۷ دقیقه
روش های پر کردن صورت

روش های پر کردن صورت

آنچه می خوانید...

روش های پر کردن صورت، در واقع با نام و نوع شیوه های مختلفی که انجام می گیرد شناخته می شوند. امروزه رژیم های غذایی  باعث افت میزان چربی و برجستگی پوست صورت می شود به گونه ای که هر مقدار ازچربی  بدن حذف کرده باشیم به همان میزان نیز پوست صورت شل و چربی های آن از بین خواهد رفت.

اغلب افراد خواهان کاهش وزن بدون ایجاد تغییراتی در صورت و پوستشان هستند. این عارضه باعث می شود به دکتر پوست مراجعه نمایند و خواهان پرکردن و حجم دادن به صورت باشند. برای انجام این پروسه مشورت با پزشک باید حتما صورت گیرد تا پزشک پوست مناسب ترین روش را برای حجیم نمودن پوست صورت انتخاب کند، از جمله مواردی که در پرکردن پوست استفاده می شود تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق فیلر و جراحی پروتز می باشد که انتخاب هر کدام به عهده متقاضی می باشد. تزریق ژل لب هم از دیگر تزریقات زیبایی است که به زیبایی و جوانسازی هر چه بیشتر شما کمک می کند.

حجم دهی صورت

مهم ترین روش های پر کردن صورت

از جمله مهمترین روش های پر کردن صورت تزریق فیلر و چربی است. با افزایش سن، بدن شما شروع به از دست دادن کلاژن می کند. کلاژن ماده مهمی است که در سراسر بدن شما وجود دارد، از جمله در پوست، ماهیچه ها، استخوان ها و بافت های همبند. کاهش مقدار کلاژن در پوست باعث شلی پوست (شل شدن) و کاهش حجم می شود. پوست نازک تر می شود، خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و شروع به افتادگی می کند.

فیلرهای پوستی تزریقی هستند که چین و چروک و خطوط روی صورت شما را صاف می کنند. انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد. پزشکان معمولاً پرکننده های پوستی را در نواحی اطراف چشم، دهان و بینی شما تزریق می کنند. این عمل زیبایی معمول معمولاً فوراً نتیجه می دهد و می تواند ماه ها یا سال ها دوام داشته باشند.

تزریق فیلر پوستی نوعی روش زیبایی غیرجراحی است. پرکننده های پوستی چین و چروک ها را پر می کنند، خطوط را صاف می کنند و حجم را به صورت شما باز می گرداند.

افراد برای بهبود ویژگی های صورت خود یا به دست آوردن ظاهری جوان تر، پرکننده های پوستی را انتخاب می کنند. این درمان انتخابی معمولا کمتر از نیم ساعت طول می کشد و زمان بهبودی حداقل است. نتایج فوراً دیده می‌شوند و بسته به نوع فیلر و محل، ماه‌ها تا سال‌ها دوام می‌آورند.

موارد استفاده فیلرها

می توانید فیلرهای پوستی را برای موارد زیر انتخاب کنید:

– به پوست افتاده حجم دهید.

– ویژگی های صورت خود را متقارن تر کنید.

– لب ها و گونه ها را حجیم کنید.

– چروک ها و چین های صورت خود را صاف کنید.

– برخی از داروهای تجویز شده برای درمان شرایط پزشکی مانند HIV و ایدز می توانند باعث لاغری صورت شما شوند. برخی افراد پس از مصرف این داروها برای بازگرداندن حجم به صورت خود پرکننده های پوستی را انتخاب می کنند.

قبل از عمل تزریق فیلر پوست چه اتفاقی می افتد؟

قبل از دریافت پرکننده های پوستی، باید با پزشک خود مشورت کنید. پزشک چهره شما را بررسی می کند و در مورد اهداف شما و اینکه چه زمینه هایی را می خواهید ارتقا دهید سوال می کند.

ممکن است صورت شما را با یک خودکار یا نشانگر علامت گذاری کند تا نشان دهند تزریق در کجا انجام می شود. همچنین ممکن است از صورت شما عکس بگیرند. پزشک شما نوع خاصی از فیلر یا فیلرها را توصیه می کند و عوارض جانبی احتمالی و زمان بهبودی را بررسی می کند.

در طول این مشاوره، در مورد سابقه پزشکی شما نیز سوال خواهد کرد. مهم است که در صورت مصرف دارویی به آنها بگویید، زیرا برخی از داروها می توانند خطر عوارض پس از دریافت فیلر را افزایش دهند.

موارد ذیل را به پزشک خود اطلاع دهید:

– آلرژی.

– سابقه کبودی یا خونریزی پس از اقدامات مشابه.

– مشکلات عصبی.

