۷ دقیقه
تزریق فیلر زیر چشم - دکتر آزیتا مولازاده

تزریق فیلر زیر چشم و کاربردهای آن

آنچه می خوانید...

تزریق فیلر زیر چشم یکی از متداول ترین روش های زیبایی است که امروزه میان بانوان و آقایان در هر رده سنی رواج دارد. این روش زیبایی بدون تهاجم، نتایج مطلوبی را رقم می‌زند و چهره و حالت چشمان را تا حدود زیادی از خستگی، پیری و افتادگی تا حدودی رها می سازد. اگر شما هم جز افراد هستید که به زیبایی ظاهری خود اهمیت می‌دهید و دوست ندارید خطوط ریز و درشتی در زیر چشم هایتان وجود داشته باشد، خواندن ادامه این مقاله از سایت دکتر مولازاده که به نحوه تزریق فیلر زیر چشم، فواید و ممنوعیت‌های آن خواهد پرداخت پیشنهاد ما به شماست.

فیلر زیر چشم چه زمانی پیشنهاد می‌شود؟

فیلر زیر چشم اغلب زمانی به خانم ها و آقایان پیشنهاد می‌شود که در زیر چشم های خود احساس چین و چروک یا خطوط ریز و یا تیرگی دارند. این موارد نشانه هایی از شروع پیری هستند که معمولا اعتماد به نفس افراد را کاهش می‌دهد و زیباجویان ترجیح می‌دهند که سریعا با تزریق فیلر این مشکلات را بهبود بخشند تا زیاد نشوند و چهره ای نامتناسب و نازیبا ایجاد نکند. قابل ذکر است که این روش معمولا به افراد بالای 29 سال پیشنهاد می‌گردد اما تزریق در زیر این سن و بالای 18 سال هم هیچ مانعی ندارد و به علایق شخصی افراد بستگی دارد.

فیلر زیر چشم چطور تزریق می‌شود؟

فیلر زیر چشم چطور تزریق می‌شود؟

فیلر زیر چشم بهتر است توسط بهترین متخصص پوست و زیبایی با رعایت اصول بهداشتی انجام می‌شود. فیلر زیر چشم بسیار حساس است و باید حتما توسط پزشک ماهر انجام شود.

در ابتدا، انتظارات و اهداف خود از انجام این روش را با پزشک مطرح کنید. قبل از تزریق، ناحیه زیر چشم و پوست اطراف آن با محلول ضد عفونی تمیز می‌شود و سپس از محلول بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند تا زیباجو به هنگام تزریق و ورود سوزن دردی احساس نکند نکته مهم این است که ماده بی حسی کمی پایین تر از چشم تزریق می‌شود تا عارضه ای برای چشم ایجاد نکند. سپس، پزشک مقدار واحد فیلر مورد نظر را با استفاده از کانولا به ناحیه زیر چشم تزریق می‌کند. پس از تزریق، پزشک با ماساژ بسیار آرام، فیلر را به شکل صحیح توزیع می‌کند و نتیجه نهایی را برای زیباجو رقم می‌زند.

فواید تزریق فیلر زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم دارای فواید متعددی بسته به شرایط هر شخص است که زیباجویان با برآورد آن، تصمیم به انجام این روش می‌گیرند. در ادامه با برخی از این فواید بیشتر آشنا شوید.

 • کاهش خطوط و چین ‌های زیر چشم
 • ایجاد ظاهر جوان و شاداب
 • کاهش تیرگی زیر چشم
 • حجم دهی به این ناحیه و رفع گودی زیر چشم
 • به تعویق انداختن بروز علائم پیری

✍️ بیشتر بخوانید: تزریق فیلر خط خنده؛ چطور و چه زمانی؟

تزریق  فیلر زیر چشم برای چه کسانی ممنوع است؟

تزریق فیلر زیر چشم برای برخی افراد با ممنوعیت هایی همراه است، اگرچه این روش بسیار این است اما به هر حال دارای بعضی محدودیت ها است.

 • اگر زیر چشم خود دارای التهابات غیر طبیعی یا برجستگی هستید.
 • اگر آکنه یا جوش فعال در این ناحیه دارید صبور باشید تا بهبود یابد.
 • اگر بیماری ‌هایی همچون هموفیلی و خود ایمنی دارید نباید فیلر زیر چشم تزریق کنید.
 • در صورتی که به فیلر و ژل های پر کننده حساسیت دارید نباید از این تکنیک استفاده کنید.
 • خانم هایی که در دوران بارداری و شیردهی قرار دارند باید تا پایان این دوره برای تزریق صبور باشند.
 • چنانچه به بیماری های پوستی و عفونی دچار هستید، بهتر است از انجام این روش اجتناب کنید.

ماندگاری ژل زیر چشم چقدر است؟

ماندگاری ژل زیر چشم بسته به نوع فیلر صورت استفاده شده و واکنش بدن هر فرد، متفاوت است. در حالت کلی، معمولاً ماندگاری فیلر زیر چشم بین 6 الی 21 ماه است اما عوامل متعددی بر میزان این دوام تاثیر دارد.

 1. نوع و برند فیلر استفاده شده می‌تواند تأثیر زیادی بر ماندگاری داشته باشد. برخی از فیلرها دارای دوام بیشتری هستند.
 2. فعالیت ‌های فیزیکی شدید و ورزش و تعریق مداوم می‌توانند باعث جذب سریع تر فیلر توسط بدن شوند و ماندگاری آن را کاهش دهند.
 3. سرعت متابولیسم هر فرد تاثیر زیادی بر ماندگاری دارد. افرادی با متابولیسم سریع تر ممکن است فیلر را سریع تر جذب کنند و سریعتر کاهش حجم آن را مشاهده کنند.
 4. عوامل محیطی مانند قرارگیری در معرض نور آفتاب، استفاده از محصولات آرایشی خاص، استفاده از محصولات ضد آفتاب، و استفاده از محصولات پاک کننده بر ماندگاری ژل زیر چشم تاثیر دارند.

عوامل خطر بعد از فیلر زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم معمولا بدون عوارض و خطر است اما در صورتی که توسط افراد غیر ماهر و بی تجربه تزریق شود و همچنین مراقبت های بعد از تزریق رعایت نشود، باعث بروز برخی عوارض خواهد شد.

اگر به تازگی فیلر زیر چشم تزریق کردید، برای تاتو خط چشم اقدام نکنید زیرا احتمال بروز آسیب و تورم و حتی عفونت برای چشم های خود را ایجاد می‌کنید. این مورد باید بعد از یک ماه انجام شود.

تورم و قرمزی از عوارض معمولی بعد از انجام این روش هستند، سعی نکنید با قرار دادن مداوم یخ و یا دست کشیدن بر آن، ناحیه را بررسی و درمان کنید زیرا باعث تحریکات بیشتر خواهید شد.

اگر فردی که این روش را انجام می‌دهد چندان ماهر نباشد، ممکن است که خراشیدگی در سطح پوست به هنگام وارد کردن سوزن یا خارج کردن آن ایجاد کند که کمی خطرناک است و باید ضدعفونی گردد.

اگر فیلر به ناحیه نادرستی از گوشه درونی چشم تزریق شود احتمال حرکت به سمت بینی را دارد و ممکن است برجستگی نامناسبی گوشه بینی ایجاد کند. سعی نکنید خودسرانه ماساژ دهید و این مشکل را برطرف کنید.

✍️ بیشتر بخوانید: اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر

بازسازی و احیا جوانی با فیلر زیر چشم 

دانستید که فیلر زیر چشم یک روش موثر و پرطرفدار برای بهبود ظاهر و جوانی پوست زیر و اطراف چشم است. این روش از موادی مانند هیالورونیک اسید ساخته شده که به طور معمول در مناطقی که کاهش حجم دارند و  فرورفته شده اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. فیلر زیر چشم می‌تواند به تقویت ساختار پوست زیر چشم، کاهش فرورفتگی و سیاهی زیر چشم و بهبود ظاهر خسته و پیر  چشم ها بپردازد و بهترین نتایج را حاصل کند.

*~ سوالات متداول درباره تزریق فیلر زیر چشم ~*

تزریق فیلر زیر چشم چقدر درد دارد؟

قبل از تزریق، به دلیل استفاده از بی حسی موضعی، اغلب افراد درد چندانی در طول روند تزریق احساس نمی‌کنند. برای زیر چشم از بی حسی تزریقی استفاده نمی‌شود و فرد باید کمی آستانه تحمل خود را بالا ببرد.

فیلر زیر چشم چند روز بعد اثر می کند؟

بعد از تزریق فیلر زیر چشم، نتایج اولیه به طور معمول در عرض چند روز قابل مشاهده هستند. با گذشت زمان و بهبود ناحیه تزریق، نتایج بهتر و مطلوب ‌تر خواهند بود. به طور کلی، نتایج نهایی تزریق فیلر زیر چشم در مدت 7 روز بعد از روند تزریق قابل مشاهده هستند اما اینگونه نیست که بلافاصله نیز قابل مشاهده نباشد.

فیلر زیر چشم همزمان با تکنیک های درگ قابل انجام است؟

انجام همزمان این روش با تزریق های دیگر زیبایی هیچ مانعی ندارد. شما می‌توانید به طور همزمان تزریق فیلر زیر چشم را با تزریق فیلر بینی، تزریق ژل لب، تزریق فیلر خط خنده و …. انجام دهید و نتایج فوق العاده تری کسب کنید.

فیلر زیر چشم باعث کوچک شدن چشم می شود؟

فیلر زیر چشم نباید به طور مستقیم باعث کوچک شدن چشم نمی‌شود. فیلرها معمولا برای پر کردن حجم و کاهش چروک‌ها و خطوط ریز در ناحیه زیر چشم استفاده می‌شوند. اما اگر فیلر به طرز ناصحیحی تزریق شود یا مقدار زیادی استفاده شود، ممکن است باعث ایجاد تورم و واکنش‌های دیگر در ناحیه اطراف چشم شود که در نتیجه چشم‌ها به نظر کوچک‌تر بیایند. 

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان!