۹ دقیقه

روش لیفت ابرو با نخ

آنچه می خوانید...

روش لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ چیست؟

آیا روش لیفت ابرو با نخ ماندگار است؟

چه کسانی می توانند از روش لیفت ابرو با نخ سود ببرند؟

با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا به پاسخ سوالات خود در رابطه با روش لیفت ابرو با نخ دست پیدا کنید:

 ابرو از زیبایی های بسیار مهم چهره به شمار می رود. عوامل بسیاری از جمله افزایش سن، کاهش حالت ارتجاعی و کشسانی پوست و شل شده عضلات و پوست اطراف چشم و ابرو و همچنین ایجاد چین و چروک های عمیق ایجاد شده در ناحیه پیشانی ممکن است افتادگی در ناحیه ابرو بروز کند. این افتادگی موجب می شو چهره فرد بسیار اخمو و گرفته ای پیدا کند. از این رو افراد به دنبال برقراری تعادل میان اجزای صورت، بازتر شدن چشم ها و شکل دادن به ابروهای خود دست به اقداماتی می کنند که یکی از مهم ترین و رایج ترین این روش ها، لیفت ابرو با نخ می باشد. عمل لیفت ابرو موجب می شود تا ابروها در محل مناسب خود قرار بگیرند و زیبایی بیشتری در چهره ایجاد شود.

دکتر آزیتا مولازاده دکتر پوست خوب در تهران  با ارائه بهترین خدمات و پایین ترین  هزینه ، لیفت ابرو را انجام می دهند ،شما می توانید برای مشاوره با دکتر مولازاده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید یا برای مشاهده نمونه کارهای دکتر مولازاده به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید. 09120573301 – 02144287319

انواع روش های لیفت ابرو

روش های مختلفی برای انجام عمل لیفت ابرو وجود دارد. لیفت ابرو به روش های مختلف جراحی و غیر جراحی انجام می شود. از آنجاییکه عمل جراحی ممکن است عوارض احتمال را به دنبال داشته باشد اکثر افراد به دنبال روش های ساده تر، کم عارضه تر و کم هزینه تر و همچنین دوره ریکاوری کوتاه تری می باشند.

لیفت ابرو به روش جراحی

افرادی که تمایل دارند همزمان با لیفت ابرو پیشانی بلندتری نیز داشته باشند و از کوتاهی خارج شود لیفت ابرو را می توانند به روش باز انجام دهند و انتظار می رود ماندگاری لیفت باز بیشتر از لیفت آندوسکوپی باشد. خصوصا در افرادی که پوست محکتری دارند و حرکت پوست بخش های جانبی بسیار محدود است

در افرادی که افتادگی ابرو توام با پیشانی بلند باشد ( خصوصا در آقایان)، یکی از روش های بسیار خوبی که می توان به کار گرفت انجام عمل لیفت ابرو همزمان با جلو آوردن خط رویش مو در نهایت کوتاه کردن پیشانی می باشد. این کار در خانم ها در مواردی انجام می شود که پیشانی بلندی داشته باشند یا ریزش موی تقریبا مشابه ریزش موی آقایان می باشد.

لیفت ابرو به روش غیر جراحی

لیفت ابرو، یک روش پرمخاطب برای برطرف کردن مشکلات موجود در ابرو و یا زیباتر شدن ابرو می باشد. لیفت ابرو از جمله روش هایی است که برای جهت اصلاح افتادگی ابرو مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله روش های غیرجراحی لیفت ابرو شامل لیفت ابرو با نخ، لیفت ابرو با تزریق بوتاکس و… می باشد که امروزه در بین افراد جامعه خصوصا خانم ها رایج تر شده است.

روش لیفت ابرو با نخ
روش لیفت ابرو با نخ

ابروی ایده آل

ابروی مناسب صورت یک مورد از نظر بالا و پایین بودن ابروها است. در واقع ابرو به صورت نرمال، درآقایان به موازات لبه استخوان فوقانی حدقه چشم قرار می گیرد. ولی در خانم ها مختصری از این لبه بالاتر است.

به جز محل نرمال قرار گیری ابرو ها شکل ابروها هم بسیار مهم است . اگر ابرو ها را به دو نیمه مساوی تقسیم کنیم به دو نیمه خارجی و نیمه داخلی تقسیم می شود که نیمه خارجی ابرو باید بالاتر از نیمه داخلی باشد که با گذشت سن این تناسبات به هم می خورد.

علائم افتادگی ابرو

افتادگی ابرو سه نشانه مهم در صورت ایجاد می کند:

 • مورد اول که مهمترین آن است، اضافه پوست که در ناحیه پلک های فوقانی ایجاد می شود. این پوست متعلق به ابرو هاست و بخاطر افتادگی به سمت پایین می آید.

حال نکته مهمی که در این قسمت قابل ذکر بوده این است که مراجعه کننده ها فکر می کنند، این پوست برای پلک های فوقانی است و این پوست را برمی دارند. این عمل نه تنها مشکل را برطرف نخواهد کرد بلکه چشم ها را کوچک تر و ابرو ها را پایین تر و نزدیک تر می کند و این پوست که در زیبایی ارزشمند است، حذف می شود. این افراد باید بجای عمل پلک های فوقانی تحت عمل لیفتینگ ابرو قرار گیرند، با این روش نه تنها وجود پوست اضافه برطرف خواهد شد بلکه چشم ها بازتر و جوانتر خواهد شد.

