۲۰ دقیقه
تزریق-چربی

جوانسازی پوست با تزریق چربی

آنچه می خوانید...

اصطلاح تزریق چربی یا فت گرفت (لیپو اینجکشن، لیپو لیفتینگ) یکی از روش های جوانسازی پوست صورت می باشد به دلیل ترشحات ناحیه ، فاکتورهای که در سلول چربی وجود دارد نوعی سلول بنیادی را نیز ایفا می کند. یعنی در عمل پیوند چربی، چربی را از قسمتی از بدن گرفته  و در ناحیه ای دیگر از بدن تزریق می کنند، در نتیجه علاوه بر پر کردن باعث کیفیت پوست نیز می شود. ممکن است چربی را در قسمتی از بدن که حجم پایینی دارد، تزریق کنند که شامل صورت، کفل، سینه یا دست ها است.

یکی از روش های جدید جهت جوانسازی پوست صورت و پر نمودن منافذ باز و تو خالی تزریق چربی می باشد که این پروسه را باید نزد یک پزشک پوست صورت حاذق صورت گیرد تا بهترین نتایج را برای متقاضی به همراه داشته باشد. این روش محبوب ایمن است و هیچ گونه خطری را برای فرد به همراه ندارد.

اغلب افراد برای خلاص شدن از چین و چروک پوست صورت از تزریق چربی استفاده می کنند، این پروسه هیچ گونه حساسیت و آلرژی را ایجاد نمی کند و صورتی زیبا و جذاب را برای فرد به ارمغان می آورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ای تزریق چربی و مزایای تزریق چربی بهتر است که این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید.

کاربردهای تزریق چربی 

 • در صورتی که قسمتی از دست ها به حالت چروک و فرو رفته باشد.
 • زمانی که متقاضی نیاز به اصلاح کانتور بدنش باشد.
 • چنانچه متقاضی نیاز به پرکننده ای موقت باشد و نه دائمی
 • تزریق چربی را برای پر کردن و فرم دهی سینه ها و برطرف نمودن ایمپلنت سینه بسیار موثر خواهد بود.

مناطق درمان انتقال چربی

تزریق چربی بیشتر در صورت و دست ها انجام می شود. با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. همراه با کاهش حجم، این تغییرات می تواند منجر به ایجاد خطوط ظریف در صورت و ظاهر پیر مانند “اسکلت” در دست شود.

مراحل انجام تزریق چربی 

مراحل تزریق چربی ممکن است در یک مجموعه جراحی، بیمارستان یا در مطب پزشکان پوست به صورت کاملا سرپایی انجام شود. برای انجام تزریق چربی معمولا بی حسی موضعی مورد نیاز است. این روش شامل برداشتن چربی از نواحی از بدن که دارای میزان چربی بالا با استفاده از روش لیپوساکشن می باشد. سپس چربی های برداشت شده برای جدا کردن چربی و سلول های بنیادی سانتریفوژ می شود و پس از آن به مناطق هدف تزریق می شود.

در مقابل با انواع دیگر جراحی های دیگر، تزریق چربی به زمان کمتری نیاز دارد. گاهی اوقات، تزریق مکرر لازم است زیرا ممکن است مقداری از چربی از بین برود.

تکنیک های پیوند چربی

برخی از پزشکان به دنبال تزریق چربی، تجمع و ناهمواری بافت را گزارش می دهند. اما در مطب دکتر آزیتا مولازاده از فناوری پیشرفته ای برای شکستن سلول های چربی استفاده می شود، که منجر به ایجاد کانتور بهتر و طبیعی تر می شود. این سلول ها را می توان به پلک های پایین، لب ها و چانه تزریق کرد.

این نوع پیوند چربی به عنوان پیوند میکروچربی و پیوند چربی تکه تکه شده (Fracto Fat) نامیده می شود.

روش ابتکاری دیگری که ما استفاده می شود پیوند چربی نانو است. این تکنیک به تازگی و با کمک داروی احیا کننده سلول های سلولی در بلژیک ابداع شد. در این روش محصولات جانبی خاصی از سلول های چربی و غلظت بالای سلول های بنیادی باعث جوان سازی و افزایش کیفیت پوست می شوند. معمولا در روش تزریق چربی به روش نانوفت فن آوری سانتریفیوژ خود برای جداسازی محصولات جانبی ناخواسته حاصل از برداشت چربی و به حداکثر رساندن غلظت سلول های بنیادی تزریق شده به پوست استفاده می شود.

 

مزایای تزریق چربی

از جمله مزایای تزریق چربی عبارتند از:

 • باعث درمان چین و چروک زیر چشم می شود.
 • جوانسازی و زیباسازی پوست صورت خواهد بود.
 • پروسه ای بی خطر و غیر تهاجمی است که هیچ گونه عوارض جانبی را برای متقاضی به همراه ندارد.
 • نیاز به بیهوشی ندارد و پزشک پوست با بی حس نمودن موضع، این پروسه را به نحوه احسنت تزریق می کند.
 • در صورتی که به خوبی از آن مراقبت شود، از ماندگاری و طول عمر بالایی برخوردار خواهد بود.
 • روشی است که سرپایی در مطب صورت می گیرد، و فرد می تواند بعد از آن به امور روزمره ای خودش بپردازد.
 • تزریق چربی را به نواحی عمیق صورت انجام می دهند تا هیچ گونه کبودی بعد از آن ایجاد نشود.
 • تزریق چربی به نواحی زخمی صورت نیز کمک شایانی می نماید.
 • به منظور رفع چین و چروک های صورت، تزریق چربی مناسب ترین گزینه می باشد.
 • تزریق چربی از ماندگاری کوتاه مدتی برخوردار است پس چنانچه فرد در حفظ آن کوشا باشد می تواند طولانی تر و ایمن تر باشد.
 • انتقال چربی روشی غیرتهاجمی و بی خطری است که برای زیباسازی و جوانسازی پوست صورت استفاده می شود.
 • عدم داشتن آلرژی که در تزریق ژل به فور دیده می شود.
 • گفته می شود که آماده نمودن بافت چربی قبل از انتقال آن امری وقت گیر می باشد که برای تسهیل در روند کار اقدام به بسته‌بندی آن قبل از مصرف می نمایند.
 • یکی از تفاوت های عمده تزریق چربی با پر کننده ها در این می باشد که انتقال چربی از ماندگاری بالایی برخوردار است در حالی که پرکننده های پوستی موقتی و پر هزینه تر می باشد.
 • گفته می شود که مزيت اين روش نسبت به تزريق انواع پركننده ها مانند ژل ها فراوان خواهد بود.
 • ماندگاری این روش  بالا است و معمولا چربی را از قسمت های مقاوم  تر به رژيم و ورزش بر می دارند . از جمله:  باسن، پهلوها،‌ شکم و… این پروسه بسیار حساس است و بسته به نحوه برداشت و نحوه تزریق دارد.
 • امكان رخداد عفونت در ژل ها و پروتز ها بسيار بيشتر از چربی می باشد.

تزریق چربی به صورت چگونه ایجاد می شود؟

یکی از روش های زیباسازی و جوانسازی پوست صورت تزریق چربی، تزریق فیلر، تزریق ژل، تزریق بوتاکس و.. روش های نوین و جدیدی می باشد که باید حتما به یک پزشک پوست حاذق مراجعه شود. اگر خواهان تزریق چربی به مقدار زیادی در پوست صورت باشید باید مقداری چربی از قسمتی از بدن گرفته شود و به صورت تزریق شود در اغلب مواقع پزشک پوست از 10 سی سی چربی استفاده می کند تا بهترین نتایج را داشته باشد.

افرادی که دارای فرورفتگی صورت مثل: خطوط خنده و لبخند ( پنجه کلاغ ) داشته باشند، چربی را می‌توان از شکم، ران یا دیگر قسمت‌های پر بردارند و در ناحیه خواسته شده تزریق کنند.  با تزریق چربی زخم‌های جوش و قسمت‌های فرورفته‌ ی صورت، لب‌ها و گونه‌ها را نیز می‌توان پر نمود. با این پروسه می توان از چربی پیوندزده استفاده کرد و خطوط بین بینی و دهان را کاهش داد. می توان تورفتگی‌‌های پوست و چروک‌های پیشانی را نیزاصلاح نمود.

بزرگ و فرم دهی سینه ها با تزریق چربی 

خانم هایی که سینه ای شل و افتاده ای دارند و از اندازه و سایز سینه خود ناراضی اند با تزریق چربی می توان به فرم دلخواه سینه خود برسند.

پزشک پوست در هنگام این پروسه به علت حساسیت آن، بسیار دقت می نماید و در مورد مقدار چربی و محل برداشت آن توجه شایانی می نماید، زیرا اگراین تزریق برای برخی از نقاط بدن به اشتباه صورت گیرد، عوارض جانبی حادی را به همراه می آورد (برای مثال تزریق چربی در لب) .

به طور کلی این فرآیند اغلب در کنار کشیده شدن پوست صورت به حالت ترکیبی صورت می گیرد. در این شرایط علاوه از این که چربی از بین نمی رود بلکه جایی برای مصرف پیدا می کند.

تزريق چربی با بی حسی موضعی و به صورت سرپايی در مطب پزشک پوست صورت می گيرد. این روش نیازی به بخيه ندارد و چربی به وسيله سوزن مخصوص برداشت خواهد شد و در ناحیه مد نظر تزريق می شود.

نتیجه نهایی تزریق چربی

تزریق چربی به صورت باعث جوانسازی پوست و بازیابی حجم در قسمت میانی صورت و شقیقه ها می شود و در نتیجه ظاهر آن محکم تر و خطوط نرم و گرد می شود. تزریق چربی به دست نیز می تواند نقایص را پنهان کند و همچنین ظاهر دست را برای مطابقت با بقیه بدن بهبود می بخشد.

شایان ذکر است که بگوییم نتایج تزریق چربی از فردی به دیگری متفاوت می باشد و بسته به مراقبت هایی است که فرد باید بعد از آن اعمال کند، را دارد. بهتر است بعد از پروسه تزریق فرد از کمپرس یخ استفاده کند تا کبودی و قرمزی بعد از آن صورت نگیرد.

اگر فردی دارای پوستی حساس است، پزشک پوست از مسکن ها و داروهای بی حسی جهت احساس نکردن، استفاده می کند. ممکن است از میزان تزریق بالایی استفاده کنند که در این صورت خارش و درد خفیفی برای فرد ایجاد می شود، که جای هیچ نگرانی ندارد و بعد از چند ساعت کاملا برطرف می شود.

چون تزریق چربی از بدن خود فرد گرفته (هر اندازه که خواسته شود) و مجددا در قسمت دیگر تزریق می شود در نتیجه هیچ گونه واکنش آلرژی به مواد خارجی نشان نمی دهد.

اغلب بعد از تزریق بلافاصله نتایج حاصل می شود، با مراجعه به یک پزشک پوست حاذق باعث دستیابی به نتایج موفقیت آمیز و رضایت خود فرد می شود.

 

نتیجه گیری

تزریق چربی، که به آن انتقال چربی یا پیوند چربی نیز گفته می شود، روشی است که با برداشتن چربی از یک یا چند ناحیه و تزریق چربی به یک ناحیه دیگر، باعث ایجاد کانتور بدن می شود تا حجم بیشتری ایجاد کند و نواحی خاص بدن را تغییر شکل دهد. مناطق از بدن که با تزریق چربی درمان می شوند صورت، باسن، سینه ها و برای بازسازی مشکلات کانتور در هر منطقه از بدن پس از کاهش وزن، تصادفات یا جراحی قبلی است.

سوالات متداول تزریق چربی 

 

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان!