۶ دقیقه
مهم ترین عوارض تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل لب

آنچه می خوانید...

لب یکی از مهم ترین اجزای صورت است که در زیبایی بیشتر صورت نقش بسزایی دارد. بالا رفتن سن در افراد باعث کم حجم شدن لب ها می شود. خیلی از افراد هستند که از بروز چنین تغییراتی در صورت خود ناراضی هستند ولی باید اشاره کنیم که به منظور حجم دهی لب ها می توان تزریق ژل لب را انجام داد تا لب ها ظاهری زیباتری پیدا کنند. ولی با توجه به این موضوع توجه داشته باشید که این ژل ها اگر غیر اصولی تزریق شوند یا برند آن ها نامعتبر باشد می تواند باعث ایجاد عوارضی در فرد شود ولی در حالت کلی اگر توسط یک پزشک با تجربه و به صورت کاملا اصولی انجام شود عوارض خاصی را برای فرد به همراه نخواهد داشت.

عوارض تزریق ژل لب

عوارض و خطرات تزریق ژل لب

تزریق ژل لب از همان ابتدا تا به الان درمیان خانم ها طرفدارن بسیار زیادی داشته است ولی در مقابل استفاده از این روش ممکن است عوارض و خطراتی را به همراه داشته باشد که ممکن است در رابطه با آن خیلی اطلاعات کاملی نداشته باشید. از مهم ترین عوارض به شرح زیر می باشد:

آسیب دیدگی بافت لب ها

همانطور که می دانید تزریق ژل لب در واقع جزء روش های کاملا سرپایی محسوب می شود. توجه داشته باشید که وارد شدن هر نوع ماده ای در بدن ممکن است برای فرد خطراتی چون آسیب دیدگی و یا مرگ بافت را به همراه داشته باشد بروز چنین حالتی بعد از تزریق جزء عوارض کاملا نادر محسوب می شود ولی در بعضی از مواقع زمانی که پزشک از تجربه کافی برخوردار نباشد چنین مشکلی بعد از تزریق ایجاد خواهد شد.

مشاهده تورم و کبودی

علاوه بر این عارضه مهم ممکن است فرد بعد از تزریق تورم و کبودی را مشاهده کند که در رابطه با این عارضه جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد چرا که جزء عوارض کاملا طبیعی بوده و بعد از گذشت چند روز به طور کامل رفع می شود.

ایجاد زخم هایی در محل تزریق

بروز چنین حالتی زمانی که تزریق به درستی انجام داده نشود ایجاد می شود، به عنوان مثال این ژل ها حاوی هالونیک اسید هستند که اگر غیر اصولی و در یک محل کاملا اشتباهی تزریق شوند منجر به خشک شدن پوست می شود ایجاد چنین حالتی باعث ایجاد زخم عمیق برروی لب می شود.

همچنین توجه داشته باشید که تزریق ژل لب را نباید برای طولانی مدت انجام دهید چرا که منجر به متوقف شدن تولید کلاژن می شود.

ایجاد عفونت در لب ها

ایجاد چنین حالتی بعد از تزریق زمانی که بدن شما نتواند ماده تزریق شده را قبول کند اتفاق می افتد که در صورت مشاهده عفونت لازم است تا حتما هر چه سریع تر به پزشک خود گزارش دهید تا نمونه برداری انجام شود تا از این طریق بتوان بسته به نوع لب شما از ژل مخصوصی استفاده شود تا چنین حالتی ایجاد نشود.

مصرف سیگار احتمال ایجاد عفونت را به همراه دارد که برای پیشگیری از ایجاد این حالت بهتر است تا برای مدتی مصرف آن را قطع کنید.

نکته: یکی از مهم ترین نکاتی که در رابطه با این عارضه باید توجه داشته باشید این است که بروز چنین حالتی خیلی کم اتفاق می افتد.

نامتقارن شدن لب ها

این عارضه بعد از تزریق ژل لب با گذشت چند هفته بعد از تزریق قابل مشاهده خواهد بود، خیلی از افراد ممکن است با مشاهده این عارضه تصمیم به تزریق مجدد بگیرند که این کار کاملا غلط است چرا که ورم لب به طور کامل هنوز رفع نشده است و با انجام این کار مشکلات جدی تری در افراد ایجاد می شود.

جا به جایی ژل تزریق شده

جا به شدن ژل لب در واقع یکی از آسیب های پوستی است که در افراد مشکلات بسیار زیادی را اعم از فلج شدن برخی از نواحی صورت را به همراه خواهد داشت.

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که بروز چنین عارضه کاملا موقتی بوده ولی لازم است تا در صورت مشاهده هر چه سریع تر به پزشک مراجعه شود.

در انتها به منظور انجام این تزریق لازم است تا حتما به بهترین دکتر تزریق ژل لب مراجعه کنید تا از بروز هریک از عوارض نام برده جلوگیری شود.

سوالات متداول

خلاصه مطلب

ما در این مقاله به شایع ترین عوارض تزریق ژل لب اشاره کردیم که برخی از آن ها مثل تورم و کبودی جزء عوارض کاملا طبیعی محسوب می شوند که جای هیچ نوع نگرانی در رابطه با آن وجود ندارد، ولی توجه داشته باشید که رعایت مراقبت های لازم است بعد از تزریق ژل لب و از همه مهم تر مراجعه به یک پزشک با تجربه از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری می کند.

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان!