۶ دقیقه
سن مناسب تزریق چربی

سن مناسب برای تزریق چربی

آنچه می خوانید...

تزریق چربی یا لیپوترانسفر، به معنای انتقال چربی می باشد. یعنی چربی از نقاطی از بدن که تجمع چربی بیشتری دارد مانند ناحیه شکم و پهلو برداشته می شود و به مناطقی از بدن که نیازمند دریافت چربی هستند تزریق می شود. در این روش چربی پس از برداشت طی فرآوری، تغلیظ و خالص سازی و مواد اضافی آن جدا می شود و این مواد بدست آمده به مناطقی که نیاز است تزریق می شود. از این چربی جهت حجیم سازی و فرم دهی قسمت های صورت و بدن استفاده می شود که می تواند جنبه های درمانی و زیبایی داشته باشد. به لحاظ درمانی در افرادی در اثر سوختگی ها و جراحاتی ناشی از ترکش یا تصادفات که باعث شده تا قسمتی از صورت از بین رفته را می توان با کمترین عارضه و بدون تزریق هیچ گونه دارویی به فرم طبیعی درآورد. به دلیل اینکه طی این روش از بافت طبیعی بدن خود فرد استفاده می شود هیچ عارضه خاصی در بدن فرد ایجاد نمی شود و در عین حال می تواند زیبایی قابل قبولی را با ماندگاری طولانی ایجاد کند.

اما سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که سن مناسب برای تزریق چربی چقدر است؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ پرسش خود را دریافت نمایید.

 

 

چه کسانی کاندیدای تزریق چربی هستند؟

 

 • افرادی که در صورت یا قسمت های دیگری از بدن کاهش حجم داشته باشند و بخواهند این مشکل را با فرم یا حجم دهی اصلاح کنند.
 • کسانی که گونه های گود یا مسطحی دارند و می خواهند گونه برجسته ای داشته باشند.
 • کسانی که کنار شقیقه آنها گود است.
 • افرادی که در سلامت جسمی و روحی هستند.
 • افرادی که گودی زیر چشم دارند.
 • کسانی که پشت پلک آنها فرو رفته است.
 • افرادی که خط خنده عمیقی دارند.
 • افرادی که در بانک چربی خود سلول های کافی برای استخراج و تزریق چربی را دارند.
 • افرادی که باردار نیستند و در دوران شیردهی قرار ندارند.
 • کسانی که سیگار نمی کشند و از استعمال دخانیات، مصرف مشروبات الکلی و داروهای ضد انعقاد پرهیز می کنند.
 • افرادی که به بیماری های خاص مانند اختلالات دستگاه ایمنی بدن دچار نیستند و داروهای خاصی مصرف نمی کنند.

 

فواید تزریق چربی

 

یکی از مزایای تزریق چربی این است امکان ترمیم وجود دارد، یعنی اگر پس از تزریق چربی فرد احساس کند بازهم نیاز به تزریق دارد مجدد برای او چربی تزریق می شود و اگر اضافه تزریق شود این چربی به راحتی و بدون عارضه خاصی خارج می شود. باید توجه داشته باشید که برای دستیابی به نتایج مطلوب و مورد انتظار حتما به بهترین دکتر پوست و مو برای انجام این عمل جراحی مراجعه نمایید.

 

مدلینگ-صورت-با-تزریق-چربی

 

میزان ماندگاری تزریق چربی

 

میزان ماندگاری تزریق چربی، به رعایت برخی موارد از جمله خود فرد و جنس پوستش بستگی دارد. این چربی به طور متوسط بین یک تا سه سال ماندگاری دارد. افرادی که بتوانند مراقبت های لازم را انجام بدهند ماندگاری تا 5 سال هم ادامه دارد به شرط آنکه فرد از حرارت و فشار به ناحیه ای چربی تزریق شده است پرهیز کنند.

 

دلایل کاهش ماندگاری چربی تزریق شده

 

 • کسانی که در معرض حرارت های موضعی قرار دارند مانند افرادی که زیاد بخور می گیرند و یا از سونا اسفاده می کنند.
 • قرار گرفتن به مدت طولانی در معرض نور آفتاب
 • افرادی که دارای مشاغلی هستند که مجبورند در مواجه با گرما باشند، در این افراد ممکن است بخشی از چربی صورتشان جذب شود و از حجمش کم شود
 • ماساژ محکم و ایجاد فشار زیاد به محل تزریق چربی

 

عوارض تزریق چربی

 

در مورد تزریق چربی به صورت، به دلیل اینکه از چربی با بافت طبیعی بدن خود فرد برداشت می شود بنابراین بدن هیچ واکنش غیرطبیعی به بافت خود نشان نمی دهد. حساسیت و عوارضی که به وسیله مواد سمی ایجاد می شود، در تزریق چربی به حداقل می رسد و هیچ گونه آلرژی و حساسیتی در تزریق چربی ایجاد نمی شود زیرا سلول های چربی به صورت زنده برداشت می شود و این سلول های زنده به خود فرد تزریق می شود. تزریق چربی ارتباط مستقیمی با بروز عوارض و کسب نتایج ایده آل دارد بنابراین توصیه می شود پزشک پوست و موی با تجربه ای جهت انجام این روش انتخاب شود.

 

 

 

سن مناسب برای تزریق چربی

 

هدف از تزریق چربی، درمان و زیباسازی صورت و بدن می باشد. برای تزریق چربی سن خاصی مدنظر نیست. ولی کمترین سنی که می توان از این روش استفاده کرد بعد از رسیدن به سن بلوغ یعنی از 16 سال و بیشترین سن 70 سال می باشد. زیرا تا قبل از رسیدن به سن بلوغ اندام ها و بافت های بدن در حال رشد بوده و هر گونه دستکاری می تواند سبب بروز نتایج نامطلوبی در آینده شود. اکثر افراد با افزایش سن و پدید آمدن چین و چروک ها بر روی پوستشان از تزریق چربی جهت بازگرداندن شادابی پوست خود استفاده می کنند.

 

مشکلات ناشی از تزریق چربی در سن نامناسب

 

چنانچه شخصی کمتر از سن 16 سال برای تزریق چربی مراجعه کند، ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. انجام تزریق چربی در سنین رشد می تواند روی رشد بدن تاثیر نامطلوب بگذارد و ماندگاری نتایج به دست آمده را کوتاه کند. زیرا بدن در حال رشد بوده و تناسب به دست آمده خیلی زود از بین می رود. به همین روال افرادی که بالای 70 سال سن دارند نیز بهتر است از عمل تزریق چربی صرفه نظر کنند. زیرا نقاطی که چربی از آن ها برداشته می شود، مانند افراد جوان ترمیم نمی شود و چربی ها به خوبی جایگزین نمی شوند و ممکن است به شکل تو خالی و فرو رفته دیده شود. عوارض ناشی از این عمل برای افرادی که بالای 70 سال سن دارند بسیار بیشتر از افراد دیگر می باشد. در نتیجه سن ایده آل برای تزریق چربی بین 16 تا 70 سال می باشد.

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + یازده =