۹ دقیقه
همه چیز درباره تزریق ژل پروفایلو

تزریق پروفایلو برای جوانسازی پوست

آنچه می خوانید...

تزریق پروفایلو برای جوانسازی پوست، روش هایی برای جوانسازی و زیباسازی پوست ابداع شده است که به کمک آن های می توان پیری را به تعویق انداخت و با از بین رفتن کلاژن، الاستین یا هیالورونیک اسید پوست مقابله کرد. روش های مختلفی مانند تزریق ژل، میکرونیدلینگ، هایفوتراپی، مزوتراپی و … برای رهایی از چین و چروک های پوست و بازگشت زیبایی و جوانی به پوست وجود دارند. یکی از این روش ها، تزریق ژل پروفایلو برای جوانسازی پوست می باشد. پروفایلو (Profhilo)، یکی از انواع ژل های موجود در صنعت پزشکی جهت رفع چین و چروک می باشد. این ژل به طور کلی با سایر فیلرهای موجود در بازار متفاوت بوده و بر پایه اسید هیالورونیک است. همچنین پروفایلو می تواند به افزایش آب رسانی و قوام پوست کمک نماید. در این مقاله قصد داریم در مورد مزایا، ماندگاری، کاندیدای مناسب، عوارض، هزینه، نقاط تزریق، اقدامات قبل و مراقبت های بعد از تزریق ژل پروفایلو اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه قصد انجام این کار را دارید یا می خواهید در این زمینه بیشتر بدانید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید…

 
 

پروفایلو چیست؟

وقتی که از جوانسازی پوست صحبت می‌‌کنیم، تزریق ژل با هایفو در واقع اولین شیوه  بدون نیاز به جراحی است که موجب تحول آفرینی در زمینه جوانسازی پوست شده است. این شیوه تزریق ژل علاوه بر از بین بردن چین و چروک پوست باعث ایجاد رطوبت در پوست و بازگشت حالت ارتجاعی آن می‌گردد. تزریق این نوع ژل برای افرادی مناسب است که روی پوست خود در نواحی گردن و یا صورت چین و چروک‌هایی عمیق و یا سطحی دارند.  

پروفایلو چیست؟

همزمان با بالا رفتن سن، تولید الاستین و  کلاژن‌سازی در پوست کاهش پیدا می‌کند. این دو ماده موجب می‌شوند تا پوست ظاهری سالم و پر حجم داشته باشد. ژل پروفایلو از جنس هیالورونیک اسید است و بافتی مشابه به همین ماده در زیر پوست دارد. در نتیجه می‌توان با تزریق پروفایلو  نواحی مختلف پوست را از جمله در صورت و گردن که مشکلات ظاهری پیدا کرده اند را  درمان کرده و بافت پوست را یکدست و جوان کرد.

تزریق ژل پروفایلو به منظور جوانسازی کلی نواحی مختلف پوست از جمله از بین بردن افتادگی صورت، از بین بردن افتادگی پوست گردن، از بین بردن چین و چروک گردن و جوانسازی پوست دست ها به کار می‌رود. تزریق ژل با پروفایلو در واقع نوعی درمان پیشرفته با تکیه برتکنولوژی مهندسی است که به جای آنکه چروک ها را پر کند، آن ها را با پوست هم سطح می کند. این نوع تزریق ژل به طور کاملا موثر موجب تولید الاستین و کلاژن‌سازی پوست می‌شود و پوست شما را از درون جوان می‌سازد. در این مطلب در ادامه به مزایا، نحوه تزریق پروفایلو، نواحی تزریق و غیره می‌پردازیم:

مزایای تزریق ژل پروفایلو

در این شیوه تزریق ژل، تزریق به لب بالا و پایین حدودا 10 دقیقه زمان می‌برد.  برخلاف دیگر فیلر های پوستی، به جای آنکه حجم از دست رفته  جایگزین شود، در واقع از نو احیاء می‌شود و بخاطر توانایی توزیع پذیری زیادی که دارد  نواحی‌ای را که به پر شدن نیاز دارند را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. داشتن این ویژگی‌ها پروفایلو را به شیوه درمانی ایده آلی به خصوص برای نواحی سفت و یا ارتجاعی بدن برای مثال دست‌ها، گردن و ناحیه اطراف دهان با حفظ ظاهر طبیعی آن تبدیل کرده است.