در طی عمل تزریق فیلر پوست چه اتفاقی می افتد؟

می توانید پرکننده های پوستی را در مطب پزشک خود تهیه کنید، ابتدا پوست شما را تمیز می کند و ممکن است از یک لوسیون یا کرم با یک ماده بی حس کننده استفاده کند. داروی بی حسی ناحیه را بی حس می کند بنابراین درمان راحت تر خواهد بود.

با استفاده از یک سوزن نازک، پزشک شما مقادیر کمی از پرکننده ها را به زیر پوست شما تزریق می کند، بیشتر افراد در طول این تزریق ها درد زیادی را تجربه نمی کنند. پزشک شما ممکن است فیلرها را در چندین ناحیه تزریق کند. کل فرآیند می تواند چند دقیقه یا تا یک ساعت طول بکشد.

بعد از عمل

پس از دریافت تزریق فیلر پوستی، پزشک یا پرستار پوست شما را تمیز می کند. آنها ممکن است یک کیسه یخ برای کاهش درد و تورم به شما بدهند.

ممکن است پس از تزریق، کبودی، تورم یا ناراحتی داشته باشید. معمولاً این عوارض خفیف هستند و در عرض چند روز از بین می روند.

بسیاری از افراد بلافاصله پس از انجام این تزریق ها نتایج را مشاهده می کنند. اما نتایج هر کسی متفاوت است. اینکه چه مدت طول می کشد تا نتایج را ببینید به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع درمانی که دریافت کرده اید.

فرآیند پیوند چربی صورت چگونه است؟

روند پیوند چربی صورت کمی متفاوت است. ابتدا، پزشک شما با استفاده از لیپوساکشن چربی را از بدن شما خارج می کند. پس از پاکسازی چربی، آن را به صورت شما تزریق می کنند. این معمولا یک روش سرپایی است (همان روز به خانه می روید).

فرآیند پیوند چربی صورت چگونه است؟

از آنجایی که یک روش پیوند چربی نیاز به یک مرحله اضافی دارد، فرآیند پیچیده‌تراز دریافت پرکننده‌های پوستی خارج از قفسه است. پس از لیپوساکشن و پیوند چربی صورت، ممکن است نیاز به استراحت تا دو هفته داشته باشید. از پزشک خود در مورد زمان بهبودی و اینکه آیا این روش برای شما مناسب است سؤال کنید.

مزایای روش های پرکننده پوست چیست؟

بسیاری از افراد فوراً نتایج پرکننده های پوستی را مشاهده می کنند. تزریق‌ها معمولاً کمتر از یک ساعت طول می‌کشد و می‌توانید آن‌ها را مستقیماً در مطب پزشک خود انجام دهید. از آنجایی که این یک درمان غیرجراحی است، زمان بهبودی حداقل است.

بسته به نوع پرکننده، نتایج می تواند ماه ها یا حتی سال ها باقی بماند. برخی از پرکننده ها بیش از دو سال کار می کنند. پرکننده‌های پوستی معمولاً نسبت به روش‌های جراحی انتخابی ارزان‌تر هستند.

خطرات یا عوارض فیلرهای پوستی چیست؟

عوارض جدی نادر هستند و برخی از این عوارض فقط موقتی هستند. اما مانند هر عمل جراحی زیبایی، خطراتی نیز وجود دارد. آنها عبارتند از:

– ظاهر نامتقارن.

– خونریزی، کبودی، قرمزی، درد و تورم.

-آسیب به پوست شما که می تواند باعث ایجاد زخم شود.

– عفونت که در موارد شدید می تواند منجر به نکروز (مرگ پوست آلوده) شود.

– توده یا برجستگی زیر پوست شما.

– بثورات و خارش.

زمان بهبودی پس از دریافت فیلرهای پوستی چقدر است؟

زمان نقاهت هر کس متفاوت است. زمان بهبودی شما به موارد زیر بستگی دارد:

-پزشک شما چند ناحیه را درمان کرده است.

-نوع پرکننده ای یا فیلری که تزریق شده است.

-سلامت کلی شما

بیشتر افراد می توانند بلافاصله پس از تزریق فیلر پوستی به فعالیت هایی عادی زندگی بازگردند. با این حال، پزشک شما ممکن است استراحت و پرهیز از ورزش شدید یا فعالیت بدنی را برای یک یا دو روز توصیه کند.

چه زمانی باید در مورد پرکننده های پوستی به پزشک مراجعه کنم؟

پس از دریافت پرکننده‌های پوستی، اگر موارد زیر را دارید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

-خونریزی یا درد.

-علائم عفونت، از جمله تب یا قرمزی و تورم در محل تزریق.

-علائم یک واکنش آلرژیک یا آنافیلاکسی، مانند مشکل در تنفس یا تنگی نفس (تنگی نفس).

دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران  با ارائه بهترین خدمات جهت پر کردن صورت به طور تضمینی انجام می دهند ،شما می توانید برای مشاوره با دکتر مولازاده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
09120573301 – 02144287319

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان!