۹ دقیقه
سابسیژن

سابسیژن پوست برای رفع جای جوش

آنچه می خوانید...

سابسیژن پوست برای رفع جای جوش

داشتن پوستی صاف و عاری از هر گونه لک و آکنه آرزوی هر فرد است. اما چگونه می توان پوستی صاف و درخشان داشت؟ استفاده از کرم ها و لوسیون ها تا چه حد تاثیر گذار هستند؟

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد بخاطر آن به پزشک پوست مراجعه می کنند جای جوش قدیمی یا اسکارهای آکنه یا جای آبله مرغان می باشد. جای جوش ها انواع مختلفی دارد و ممکن است بعد از اینکه فرد دچار آکنه می شود به آن مبتلا شود. برخی از این جای جوش ها فرورفته و حالت مواج دارند، برخی از جای جوش ها حالت جعبه ای دارند و مانند یک حفره فرورفته می باشد. برخی از این ضایعات حالت هایپر تروفیک یا بافت اضافی دارند و برخی از ضایعات نیز حالت آتروفیک دارند و فرورفته می باشند. باید توجه داشت که هر یک از این ضایعات درمان های خاص خود را دارد.

دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران در ارائه بهترین خدمات را در زمینه درمان انواع بیماری های پوستی و حوزه جوانسازی پوست فعالیت می کنند. شما می توانید برای مشاوره با دکتر مولازاده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید یا برای مشاهده نمونه کارهای به پیج اینستاگرام مراجعه فرمائید.
09120573301 – 02144287319

در این مقاله سعی بر این است که  شما را با روشی که در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید پوستی صاف داشته باشید آشنا کنیم. سابسیژن یکی از روش های پر طرفدار و محبوب است که به منظور از بین بردن جای جوش  و آکنه به کار می رود .

تعریف اسکار

بافت های غیر طبیعی یا هر عارضه ای که برای پوست ایجاد شود می تواند اسکار یا جوشگاه به جای بگذارد. هر چه شدت آسیب به پوست بیشتر باشد دوره های درمان و ترمیم پوست آسیب دیده به زمان بیشتری احتیاج خواهد داشت. اسکارها تحت شرایط مختلفی بر روی پوست ایجاد می شوند که متاسفانه آکنه یکی از بیماری هایی است که اسکار زیادی بر روی پوست باقی می گذارد.

به منظور مشاهده نمونه کارهای بیشتر به کانال آپارات دکتر آزیتا مولازاده مراجعه کنید.

انواع اسکارهای پوستی

اسکار های ناشی از آکنه به دو دسته کلی تقسیم بندی می شود:

  • اسکارها برجسته که بیشتر در ناحیه بدن به شکل گوشت اضافی مشاهده می شود.
  • اسکارهای فرورفته یعنی گودی هایی که بیشتر در ناحیه صورت بیشتر به دنبال جوش هایی که در گذشته روی پوست ایجاد شده و اکنون بهبود یافته اند، مشاهده می شوند.

در این بخش قصد داریم در مورد اسکارهای فرو رفته و روش درمان آن مطالبی را بیان کنیم.

انواع اسکارهای فرو رفته

اسکارهای فرو رفته خود به سه دسته تقسیم بندی می شوند که هر کدام درمان های متفاوتی نیز دارند. زمانی که بیمار به پزشک پوست مراجعه می کند، پزشک پوست در ایتدا این اسکارها را مورد بررسی قرار می دهد و تشخیص می دهد اسکارها از چه نوعی می باشند و چه روش درمانی باید برای آنها در نظر گرفته شود.

اسکارهای واگنی

اسکارهای فرورفته ای هستند که مانند یک واگنی که داخل پوست فرو رفته اند. برای درمان این اسکارها می توان ابتدا این اسکارها را با پانچ، پوست فرو رفته را بالا بیاورند سپس با استفاده از  لیزرهایی مانند لیزر اربیوم فراکشنال، سطح بالا آمده پوست را تراش می دهد و صاف می کند.

اسکارهای فرو رفته بسیار تیز و عمیق

این اسکارها که معمولا اسکارهای آیسپیک یا چکشی نامیده می شوند معمولا در پوست افرادی ایجاد می شود که قبلا آکنه های شدیدی داشته اند. این اسکارها با لیزر بهبود پیدا نمی کنند و باید سوزانده شوند. روشی که در درمان این اسکارها به کار گرفته می شود کراس نامیده می شود. اسیدهای خاصی به نام TCA داخل اسکارها قرار داده می شود و به مرور این اسکارها سیاه می شوند و جمع می شوند. معمولا پس از انجام یک تا دو جلسه از این روش پوست آماده می شود برای لیزر co2  فراکشنال که این لیزر پوست را تراش می دهد و با گذشت زمان پوست ترمیم شده و یک پوست سالم تر و سفت تر بدست می آید.

اسکارهای رولینگ یا دره ای

اسکارهایی هستند که پهن و کم عمق هستند. در این افراد زمانی که از کنار به صورت آنها نگاه می کنیم، موج دارد و ناهموار است. این اسکارها به دلیل چسبندگی هایی ایجاد شده است که از زیر پوست را به سمت پایین می کشد. حال جهت درمان آنها باید این چسبندگی ها راقطع کرد. نام روشی که برای درمان این اسکارها مورد استفاده قرار می گیرد سابسیژن می باشد.

برای انجام روش سابسیژن به پوست داروی بی حسی زده می شود و پزشک پوست با یک ابزارها و کانولاهای مخصوصی زیر پوست حرکت های رفت و برگشتی انجام می دهد تا این چسبندگی ها قطع شود.

سابسیژن چیست ؟

سابسیژن یک روش درمانی محسوب می شود با کمک این روش درمانی می توانیم تمام لنگری ها ،جای انواع اسکار و آکنه ،غلطکی ها و … را برای همیشه از  روی پوست محو کرد . دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران بعد از معاینه و بررسی وضعیت بیمار بهترین روش درمانی را پیشنهاد می کنند . خوشبختانه امروزه روش های مختلفی وجود دارد که با کمک آن ها می توان پوستی صاف و درخشان داشت . به طور تقریبی می توان گفت روش سابسیژن به منظور از بین بردن اسکار آکنه بسیار موفق تر از روش های همچون میکرونیدلینگ و لیزر عمل می کند در نتیجه اگر پوست شما به دلیل وجود اسکار آکنه زیبایی خود را از دست داده است، سابسیژن می توان بسیار کمک کننده باشد.

درمان جای جوش با استفاده از سابسیژن

در مرحله اول درمان جوش لازم است تا نوع آن شناسایی شود . در صورتی که فرد در زمان لبخند زدن فرورفتگی بر روی پوستش ظاهر شود ،می تواند به این معنی باشد که اسکار به ساختار ها و لایه های زیرین پوست نفوذ کرده است در نتیجه بهترین روش درمان برای این اسکار قطع ارتباط  اسکار با لایه های زیرین پوست می باشد .روش های مثل لیزر و میکرونیدلینگ نمی توانند به عمق پوست نفوذ کنند و تاثیری برای درمان اسکار های چسبیده به لایه های پوست ندارد .

روش تلفیقی سابسیژن و پیوند پوست

در طی این روش لازم است تا در ابتدا  دکتر پوست در محل فرورفتگی اسکار ابتدا شکاف ریزی را ایجا کند ، هدف از ایجاد این نوع اسکار بیشتر به دلیل قطع ارتباط اسکار و آزاد شدن آن می باشد . در مرحله بعد لازم است از قسمت پشت گوش فرد با کمک لیزر لیزر co2  پوست گرفته شود ،بعد از این مراحل باید پوست  به محل اسکار پیوند زدن شود . این روش درمانی بیشتر برای اسکار هایی از پوست که سبب فرورفتگی های عمیق پوستی شده اند ،مفید می باشد . لازم به ذکر است که  در حال حاضر از تکنیک تلفیقی سابسیژن و پیوند پوست کمتر استفاده می شود ،زیرا روش های جایگزین بسیاری ابداع شده است که می تواند موثر واقع شود ما در حال این رش در بسیاری از کلینیک ها استفاده می شود و خواهان دارد.