مزایای تزریق ژل پروفایلو

اکثر افراد متقاضی به منظور سفت شدن و رفع افتادگی پوست خود از این شیوه استفاده می‌کنند که نواحی مورد نظرشان معمولا  گونه‌ها و چانه است. پروفایلو  در زمینه لیفت صورت به نتایج قابل توجهی دست یافته است که می‌تواند تنها در مدت 8هفته، ظاهر ناحیه بین گونه و چانه را بهبود دهد. توصیه ما به شما این است که این پروسه درمانی را در 2جلسه و با فاصله زمانی 4هفته انجام دهید.

سایر مزایای تزریق پروفایلو

 • افزایش مقاومت و حالت کشسانی بدن
 • بازگرداندن درخشندگی و طراوت پوست
 • بهتر شدن  رنگ و بافت پوست
 • آبرسانی

ماندگاری ژل پروفایلو
برای مشاهده نتیجه حاصل از این درمان، باید صبور باشید. اغلب جهت کسب نتیجه مطلوب و دلخواه، تزریق پروفایلو باید در دو جلسه با فاصله 30 روزه انجام شود. پس از هر جلسه تزریق پروفایلو، تلاش پوست جهت تولید کلاژن و الاستین بیشتر می شود. در نتیجه رنگ و خاصیت کشسانی پوست با گذشت زمان بهبود پیدا می کند. نتیجه نهایی، پس از جلسه دوم به وضوح قابل مشاهده است. در صورتی که تزریق ژل در فاصله زمانی مناسب، توسط پزشک و به اندازه مناسب انجام شده باشد، نتیجه نهایی در بسیاری از افراد معمولا به مدت 6 ماه ماندگار است.

کاندیدای مناسب تزریق ژل پروفایلو

این روش اگر چه برای طیف وسیعی از افراد بلامانع است، ولی تزریق به افرادی که از مشکلات ذیل رنج می برند توصیه می گردد:

کاندیدای مناسب تزریق ژل پروفایلو
 • کسانی که نرمی و خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده اند.
 • کسانی که پوست خشک و کم آب دارند.
 • افراد با چین و چروک در نواحی دور دهان، ابرو و چشم ها

اقدامات قبل از تزریق ژل پروفایلو

جهت به حداقل رساندن کبودی پس از تزریق، از مصرف الکل و استعمال دخانیات خودداری نمایید. چنانچه از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده می نمایید باید پزشک را مطلع کرده و مصرف آن را قطع نمایید. چنانچه بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می کنید، حتما در جلسه مشاوره قبل از تزریق ژل، به پزشک خود اطلاع دهید.

نقاط تزریق پروفایلو

بعد از یک مشاوره درست توسط پزشک متخصص پوست، برای راحتی بیمار هنگام تزریق، پیش از اقدام به تزریق ژل پروفایلو نوعی پماد بی حس کننده به ناحیه مورد درمان اعمال می‌شود.  در ابتدا 2 میلی لیتر پروفایلو  با تکنیک BAP به پوست تزریق می‌شود. در این تکنیک به 5ناحیه از هر طرف از صورت دارو تزریق می‌شود. تکنیک BAP در واقع برای یک سوم پایینی صورت انجام می‌شود که به دلیل بالا رفتن سن دچار آتروفی یا کاهش حجم پوست می‌شود. نقاط تزریق ژل پروفایلو به صورت در ناحیه گونه،فک و چانه است. تزریق این ژل موجب افزایش حجم زیر پوستی در این نقاط می‌شود و می‌تواند چین و چروک‌های موجود در سطح پوست را از بین ببرد.

تفاوت ژل پروفایلو با سایر فیلرها

ژل پروفایلو کاملا برعکس سایر فیلرهاست، زیرا موجب بیشتر شدن حجم پوست نمی‌شود و مشکلات پیری و افتادگی پوست را با تحریک تولید دوباره سلول‌های بنیادی، از ریشه درمان می‌کند. همچنین باعث تحریک 4نوع کلاژن در پوست می‌شود و حتی می‌تواند به نواحی دیگری در پوست که  برای سایر فیلرها ممکن نیست تزریق شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل پروفایلو

باید توجه داشت که انجام صحیح و با دقت مراقبت های بعد از تزریق ژل پروفایلو در میزان اثر گذاری و طبیعی تر شدن نتایج آن تاثیر بسزایی خواهد داشت. همچنین پیروی از این دستورالعمل ها سبب می شود که احتمال هر گونه خطری به صفر برسد و عوارض ایجاد شده زودتر از بین بروند. مراقبت هایی که بعد از تزریق پروفایلو برای جوانسازی پوست توصیه می شود که انجام دهید، عبارتند از :

 • جهت از بین رفتن هر چه سریع تر عوارض تزریق از کمپرس یخ در موضع تزریق استفاده نمایید.
 • از انجام فعالیت های بدنی سنگین و ورزش تا چند روز پس از تزریق خودداری نمایید.
 • از فشار، لمس و ماساژ محل تزریق خودداری نمایید.
 • تا چند روز پس از تزریق روی صورت خود نخوابید.
 • چنانچه تزریق را در ناحیه صورت انجام داده اید، از کرم های آرایشی استفاده نکنید.
 • تا 3 روز پس از تزریق، از مصرف داروها و مواد غذایی که سبب رقیق شدن خون می شود اجتناب نمایید.
 • از مصرف الکل و دخانیات تا حداقل یک هفته بعد از تزریق اجتناب کنید.
 • تا چند روز از رفتن به حمام بخار، استخر یا سونا و حتی شست و شوی محل تزریق با آب گرم خودداری نمایید.

نتایج تزریق ژل پروفایلو چه زمانی  نمایان می‌شود؟

نتیجه بدست آمده از تزریق پروفایلو می‌تواند خیلی سریع باشد. زیرا متقاضیانی اندکی نیز هستند که بعد از اتمام روند تزریق ژل پروفایلو، اظهار می‌کنند که پوستشان شاداب و جوان شده است. نتیجه نهایی این نوع تزریق، افزایش مقاومت، حالت کشسانی و بهتر شدن کلی بافت پوست بعد از گذر 6ماه است.

با این وجود، این نتایج به میزان تغییر مورد نیاز فرد، سبک زندگی و سن او وابسته است. برای دستیابی به بهترین نتایج، به شما توصیه می‌کنیم بعد از گذشت یک ماه از زمان تزریق اولیه، برای تزریق مجدد به مطب پزشک مراجعه کنید. علاوه براین، با توجه به میزان پاسخ دهی بدن به این نوع درمان، برای ثابت ماندن نتایج بدست آمده، از پزشک بخواهید برای جلسات بعدی تزریق برای شما برنامه ریزی کند.

بیشتر بخوانید: مزایای تزریق بوتاکس

هزینه تزریق پروفایلو

تزریق ژل پروفایلو برای جوانسازی پوست، یکی از روش های نوینی است که ترکیب اصلی این ژل، هیالورونیک اسید است.هزینه تزریق پروفایلو برای جوانسازی پوست به عوامل مختلفی مانند پزشک، محل کلینیک، مقدار ژل و دفعات مورد نیاز برای تزریق بستگی دارد. پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات دقیق در این زمینه با بهترین دکتر پوست و مو در تهران مشورت نمایید. این کار را می توانید در یک جلسه مشاوره انجام دهید و با  توجه به ناحیه مورد نظر از هزینه نهایی مطلع شوید.

عوارض تزریق پروفایلو

با توجه به اینکه اسید هیالورونیک به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد، احتمال اینکه پس از تزریق، بدن به آن واکنش نشان دهد، بسیار کم است. تنها عوارض جانبی گزارش شده کبودی و تورم خفیف در محل تزریق می باشد که در مدت زمان کوتاهی از بین می رود. در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر، به پزشک مراجعه نمایید:

 • افزایش درد
 • افزایش تورم
 • تغییر رنگ پوست در اطراف محل تزریق
 • افزایش احساس گرما و قرمزی

نتیجه گیری

این شیوه درمانی بسته به شرایط بدنی، سن و جواب دهی بدن به تزریق ژل پروفایلو می‌تواند به جوانسازی پوست شما کمک کند و چین و چروک‌های پوستی را برطرف کند. همچنین با توجه به تفاوت  عملکردی این نوع ژل در بدن نسبت به سایر فیلرها، می‌توان گفت این نوع تزریق ژل به دلیل طبیعی بودن مواد تشکیل دهنده آن نسبت به سایر ژل‌ها و مزیت‌های دیگری که به آن اشاره شد، نتایج بهتری خواهد داشت.

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان!