۱۰ دقیقه
تزیرق-بوتاکس

تزریق بوتاکس و تاثیر آن در جوانسازی پوست

آنچه می خوانید...

تزریق بوتاکس

امروزه بوتاکس به عوان یکی از روش های زیبایی و جوانسازی پوست صورت، در جهان به شمار می رود. تزریق بوتاکس یک روش درمانی بسیار سریع، بی خطر و مؤثر است. بوتاکس از سم بوتولینوم نوع A ساخته شده است که با فلج کردن عضلات به صورت موقت و از کار انداختن آنها، موجب کاهش چین و چروک پوستی می شود.

بوتاکس با فلج کردن عضلات، سعی در جوانسازی پوست و بر طرف کردن عضلات  را دارد. بوتاکس کاربرد های فراوانی دارد و علاوه بر زیبایی می تواند کاربرد درمانی نیز داشته باشد. سم بوتولیسم که در ایران با نام بوتاکس معروف است، فعالیت های عصبی را در عضلات متوقف می کند.

دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران در ارائه بهترین خدمات را در زمینه درمان انواع بیماری های پوستی و حوزه جوانسازی پوست فعالیت می کنند. شما می توانید برای مشاوره با دکتر مولازاده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید یا برای مشاهده نمونه کارهای به پیج اینستاگرام مراجعه فرمائید.
09120573301 – 02144287319

بوتاکس برای درمان دیستونی سرویکس (اسپاسم شدید در عضلات گردن) مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای درمان اسپاسم عضلانی (سفتی) در اندام فوقانی (آرنج، مچ دست، انگشتان) یا اندام های پایینی (مچ پا، انگشتان پا) استفاده می شود. بوتاکس نیز برای درمان تعرق  بیش از اندازه (hyperhidrosis)  نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

بوتاکس نیز برای درمان برخی از بیماری های عضلانی چشم ناشی از اختلالات عصبی مورد استفاده قرار می گیرد. این شامل چشمک زدن کنترل نشده، یا اسپاسم پلک ها و وضعیتی که چشم ها در یک جهت اشاره نمی کنند ،نیز کاربرد دارد.

تزریق بوتاکس برای درمان مثانه و بی اختیاری بیش از حد ناشی از اختلالات عصبی مانند آسیب نخاعی یا مولتیپل اسکلروزیس استفاده می شود.

کاربرد زیبایی بوتاکس یکی از مهم ترین و البته پر کاربرد ترین موارد است که برای رفع چین و چروک ها بر روی پوست صورت استفاده می شود.

 

نکات مهم قبل از دریافت بوتاکس

 • اگر به سم بوتولینوم آلرژی دارید، تزریق بوتاکس نباید انجام شود .
 • در صورتی که عفونت در ناحیه تزریق شده وجود داشته باشد .
 • در نتیجه لازم است که قبل از تزریق بوتاکس با پزشک پوست خود مشورت کنید .

روند تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس باید تنها توسط یک  فرد حرفه ای  و متخصص انجام شود ، حتی زمانی که  به منظور زیبایی استفاده می شود .

بوتاکس به یک عضله تزریق می شود و باعث فلج شدن آن می شود برای تمدید تزریق بوتاکس لازم است تا  سه ماه از تزریق گذشته باشد .

اگر  از بوتاکس به منظور درمان  تعرق کردن بیش از حد  استفاده می کنید ، حدود 24 ساعت قبل از مصرف تزریق ،  استحمام کنید و منطقه تزریق را اصلاح کنید. قبل از دریافت این تزریق، 24 ساعت قبل از مصرف داروهای ضد عرق یا دئودورانت های پوستی استفاده نکنید.

تزیرق-بوتاکس

مزایای تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس خوب است؟
فواید و مضرات تزریق بوتاکس در چیست؟
مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس به چه صورتی باید باشد؟
آیا همه افراد می توانند بوتاکس تزریق کنند؟

 

یکی از سم هایی که به جامعه پزشکی کمک بسیاری نموده است، کلستریدیوم بوتولینوم می باشد که در زمینه درمانی و زیبایی کارایی زیادی دارد، به طوری که در صورتی که در ناحیه ای درست تزریق شود، بهترین و مفید ترین اثر و کارایی را به همراه دارد و در غیر این صورت نتایج می تواند معکوس باشد.

اما برخی از مزایای تزریق بوتاکس 

این روش بسیار آسان و ایمن می باشد به طوری که متقاضی بعد از تزریق بوتاکس قادر است که مطب را ترک کرده و به دیگر فعالیت های روزمره خود بپردازد.

تزریق بوتاکس پروسه ایی است که رضایت بالای بیمارا را به همراه دارد.

این فرآیند را بیشتر در پوست صورت یا حتی تزریق بوتاکس زیر بغل و همچنین جلوگیری از تعرق کف دست تزریق می کنند که نتایج بالایی را در پی دارد.

یکی از معایبی که این روش دارد در این است که باید هر از چند وقتی مجددا تمدید کرد و مقداری قرمزی و تورم را در محل ایجاد می کند  اما روشی مطمئن و تضمینی است که برای این که به نتایج بالایی دست پیدا نمایید باید حتما به یک پزشک پوست حاذق مراجعه شود.

پزشک پوست مواد بوتاکس را به صورت فریز شده و با یخ خشک جابه جا می نماید. قبل و بعد از رقیق سازی، در یخچال و در درجه حرارت 80 سانتی گراد برای مدت 24-36 ماه براساس سایز ویال ممکن است نگهداری شود.هر چند که برخی معتقدند که بوتاکس باید ظرف مدت 24 ساعت از رقیق سازی مصرف شود، اما اغلب پزشکان پوست بر این عقیده اند که تزریق بوتاکس باید ظرف مدت 6 هفته از رقیق سازی مصرف شود و هیچ گونه کاهش اثر در این مدت را در پی نداشته است.

مشاوره قبل از انجام تزریق بوتاکس

در طول مشاوره اولیه معمولا پزشک پوست به طور دقیق با شما صحبت می کند تا از انتظاراتتان جهت دریافت بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس مطلع شود. همچنین پزشک از شما می خواهد تا تاریخچه پزشکی خود را بیان کنید تا اطمینان حاصل شود تا بوتاکس برای شما بی خطر خواهد بود.

بلافاصله پس از تزریق بوتاکس

بلافاصله بعد از تزریق، ممکن است مقدار کمی قرمزی و تورم در ناحیه مورد نظر به وجود آید. این عارضه معمولاً در طی چند ساعت تا یک هفته برطرف می شود. البته اکثر افراد بعد از تزریق بوتاکس درد و عوارض جانبی خاصی را تجربه نمی کنند، تعداد کمی از افراد بعد از تزریق دچار سردرد خفیف می شوند که با مصرف مسکن های بهبود پیدا می کنند.

نحوه تزریق بوتاکس

در جلسه مشاوره فرد متقاضی تزریق بوتاکس با پزشک خود، مواردی از قبیل اینکه چه مقدار بوتاکس مورد نیاز است و یا کدام نواحی نیاز به تزریق بوتاکس دارد. پزشک پوست از متقاضی می خواهد که به حالت 65 درجه در صندلی دراز بکشد. بهتر است که سم بوتولینوم را در قسمت هایی که نیاز به انقباض دارند، تزریق شود در غیر این صورت نتایج معکوس را برای متقاضی را به همراه خواهد داشت.

 • در مرحله اول پزشک پوست با دقت مناطقی را که باید در آن قسمت ها تزریق صورت گیرد، شناسایی و علامت گذاری می کند.
 • منطقه مورد نظر کاملا ضدعفونی می شود تا از بروز عفونت جلوگیری شود.
 • معمولا برای تزریق بوتاکس از میکرو سوزن های بسیار باریک استفاده می شود تا بوتاکس مستقیماً به عضلات صورت تزریق شود. یک تا سه تزریق لازم است.
 • برای جلوگیری از تورم، از کمپرس یخ در مناطق تحت درمان اعمال استفاده می شود.
 • معمولا برای تزریق بوتاکس به قسمت بالای پیشانی بوتاکس به عضلات بالاروتده ابرو تزریق می شود این کار موجب از کار افتادن این عضلات می شود در نتیجه تمام چین و چروک های این ناحیه برطرف می شود.

 


برای مشاهده نمونه کارهای دکتر مولازاده می توانید به گالری تصاویر سایت مراجعه فرمایید.


بالا بردن ابرو با تزریق بوتاکس

یکی از عللی که در چهره بسیار تاثیر می گذارد، شلی پوست و پایین افتادگی ابرو می باشد که چهره را خسته و غمگین جلوه می دهد. باید بگوییم در صورتی که این وضعیت انقباض عضلات پیدا نماید، این عارضه تشدید پیدا می نماید. با تزریق سم بوتولینوم در عضلات فعال باعث بالا رفتن و رفع چین و چروک صورت خواهد شد. شایان ذکر است که بگوییم که  در تزریق بوتاکس باید به یک پزشک پوست حاذق مراجعه شود تا بامهارت کامل این فرآیند را انجام دهد.

مزایای بالا بردن ابرو با تزریق بوتاکس

 • رفع شلی پلک فوقانی
 • برطرف نمودن افتادگی قسمت خارجی ابروها
 • برطرف نمودن افتادگی قسمت داخلی ابروها
 • برطرف نمودن پوست زائد و اضافی در ابروها
 • باعث زیباسازی و جوانسازی پوست بالای چشم می شود.

بالا کشیدن ابرو با تزریق بوتاکس

افتادگی ابرو و شلی پوست: با قرار دادن عضله فرونتالیس در حالت استراحت ارزیابی می شود. بیمارانی که درماتوشالازی شدید با چین های زیادی از پوست شل و آویزان در پلک فوقانی(در حالت استراحت و عدم انقباض) و یا افرادی که افتادگی شدید ابرو دارند، بهبودی چندانی را با درمان توکسین بوتولینوم نشان نمی دهند و ممکن است نیاز به مداخله جراحی مثل بلفاروپلاستی و یا بالا بردن پیشانی داشته باشند.

قدرت عضله: چنانچه بیمار قادر به وارد کردن فشار قابل ملاحظه به انگشت بوده و برجستگی عضله ای منقبض شده قابل دید باشد انجام روش بالا بردن ابرو با تزریق بوتاکس باعث بالا رفتن قابل توجه قسمت خارجی ابرو می شود.

انقباضاتی که در عضلات باید درمان شود بدین گونه است که باید به بیمار بگویید چشم های خودش را محکم ببندد و نگه دارد، با انجام این حرکت باعث می شود که به مهار نسبی عضله ای چشم بپردازیم.

نحوه ای بالابردن ابرو با تزریق بوتاکس

با مراجعه به یک پزشک پوست حاذق ابتدا به 100 واحد پودر OBTX  را با 4 سی سی سالین بدون مواد نگهدارنده دقیق می کند و در این جا باید متذکر شویم که محصولات مختلف توکسین بوتولینوم معادل ه نیستند و غلظت های گفته شده با هم متفاوت می باشد.

برای خانم ها دوز از 5 تا 5/7 واحد و در مردان از 5/7 تا 10 واحد تزریق می شود که باید به نحو احسن و با دقت و تجربه ای بالا صورت گیرد. در تزریق بوتاکس نیاز به بیهوشی عمومی وجود ندارد و اما می توان از کمپرس یخ جهت بی حس نمودن موضع استفاده شود. این روش را با یک سوزن و بوتاکس رقیق شده انجام می دهند که با نقطه گذاری در ناحیه بی خطر صورت یعنی حداقل 1 سانتی متر خارج تر از و زیر و در سمت جانبی خط خارجی لیمبوس تزریق می کنند.

باید بگوییم که تزریق بالاتر و خارج تر از منطقه بی خطر می تواند عضله فرونتالیس را تحت تاثیر قرار دهد و منجر به افتادگی ابرو شود.

چه کسانی کاندید مناسب تزریق بوتاکس هستند؟

با گذشت زمان، انقباض عضلات ناشی از خندیدن، لبخند زدن یا اخم موجب ایجاد چین و چروک عمیق در پوست می شود. به طور کلی، بسیاری از افراد با مشاهده این چین و چروک ها تزریق بوتاکس را به عنوان یک گزینه بسیار موثر در رفع این این خطوط می دانند به همین دلیل از این روش به عنوان یک درمان پیشگیرانه و موثر استفاده می کنند.

کلام آخر

تزریق بوتاکس جزء یکی از عمل های زیبایی امن به منظور جوانسازی پوست به شمار می رود. اغلب نتایج بدست آمده از تزریق بوتاکی مطلوب خواهد بود اما در صورتی که این تزریق توسط افراد غیر پزشک و در مراکز غیر معتبر انجام شود ممکن است عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

با مراجعه به بهترین دکتر پوست در غرب تهران می توانید اطمینان بیشتری در مورد استفاده از بهترین کیفیت بوتاکس داشته باشید. توجه داشته باشید تزریق بوتاکس تنها در صورتی که توسط پزشکان با تجربه و متبحر انجام شود از بروز هر گونه عوارض پس از تزریق بوتاکس جلوگیری خواهد شد.

راه های ارتباطی با دکتر آزیتا مولازاده دکتر پوست در تهران:

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + پنج =