روش تلفیقی سابسیژن و PRP

در طی این روش با کمک روش سابسیژن وprp پوست فرد عاری از هرگونه لک و فرو رفتگی می گردد . در طی روش prp با کمک پلاک های غنی شده که دارای مقادیر بسیار بالای فاکتور رشد و سایتوکین هستند اسکار های فرورفته درمان می گردد . می توان گفت بیشتر این روش تا حد بسیار زیادی شباهت به روش تلفیقی   تزریق خون و سابسیژن دارد . در طی این روش لازم است تا در مرحله اول  ابتدا  با کمک یک برش اسکار فرورفته  از لایه های زیرین خودش جدا شود و در همان لحظه به محل مورد نظر prp  تزریق شود . مزیت این روش نسبت به روش تلفیقی سابسیژن و تزریق خون در این است که در این روش درمانی چگالی پلاک های غنی  شده پلاسما  از خون کمتر است  در نتیجه  فرد در مدت زمان کوتاه تری به نتیجه می رسد .این روش تلفیقی در از بین بردن جای جوش بسیار موفغق عمل می کند .

روش تلفیقی سابسیژن و مواد پر کننده (Filler)

مواد پر کننده همچون فیلر را نمی توان به تنهایی به منظور از بین بردن جای جوش استفاده کرد .با کمک روش درمانی سابسیژن فرد می توان برای همیشه از شر ضایعات و فرورفتگی های پوست خلاص شود . دکتر مولازاده به منظور از بین بردن جای جوش با استفاده از سابسیژن ابتدا اسکار را آزاد و به محل فرورفتگی فیلر را تزریق می کند . فیلر ها همانند حائلی بین اسکار و لایه های زیرین وجود دارند که مانع از چسبیدن اسکار می گردند .

تمام روش های ذکر شده می تواند برای فرد مفید واقع شوند . اما بهتر است انتخاب روش درمانی را بر عهده پزشک خود بگذارید دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران با بررسی پوست و شرایط فرد بهترین روش درمانی را انتخاب می کنند که فرد در کوتاه ترین زمان  برای همیشه  پوستی صاف و زیبا داشته باشند.

چه کسانی کاندید مناسب انجام روش سابسیژن می باشند؟

تمام افرادی که اسکارهای عمیق بر روی پوست خود دارند می توانند از این روش بهره ببرند اما باید توجه داشت این روش درمانی ممکن است برای برخی از افراد مناسب نباشد بنابراین مراجعه به یک پزشک پوست با تجربه در این زمینه می تواند در انتخاب روش درمانی صحیح به بیمار کمک زیادی کند.

آیا درمان با سابسیژن عوارض جانبی دارد؟

ورم و کبودی های ناشی از روش سابسیژن به مدت یک هفته بر روی پوست باقی می ماند و پس از آن بهبود پیدا می کند و پس از یک جلسه تا حدود زیادی این اسکارها کاهش پیدا می کنند. معمولا پوست پس از درمان در ناحیه ممکن است کمی احساس درد در فرد ایجاد کند که با گذاشتن کمپرس سرد بر روی این تورم ایجاد شده کمی از شدت آن کمتر کرد. در موارد بسیار نادر ممکن است در ناحیه درمان عفونت ایجاد شود. به منظور تغییر رنگ پوست بهتر است از قرار گیری در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری کنید.

کلام آخر

روش سابسیژن یک متد غیرجراحی پیشرفته و نوین در عرصه جوانسازی پوست می باشد که معمولا برای درمان انواع اسکارهای به وجود آمده بر روی پوست خصوصا اسکارهای فرورفته ناشی از جوش می باشد. این روش کاملا به صورت سرپایی انجام می شود و بسیار ایمن است.

در صورتی که شما هم نیاز به انجام این روش درمانی دارید می توانید قبل از هر اقدامی با مراجعه به یک دکتر پوست خوب در غرب تهران مشاوره های لازم را در مورد مزایا و معایب انجام روش سابسیژن برای پوست خود دریافت نمایید.

 

 

برخی خدمات دکتر آزیتا مولازاده دکتر پوست خوب در تهران

 

 

راه های ارتباطی با دکتر آزیتا مولازاده دکتر پوست در تهران:

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 18 =