۴ دقیقه
بوتاکس-خط-اخم

بوتاکس خط اخم

آنچه می خوانید...

بوتاکس خط اخم

درمان و رفع خط اخم چگونه می باشد؟
آیا تزریق بوتاکس برای رفع خطوط اخم مناسب ترین گزینه می باشد؟

خطوط اخم دینامیک از انقباض مجموعه عضلات گلابار به وجود می آیند. این خطوط پیام آور بی قراری ناامیدی و خشم و یکی از شایع ترین شکایات زیبایی هستند. درمان مجموعه گلابار با توکسین بوتولینیوم یا تزریق بوتاکس باعث کاهش خطوط اخم از طریق مهار انقباض این عضلات و در نتیجه صاف شدن پوست این ناحیه می شوند.روش های دیگری برای جوانسازی پوست صورت وجود دارد که پزشک پوست بهترین را انتخاب می کند.

کاربردهای تزریق بوتاکس

رفع خطوط اخم با تریق بوتاکس 

به منظور بالا بردن قسمت داخلی ابروها

آناتومی چهره 

چروک ها: خطوط اخم یا چروک های گلابلار خطوط عمودی قسمت داخلی(مدیال) بین دو ابرو هستند.

عضلات هدف: درمان خطوط اخم با توکسین بوتولینوم عضلات پایین آورنده مجموعه گلابلار شامل depressor supercilli را مورد هدف قرار می دهد

عملکرد های عضله: انقباض مجموعه عضلات گلابلار باعث پایین کشیدن ابروها به سمت داخ9 و پایین می شود.

عضلات که باید اجتناب شوند: قسمتی از عضله فرونتالیس که در سمت خارجی عضله قرار دارد نباید با مجموعه عضلات گلابلار درمان شود.

بوتاکس-خط-اخم

ارزیابی بیمار جهت تزریق بوتاکس

خطوط اخم به صورت دینامیک (باانقباض عضلات) و استاتیک(در حال استراحت) مورد ارزیابی قرار می گیرند.

انقباض همزمان عضله فرونتالیس و مجموعه عضلات گلابلار در حین اخم مورد ارزیابی قرار می گبرد. بیماری که از هر دوی این عضلات در هنگام اخم استفاده می کند. علاوه بر درمان مجموعه عضلات گلابلار برای کاهش خطوط اخم، نیاز به درمان عضله فرونتالیس نیز دارد.

انقباض عضلاتی که باید درمان شوند

به بیمارتان بگویید که هر یک از حالات زیر را انجام دهد:

طوری اخم کند که انگار خیلی عصبانی است.

تمرکز کند

اهداف درمان

مهار مجموعه عضلات گلابلار

دوز شروع تزریق بوتاکس

خانم ها: 20 واحد

آقایان :25 واحد

بی حسی چهره قبل تزریق بوتاکس

در زمان تزریق بوتاکس چه در صورت ویا تزریق بوتاکس زیر بغل بسیاری از بیماران نیازی به بی حسی ندارند و در صورت لزوم می توان از کیسه یخ استفاده کرد.

وسایل مورد نیاز برای تزریق بوتاکس

وسایل کلی مورد نیاز شامل:Botox Cosmetic  رقیق شده و سوزن 1 اینچ gauge   30

نحوه تزریق بوتاکس

بیمار را در وضعیت 60 درجه قرار دهید.

منطقه بی خطر خطوط اخم را تعیین کنید.

محل قرار گیری مجموعه عضلات گلابلار حاشیه های خارجی corrugator  را که در ناحیه بی خطر قرار دارند، مشخص کنید. برای این کار می توانید از بیمار بخواهید با انجام دادن یکی از حالات اخم یا تمرکز، این عضلات را منقبض کند.

نقاط تزریق را مشخص کنید.

در صورت نیاز برای بی حسی از یخ استفاده کنید.

محل تزریق را با الکل آماده کنید و صبر نمایید تا خشک شود.

فرد تزریق کننده در سمتی می ایستد که قرار است تزریق انجام شود.

در حالی که مجموعه عضلات گلابلار منقبض هستند، سوزن را 1-2 سانتی متر بالای برجستگی سوپرااربیتال در سمت خارجی عضله و در محدوده بی خطر وارد شود. زاویه سوزن را به طرف عضله procerus  گرفته و تا نصف طول سوزن به داخل عضله رفته و در حالی که سوزن را خارج می کنید بافشار ملایم به پیستون سرنگ 5/2  واحد بوتاکس را تزریق کنید.

نقطه دوم تزریق به طور عمقی در بدنه عضله corrugator  تقریبا 1 سانتی متر داخل تر و پایین تر از محل تزریق اول  و نزدیک تر به ابرو انجام می شود. نوک سوزن را به سمت عضله procerus  قرار دهید و 5 واحد از بوتاکس را در حالی که سرنگ را به آهستگی خارج می کنید، درون برجستگی عضله تزریق کنید.

تزریقات فوق را برای سمت مقابل صورت هم انجام دهید.

نقطه سوم تزریق ، داخل عضله procerus  است. روبروی بیمار بایستید. در حالی که مجموعه عضلات گلابلار منقبض هستند، سوزن را مستقیما به سمت گلابلار قرار داده، نصف طول سوزن را به داخل عضله وارد و 5/2 واحد بوتاکس را تزریق کنید.

مناطق تزریق را محکم فشار دهید. جهت فشار به سمت خارج از چشم باشد. بهتر است که از تمام دستورالعمل های پزشک پوست تبعیت نمایید تا کارآیی خوبی را برای شما به همراه داشته باشد.

نتایج تزریق بوتاکس

کاهش خطوط اخم دینامیک در عرض 3 روز پس از تزریق توکسین بوتولینوم و حداکثر اثر در عرض 1-2 هفته ظاهر می شود.

دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران  با ارائه بهترین خدمات و پایین ترین هزینه  جهت تزریق بوتاکس به طور تضمینی انجام می دهند ،شما می توانید برای مشاوره با دکتر مولازاده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
09120573301 – 02144287319

خدمات دکتر آزیتا مولازاده دکتر پوست خوب در تهران

میکرونیدلینگ

لیفت صورت

جوانسازی پوست

تزریق فیلر

تزریق بوتاکس

با تشکر  ، گروه مدیریت طراحی سایت دکتر مولازاده

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =