۷ دقیقه

آنچه در مورد تزریق ژل به صورت نمی دانید

آنچه می خوانید...

آنچه در مورد تزریق ژل به صورت نمی دانید را در اینجا به آن می پردازیم. تزریق ژل از جمله روش هایی است که با انجام آن بسیاری از مشکلات پوستی از قبیل چین و چروک های پوستی و خطوطی که در چهره ایجاد شده اند را می توان برطرف کرد. این پروسه را باید نزد یک پزشک پوست حاذق صورت گیرد تا بهترین کارایی و و کاربرد را برای متقاضی به همراه داشته باشد. ژل یا فیلر باعث پر شدن منافذ باز صورت و گودی های سطح پوست می شود که به زیباسازی و جوانسازی پوست صورت کمک شایانی می نماید. از دیگر کاربرد هایی که می توان برای تزریق ژل به صورت برشمرد جوانسازی و رفع افتادگی های پوستی است که تا حد زیادی در اقبال اکثریتی زنان به این روش تاثیر داشته است.

از این رو در ادامه مقاله تصمیم داریم در خصوص کیفیتی که ژل ها دارند و در زمینه عوارض احتمالی ژل ها سخن بگوییم تا کسانی که برای انجام این اقدام زیبایی تصمیماتی دارند بتوانند با نگاه دقیق تر در این مسیر گام بردارند.

تزریق ژل به صورت

تزریق ژل

ژل ها در واقع از جمله ماده های ژلاتینی هستند که بالاترین سازگاری را با بدن و بافت زیر پوست افراد دارند. از این رو با تزریق آنها به نواحی پوستی می توان بهترین نتیجه را حاصل کرد و مشکلات پوستی را برطرف کرد کرد.

تزریق ژل توسط سرنگ هایی انجام می شود که هیچ گونه مشکل و پیامدی برای پوست ایجاد نمی کند، بنابراین هیچ گونه نگرانی ای در پی نخواهد داشت.

موارد کاربرد تزریق ژل به صورت

ژل ها کاربرد های مختلفی دارند که به عنوان مزایای تزریق ژل به صورت مطرح می شوند که مهم ترین آنها موارد زیر می باشد:

  • تزریق در ناحیه اطراف لب ها به منظور از بین بردن خطوطی که به عنوان خط لبخند شناخته می شوند
  • تزریق در ناحیه پیشانی با هدف از بین بردن خطوط افقی در پیشانی
  • تزریق در ناحیه بین دو ابرو به جهت کاهش عمق و یا برطرف ساختن خط اخم
  • تزریق ژل به نواحی لب ها به جهت حجیم تر کردن لب ها و زیبا سازی لب ها
  • تزریق ژل زیر چشم ها به منظور رفع گودی و تیرگی اطراف چشم

 

کاندیدای مناسب برای انجام تزریق ژل به صورت

زنانی که در سنین بالایی هستند و چروک های پوستی را تجربه می کنند از بهترین کاندیدا برای تزریق ژل به صورت هستند.

گاها می بینیم برخی از زنان و دختران حتی در سنین پایین تر مثل دهه های سوم زندگی شان نیز افتادگی های پوستی خاصی را تجربه می کنند که اینان نیز می توانند از این روش زیبایی کمک بگیرند.

از سوی دیگر نیز دختران جوانی که می خواهند لب های زیبا و جذابی داشته باشند می توانند از تزریق ژل به لب بهره مند شوند و لب های حجیم تر و با فرم بهتری داشته باشند.

انواع ژل ها

شایع ترین نوع ژل  را می توان هیالورونیک اسید نام برد که در بدن وجود دارد، اما ژل ها انواع مختلفی دارند که بهترین و مناسب ترین آن را باید بر اساس پوست و مشکلات آن انتخاب نمود. متذکر می شویم که این پروسه را پزشک انتخاب می نماید.

با تزریق ژل هیالورونیک اسید فورا باعث جذب در بدن می شود که اثر و ماندگاری آن بیش از یک سال باقی می ماند. اغلب پزشکان بر این عقیده اند که 4 تا 6 اثر مفید در بدن ایجاد می کند و باید به منظور تکمیل آن مجدد ژل را تزریق کرد. ماندگاری ژل ها متفاوت می باشد و برخی از برندها در ماندگاری ژل غلو می کنند.

نواحی تزریق ژل

گفته می شود که فرآیند تزریق ژل نیاز به بیهوشی ندارد و تنها با بی حس نمودن موضع مورد نیاز به راحتی می توان آن را به پوست تزریق نمود که این فرآیند را می توان در مطب یا کلینیک های مجهز اعمال کرد. برای این که بهترین نتایج را برای متقاضی به همراه بیاورد باید پزشک پوست از تجربه و دانش بالایی برخوردار باشد.

ژل را می توان در هر قسمتی که نیاز به پر کردن گودی و منافذ باز دارد، تزریق نمود از جمله: چین و چروک پیشانی، بینی و اطراف آن، خط خنده، نواحی لب.