  • دومین نشانه ای که افتادگی ابرو ها ایحاد می کند. شکل ابروهاست که بهم ریخته و نیمه خارجی ابرو، به سمت پایین می افتد و یک چهره غمگین، خسته و افسرده به شخص می دهد.
 • سومین نشانه خطوط افقی است که در ناحیه پیشانی ایجاد می شود. علت خطوط این است که به علت افتادگی ابرو میدان دید فرد محدود می شود و فرد قسمتی از میدان دید خود را از دست می شود و یک مکانیسم به صورت ناخودآگاه ایجاد می شود که عضلات پیشانی که بالا برنده ابرو است، ابروها را تا اندازه ای بالا می برد که فرد بتواند بهتر ببیند. این مکانیسم بدون اینکه فرد متوجه شود انجام می شود و باعث می شود این خطوط در پیشانی ایجاد شود.

چه کسانی کاندید مناسب انجام لیفت ابرو می باشند؟

 • افرادی که چهره ای گرفته و اخمو دارند.
 • افرادی که فاصله بین ابرو و مژه هایشان بسیار کم است که این امر موجب می شود چشم ها گودتر نشان داده شود و از طرفی سن فرد را بالاتر نشان دهد این حالت خصوصا در خانم ها زیبایی صورت و جذابیت چشم ها را کمتر می کند.
 • افرادی که در پی افزایش سن دچار شل شدگی پوست و کاهش حالت ارتجاعی پوست شده اند.
 • افرادی که در ناحیه پیشانی دچار چین و چروک عمیق شده اند.
 • افرادی که بین دو ابروی آنها خطوطی مشاهده می شود.

سن مناسب برای انجام لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ معمولا در سنین بین 40 تا 60 سالگی انجام می شود اما افرادی که دچار افتادگی ابرو در سنین پایین تر از 40 سال شده اند نیز می توانند از این روش استفاده کنند.

نحوه انجام لیفت ابرو با نخ

روش لیفت ابرو با نخ یک روش بسیار ساده و بی خطر می باشد. این روش مدت 10 دقیقه به طول می انجامد و با بی حسی موضعی و به همراه سوزن و نخ فرآیند لیفت ابرو انجام می شود. در روش لیفت ابرو با نخ معمولا برش هایی به قطر 2 تا 3 میلی متر که ممکن است داخل موها یا روی ابروها ایجاد می شود. این نخ ها در محل های مناسب و خطوط مورد نظر که در بحث جوانسازی پوست تعریف شده قرار می گیرند و موجب تحریک فرآیند کلاژن سازی و کشیدن پوست می شوند. با استفاده از روش لیفت ابرو با نخ تمامی چین و چروک های اطراف چشم افتادگی های پوست پلک برطرف می شود و ابروها به حالت بسیار کمی به سمت بالا کشیده می شود و چهره حالت مصنوعی پیدا نمی کند.

نخ های مورد استفاده در این روش ضد حساسیت و آلرژی می باشند که کاملا غیر قابل جذب و مقاوم می باشند.

نکته قابل توجه اینکه در روش لیفت ابرو با نخ این است که این روش یک روش دائمی نمی باشد و اثر آن تا 1 سال و نیم پس از درمان از بین می رود و باید مجددا روش تکرار شود.

مراقبت های لازم بعد از انجام لیفت ابرو با نخ

 • با دستور پزشک برای کاهش تورم و کبودی می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • از پمادها و کرم هایی که پزشک شما تجویز کرده برروی ناحیه مورد نظر استفاده کنید.
 • تا چند روز بعد از انجام لیفت ابرو به هنگام استراحت به گونه ای قرار گیرید که سر از بدنتان کمی بالاتر قرار گیرد.
 • تا پایان دوره نقاهت از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید اما از چند روز بعد از لیفت می توانید فعالیت های روزمره خود را از سر گیرید.

عوارض لیفت ابرو با نخ

 • تا ماه اول بعد از انجام لیفت ابرو، ممکن است ابروها به حالت متعجب و بالاتر از حد نرمال داشته باشند اما جای نگرانی نیست پس از یک ماه ابروها به محل واقعی و درست خود باز می گردند و چهر طبیعی تر می شود.
 • امکان بروز زخم به تورم کبودی و قرمزی در محل مورد نظر وجود دارد اما تمام این مشکلات با گذشت زمان از بین می رود.
روش لیفت ابرو با نخ

هزینه لیفت ابرو با نخ

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی می باشید که پیش از هر اقدامی به دنبال هزینه انجام لیفت ابرو می باشید بهتر است در شهر خود به جستجود در مورد آن بپزدازید اما ممکن است با درصدی خطا مواجه شوید زیرا هزینه انجام روش لیفت ابرو بدون جراحی در تهران و شهرستان های مختلف با یکدیگر تفاوت داشته باشند همچنین میزان دستمزد هز پزشک با توجه به محدوده قرارگیری مطب، ابزار های مور استفاده، میزان مهارت و تجربه و تخصص وی تماما بر روی این مساله تاثیر گذار خواهد بود.

نتیجه گیری

با توجه به پیشرفت روز افزون علم شرایط برای افرادی که درگیر مشکلات ظاهری هستند بهتر شده است و مواردی همچون لیفت ابرو باعث می شود آنچه که مدنظر شخص می باشد توسط پزشک زیبایی انجام شود.

برخی از خدمات دکتر آزیتا مولازاده دکتر پوست خوب در تهران

لیفت صورت

تزریق فیلر

تزریق بوتاکس صورت

لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ

راه های ارتباطی با دکتر آزیتا مولازاده دکتر پوست در تهران:

  • تهران ، فلکه دوم صادقیه ، بین پاساژ تهرانی و گلدیس ، خیابان پرویز ، ساختمان سهیل ، پلاک 19 ، طبقه 4 ، واحد 11
  • 02144287319
  • 09120573301

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 3 =