خارج می کنند. این پروسه در کلاژن سازی پوست کمک شایانی می کند. چنانچه قبل از این پروسه از بی حسی موضعی مانند: پمادهای لیدوکائین استفاده شود، هیچ گونه دردی ندارد. اما ممکن است که برخی از افراد  بسیار حساس باشند و درد جزئی را احساس نمایند. گفته می شود که این روش هیچ گونه عوارض جانبی حادی را به همراه ندارد و نتایج آن بسیار موفقیت آمیز است به طوری که صورتی زیبا و جوانی را برای متقاضی به همراه می آورد.

لیزر فرکشنال حدودا نیم ساعت زمان گیر است در صورتی که رادیو فرکونسی نیز همراه لیزر صورت گیرد، زمان بیشتری را در بر خواهد گرفت. ممکن است که دکتر پوست از فردی بخواهد که این پروسه را تا 4 جلسه به فواصل یک ماه تکرار نماید که تعداد نوبت آن از متقاضی به دیگری متفاوت است و بسته به نظر دکتر پوست می باشد.

لیزر-فرکشنال

مزایای لیزر فراکشنال

 • قیمت مناسب
 • زیبا سازی و جوانسازی پوست
 • داشتن دوره نقاهت کوتاه مدتی
 • درمان و پاکسازی پوست
 • کوچک نمودن روزنه های پوستی
 • برطرف کردن کک و مک
 • بدون هیچ گونه عوارض و ریسکی
 • دیدن نتایج بعد از یک جلسه درمانی
 • کاهش چین و چروک
 • رفع لک های مقاوم
 • بهبود ترک های دوران بارداری
 • درمان اسکار ناشی از جوش و اسکارهای جراحی
 • درمان منافذ باز و سوختگی ها
 • باعث قوام و استحکام پوست

عوارض لیزر فرکشنال

ابتدا باید گفت که چنانچه به یک دکتر پوست حاذق و باتجربه مراجعه شود، این فرآیند هیچ گونه عوارضی را نخواهد داشت، فقط ممکن است که بعد از این پروسه پوست مقداری قرمز و ملتهب شود که با قرار دادن کمپرس یخ التهاب ها کاملا برطرف خواهد شد. بعد از 3 تا 6 روز پوست کاملا شفاف خواهد شد. در صورتی که قرمزی صورت برطرف نشده باشد، نگران نباشید زیرا یک هفته وقت بر است  و با استعمال کرم و پمادهایی که دکتر پوست تجویز نموده است، به تدریج برطرف خواهد شد.

چنانچه خطوطی در ناحیه پیشانی ظاهر شده باشد، لیزر فرکشنال گزینه مناسبی برای رفع این خطوط و چین و چروک ها نمی باشد، بهتر است جهت خلاص شدن از این عارضه از تزریق بوتاکس استفاده نمایید.

توصیه های مهم قبل و بعد از لیزر فرکشنال

پزشک پوست، قبل از این پروسه برخی داروها را تجویز می کند که باید استفاده شود.

اعمال این پروسه برای خانم های باردار، افرادی که حساسیت پوستی و یا عفونی دارند، مناسب نیست و توصیه نمی شود.

پزشک ابتدا به بررسی پرونده سلامت فرد و هم چنین سن پرس و جو می نماید. سن متقاضی باید بالای 20 سال باشد.

چنانچه خواهان رسیدن به نتایج ایده آل هستید بهتر است که از تمام دستور العمل های پزشک تبعیت نمایید و از قرار گرفتن در معرض مستقیم نورخورشید، اجتناب ورزید.

در صورت خواهان اطلاعات بیشتر در زمینه لیزر فرکشنال هستید بهتر است به یک دکتر پوست خوب مراجعه نمایید. ما در این مقاله خانم دکتر آزیتا مولازداه را معرفی می نماییم. ایشان با داشتن تجربه لازم و کافی به  شما عزیزان خدمت رسانی خواهد نمود. تلفن مطب 02144287319

خدمات دکتر آزیتا مولازاده دکتر پوست خوب در تهران

میکرونیدلینگ

لیفت صورت

جوانسازی پوست

تزریق فیلر

تزریق بوتاکس

با تشکر  ، گروه مدیریت طراحی سایت دکتر مولازاده

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هشت =