باید بگوییم که در گونه ها از حجم بیشتری برای تزریق استفاده می کنند. اما در لب و اطراف بینی باید با ظرافت و دقت بیشتری صورت گیرد، زیرا با تزریق نادرست عوارضی را به همراه می آورد که باید ژل تزریق شده را تخلیه نمود. کمتر پزشکی در ناحیه باسن و سینه ژل تزریق می نماید زیرا نیاز به حجم بالایی وجود دارد که ژل اغلب در این نواحی استفاده نمی شوداین عارضه باعث می شود که علاوه بر هزینه بربودن نیازبه تکرار باشد تا کارایی مناسب را بدهد به همین جهت از روش های دیگری مانند تزریق چربی یا تزریق بوتاکس برای پرکردن استفاده می کنند.

گاهی متقاضی از پزشک پوست در خواست تزریق مقدار زیاد  ژل را می کند که باید بگوییم که این کار امری ریسک پذیر می باشد زیرا مقدار زیاد آن باعث دانه دانه شدن پوست شده و لمس نمودن آن به راحتی قابل مشاهده خواهد بود. این عارضه را می توان در ناحیه لب به خوبی مشاهده کرد.

 

نحوه تزریق ژل

چون این پروسه مقداری سوزش دارد در نتیجه پزشک پوست قبل از تزریق ژل از مقداری پمادهای کاهنده درد پوست استفاده می کند. با استعمال این کرم ها باعث بی حس نمودن اعصاب ناحیه مورد نظر خواهد شد و متقاضی در حین این فرآیند هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس نمی کند.

محدودیت تزریق ژل

تزریق ژل هیچ گونه ممنوعیتی را ندارد اما در صورتی که برخی از متقاضیان به این مواد حساسیت دارند، بهتر است که به سوی روش های دیگر روی آورند. موارد دیگر شامل:

  • داشتن اختلال و ناهنجاری انعقادی فراوان
  • عدم دارا بودن سیستم ایمنی لازم
  • خودداری از تزریق به مادران باردار

عوارض تزریق ژل

با مراجعه به یک پزشک پوست باتجربه و خبره تزریق ژل یا تزریق فیلر هیچ گونه عوارضی را برای متقاضی در بر ندارد اما ممکن است که با تزریق ژل مقداری کبودی و قرمزی در ناحیه تزریق شده ایجاد شود که با قرار دادن کمپرس یخ می توان علائم را سریعا برطرف کرد. از دیگر عوارض می توان به ورم مختصر آن اشاره کرد که جای نگرانی ندارد و به مرور برطرف می شود و هیچ گونه علائمی را به جا نمی گذارد.

آیا تزریق ژل خطرناک است؟

از دیگر نگرانی هایی که افراد دارند این است که مبادا تزریق ژل به صورت دارای عوارض بعدی باشد و زمینه ساز بروز پیامد های منفی برای زیبایی شود.

متاسفانه برخی از ژل ها از درجه استاندارد قابل قبولی برخوردار نیستند و احتمال بروز مشکلاتی را در پی دارند.

اما مساله ای که وجود دارد این است که این روز ها پزشکان با تجربه و متبحر برای افزایش رضایت مندی مراجعین و نیز کسب اعتبار شغلی برای خود در انتخاب ژل هایی که تزریق می کنند نهایت دقت را دارند.

بنابراین زمانی که برای تزریق ژل به صورت به معتبرترین و با تجربه ترین پزشکان مراجعه می کنید دیگر نیازی به نگرانی نیست زیرا اینان نمایندگان خوبی هستند که بهترین کار و خدمات زیبایی را به شما ارائه می کنند.

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس

آیا تزریق ژل به صورت دردناک است؟

واقعیتی که وجود دارد این است که تزریقاتی که در بخش صورت و لب ها انجام می شود در وضعیت بیحسی موضعی انجام می شود و هیچ گونه دردی را به همراه ندارد.

از این رو کسانی که آستانه تحمل درد پایینی دارند و یا احیانا از درد می ترسند می توانند بدون نگرانی برای انجام تزریق ژل اقدام کنند.

تزریق ژل به صورت یک روش جوانسازی پوست به روش غیر جراحی است که موجب از بین بردن خطوط ریز سطح پوست، خطوط ایجاد شده در اطراف لب ها، اطراف چشم ها و همچنین به منظور افزایش حجم نواحی مناطقی از صورت مانند لب ها، گونه ها و زیرچشم ها مورد استفاده قرار می گیرد.

کلام آخر

در انتها آخرین مساله ای که باید عنوان کنیم این است که برای انجام انواع اقدمات زیبایی علی الخصوص تزریق ژل حتما نزد یک دکتر پوست خوب و با تجربه در این حوزه بروید.

زیرا تزریق ژل علیرغم روند ساده که ای دارد اما باید با ظرافت هایی انجام شود که بدون عارضه باشد و بهترین نتیجه را حاصل کند.

تمامی این موارد ممکن نمی شود مگر این که تجربه و مهارت پزشک به عنوان پشتوانه این اقدام زیبایی قرار گیرد و پزشک با توانمندی با تزریق ژل به صورت انجام دهد.

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان!