۳ دقیقه
میکرونیدلینگ

جوانسازی با میکرونیدلینگ

آنچه می خوانید...

آیا درمان میکرونیدلینگ را شنیده اید ؟

آیا می دانید کار با میکرونیدلینگ چگونه است ؟

با ما همراه باشید تا با درمان میکرونیدلینگ بیشتر آشنا شوید و از تاثیرات و مزایای آن در جوانسازی و شفاف سازی بیشتر بدانید .

میکرونیدلینگ چیست ؟

میکرونیدلینگ روشی است که در آن سوزن های ظریف با تیغه هایی با عمق مشخص ، وارد پوست می شوند . تعداد و عمق آن ها را دکتر پوست  و مو تعیین می کند این تشخیص بر طبق شرایط پوست بیمار متفاوت است .

میکرونیدلینگروش درمانی میکرونیدلینگ

از این روش برای جوانسازی و برطرف کردن چین و چروک سطحی و از بین بردن جای جوش ها استفاده می شود . در این روش ابتدا بی حسی روی سطح پوست صورت زده می شود و بعد از اینکه سطح پوست بی حس شد اگر لازم باشد از ماده مزوتراپی یا هر ماده دیگری که برای بهتر شدن نتیجه لازم باشد ، توسط پزشک استفاده می شود و سپس سوزن ها روی سطح پوست حرکت داده می شود . این کار باعث ترمیم بافت های صورت می شود و جوان سازی صورت می گیرد .

کاربرد میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ کاربرد های گوناگونی دارد مهم ترین تاثیری که میکرونیدلینگ دارد افزایش کلاژن سازی و محکم کردن پوست است و به خاطر همین به طور شایع در یبن جوانان و افرادی که خیلی افتادگی و چروک شدید ندارند ، بین 30 تا 40 سال از این روش استفاده می شود .

یکی دیگر از کاربرد های خیلی مهم آن ، درمان جای جوش و فرورفتگی های جای جوش است . کاری که می کند با همان تحریک کلاژن سازی و تحریک فیبروبلاست و با افزایش کلاژن سازی ، مناطق زیر اسکار را که کلاژن کمی دارد و با بافت فیبروژن جایگزین شده ، پر می کند .

کاربرد دیگری که دارد و به صورت شایع از آن در مزوتراپی استفاده می شود . یکی از این کار های مزوتراپی دراگ دلیوری است یعنی رساندن دارو هایی که روی پوست ریخته می شود ، یه قسمت های عمقی تر است و برای همین به غیر از درمان های جوان سازی و اسکاپ برای درمانی دارویی پوستی هم کاربرد دارد .

طریقه استفاده از میکرونیدلینگ

در این روش کمک می شود به جوانسازی ، شفاف سازی و لیفتینگ پوست . سوزن های ریزی که روی قلم درماپن تعبیه شده و در هر بار استفاده تعویض خواهد شد باعث ایجاد سوراخ های ریزی خواهد شد . حرکات دورانی که این سوزن ها روی پوست ایجاد می کنند ، باعث تحریک کلاژنسازی ، فاکتور های رشد و فاکتور های جوانسازی می شود .

این روش کمک می کند برای از بین بردن اسکار ها ناشی از جای جوش ، جاهی بریدگی ، جای بخیه و ..که روی پوست ایجاد اسکار کرده اند .

تعداد جلسات میکرونیدلینگ

تعداد جلسات مراجعه برای میکرونیدلینگ ، بستگی به بدن افراد به پوست افراد و به میزان پاسخ دهی افراد به این درمان بر می گردد . معمولا متخصص پوست و مو بعد از یکبار معاینه کردند به بیمار تعداد جلسات را اعلام می کند .

میزان اثر بخشی میکرونیدلینگ

عمق اسکار ، میزان اسکار و زمانی که از ایجاد آن اسکار می گذرد ، تمام این ها از فاکتور های مهم به میزان جواب دهی به درمان میکرونیدلینگ است .

نتیجه گیری

این روش کمک می کند برای از بین بردن اسکار ها ناشی از جای جوش ، جاهی بریدگی ، جای بخیه و ..که روی پوست ایجاد اسکار کرده اند . شما می توانید با مراجعه به دکتر پوست و مو از مشاوره های لازم برای انتخاب روش های درمانی ، بهره مند شوید .

 

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هشت =