۳ دقیقه
لک های قهوه ای پوست

لکه های قهوه ای پوست

آنچه می خوانید...

لکه های قهوه ای پوست

یکی از علت های به وجود آمدن لکه هایی قهوه ای پوست، وجود یک سری قارچ هایی به نام مالاسز یا فورفور می باشد که یک بیماری به نام پیترزیاس ورسیکالر یا بیماری قارچی چند رنگی پوست ایجاد می کند، یعنی در برخی افراد این قارچ ها می توانند در محیط گرم و مرطوب زاد و ولد، تکثیر و شیوع بیشتری پیدا کنند، در برخی افراد این لک های قهوه ای خیلی پررنگ و در درخی افراد می تواند لکه های کم رنگ قهوه ای ایجاد کند یا در برخب افراد هم ممکن است لکه های خیلی کم رنگ ایجاد کند که معمولا این لکه ها در اثر یک ماده ای به نام آزالایک اسید که کم رنگ کننده پوست است اتفاق می افتد.

علت لکه های قهوه ای روی پوست صورت

  • این بیماری معمولا در فصل تابستان بسیار شایع است.
  • افرادی که در محیط های مانند باشگاه در حین ورزش تعریق زیادی دارند.
دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران با ارائه بهترین خدمات جهت درمان لکه های قهوه ای پوست به طور تضمینی انجام می دهند ،شما می توانید برای مشاوره با دکتر مولازاده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
09120573301 – 02144287319

آیا لک های قهوه ای مسری است؟

درصد و احتمال مسری بود این بیماری بسیار پایین می باشد و جای نگرانی وجود ندارد اما نباید از لباس های زیر فرد بیمار مانند زیر پیراهنی، استفاده شود. این قارچ ها تقریبا در بدن همه افراد وجود دارد اما ذات بدن برخی افراد طوری است که در فصل گرما و محیط مرطوب تکثیر و تعداد آنها افزایش پیدا می کند و باعث می شود تا این لک ها ایجاد می شود.

نحوه تشخیص لکه های قهوه ای

معمولا زمانی که این لکه ها در فرد ظاهر می شود نگرانی ابتلا به لک و پیس به وجود می آید و زمانی که به پزشک مراجعه می کند، پزشک توسط چراغ وود که یک تلالو زرد نخودی دارد می تواند زیر این نور نوع قارچ ها را تشخیص می دهد. اگر پزشک احتمال وجود قارچ را بدهد بیمار برای تائید وجود قارچ به یک آزمایشگاه قارچ شناسی فرستاده می شود.

لک های قهوه ای پوست
لک های قهوه ای پوست

درمان لک های قهوه ای رنگ

پس از تشخیص بر وجود قارچ در بیمار پزشک درمان های ضد قارچ را شروع می کند. داروهایی که برای درمان استفاده می شود شامل پمادها و شامپوهای مختلف ضد قارچی می باشد. میزان عود این این بیماری بسیار شایع است. گاهی اوقات ممکن است میزان این لکه ها هر سال افزایش پیدا کند که با تعویض دارو ها می توان با آنها مقابله کرد زیرا این نوع قارچ ها پس از مدتی به داروهاعادت می کند بنابراین هر چند وقت یک بار سیستم درمانی باید عوض شود. اگر این قارچ منجر به پر رنگ شدن پوست شود، طول مدت درمان یک الی دو هفته می باشد و پس از آن لکه ها از روی پوست پاک می شود اما زمانی که پوست کم رنگ می شود ممکن است درمان این کم رنگی پوست ماها به طول بی انجامد.

 

 منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

باتشکر. مدیریت سایت دکتر آزیتا مولازاده پزشک پوست و مو

 

مقالات مرتبط با این مطلب:

ضایعات پوستی

درمان اسکار پوست

لیزر ضایعات عروقی پوست

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 17 =