۴ دقیقه
درمان اسکار پوست

درمان اسکار پوست

آنچه می خوانید...

درمان اسکار پوست

طبیعتا تغییر شکل ظاهری صورت به علت بروز برخی از عوارض باعث می شود فرد اعتماد به نفس خود را از دست بدهد و به لحاظ روحی و روانی بهم بریزد. یکی از این عوارض اسکارها می باشد. اسکار به معنای جای زخم و یا جای جوش است که در برخی از موارد این اسکارها از بین می رود و در برخی موارد هم تا ممکن است تا پایان عمر این جای زخم یا جای جوش روی پوست فرد مشاهده شود. زخم هایی که به خوبی جوش نمی خورد، اسکار نام می گیرد. این اسکارها می تواند برجسته یا فرو رفته باشد و یا می تواند به باعث تغییر رنگ پوست باشد که روش های درمانی هر کدام از آنها متفاوت است.

دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران با ارائه بهترین خدمات جهت درمان اسکار پوست به طور تضمینی انجام می دهند ،شما می توانید برای مشاوره با دکتر مولازاده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
09120573301 – 02144287319

 

درمان اسکارها

اسکارهایی که برجسته هستند اصطلاحا کلوئید نام دارند و بسته به نوع ، میزان و شدت اسکار از درمان های متفاوتی می توان استفاده کرد. قبل از درمان هر نوع اسکاری شخص باید بداند اسکار به طور کامل درمان نمی شود اما می توان به صورت نسبی و مطلوب این اسکارها را از بین برد.

استفاده از داروهای موضعی

در مواردی که اسکار گسترده نباشد برای درمان می توان از داروهای موضعی استفاده کرد. استفاده از کرم های استروئیدی باعث می شود سطح اسکار یا جوشگاه صاف شود یا می توان این استروئیدها را به صورت تزریقی استفاده کرد به این صورت که این استروئید داخل ضایعه تزریق می شود. هرچند باید مطلع باشیم که یک جلسه درمان برای از بین بردن اسکارها کافی نیست و ممکن است یک تا 5 جلسه طول بکشد.

کرابوتراپی و سرما درمانی

استفاده از این روش ها باعث می شود که سطح اسکار یا گوشت اضافی صاف تر شود.

سیلیکون یا ژل، ورقه ها یا شیت ها 

بر روی اسکارها قرار می گیرد یا از پانسمان های فشاری می توان استفاده کرد. بنابراین در اسکارهای سوختگی که کلوئید به صورت وسیع در پاها دست ها و قفسه سینه و شکم درگیر شده است، شخص باید یک سری باندها یا لباس های کشی را به صورت مرتب بپوشد تا اسکار را نرم و صاف کند.

روش جراحی

از جراحی در درمان اسکارهای آتروفیک که طی آن اسکار برداشته می شود به اندازه یک خط بارک و نازک بخیه زده شود.

درمان اسکار پوست
درمان اسکار پوست

پانچ الویشن 

اسکارهایی که در اثر آکنه ها و جوش ها به وجود می آید به صورت فرو رفته هستند. این فرو رفتگی ها به وسیله دستگاهی به نام پانچ الویشن برطرف می شود. در درمان اسکارهایی که بزرگتر و پهن تر هستند نمی توان از پانچ استفاده کرد و باید از روشی مانند سابسیژن استفاده کرد. در سابسیژن یک سوزن مخصوص زیر پوست باند های فیبروزی که پوست را به سمت پایین کشیده به جای خود برمی گرداند.

تزریق پر کننده یا فیلر 

از این روش ها می توان به عنوان روش های کمکی نیز استفاده کرد.

تزریق چربی

در برخی موارد که پوست به طور کلی فرو رفته می باشد تزریق چربی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

تراشیدن پوست که به وسیله لیزرها

روش های دیگری جهت صاف تر کردن سطح پوست وجود دارد تا فرو رفتگی ها و برجستگی ها را بهبود بخشد که این روش تراش پوست به وسیله لیزرها می باشد. یکی دیگر از مزیت لیزرها این است که کلاژن سازی را در پوست تقویت می کنند.

لیزرهای ابلیتیو

که در آن یک لایه ای از پوست را برداشته می شود. همچنین لیزرهای دیگری وجود دارد به نام نان ابلیتیو که به قسمت های عمقی پوست اثر می گذارد. کلاژن سازی را تحریک و اسکارهای فرو رفته اصلاح می شود.

لیزر PDL

گاهی اوقات بعد از بهبود زخم قرمزی هایی بر روی پوست باقی می ماند در این موارد گذشت زمان باعث می شود این قرمزی ها بهبود پیدا کنند اما استفاده از این لیزرها می تواند کمک زیادی کند.

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =