۹ دقیقه
بلفاروپلاستی-بدون-جراحی

همه چیز درباره بلفاروپلاستی بدون جراحی

آنچه می خوانید...

در گذشته، جراحی تنها راه موثر برای افتادگی پلک بود و برای جایگزینی یا حذف چربی در زیر چشم به خوبی در بیماران عمل می کرد. اما ممکن بود برخی افراد به دلیل ترس از جراحی و موارد دیگر از انجام این جراحی امتناع کنند. امروزه با پیشرفت علم پزشکی و جراحی های پلاستیک، بسیاری از مشکلات صورت که ناشی از بالا رفتن سن و سال می باشد، قابل درمان است و با کمک تکنیک بلفاروپلاستی بدون جراحی می توانیم افتادگی و تورم پلک را برطرف کنیم. بسیاری از زنان و همچنین مردان با بالا رفتن سن با چروک اطراف چشم و افتادگی پوست پلک بالا مواجه می شوند. یکی از اولین مکان هایی که نشانه های قابل مشاهده پیری روی آن ظاهر می شود، در اطراف چشم شما است. پوست ظریف در اطراف چشم بسیار نازک است و به همان اندازه که سن افزایش می یابد، پوست این ناحیه، نازک تر می شود. علاوه بر این، پوست در این ناحیه حاوی مقادیر کمتری از روغن و عرق است که باعث می شود که اثرات پیری در این قسمت زودتر از سایر نقاط بدن نمایان شود.

شایع ترین تغییرات و شکایات، مربوط به سن، شامل  افتادگی پلک و یا تورم در زیر و یا در اطراف چشم است. خوشبختانه امروزه روش ها مختلفی وجود دارد که می توان افتادگی پلک را حتی بدون جراحی برطرف کرد و  چهره افراد را بشاش تر و زیبا تر سازیم. در ادامه قصد داریم به توضیح در خصوص روش درمانی نوظهور بلفاروپلاستی جهت درمان افتادگی پلک، پف زیر چشم و چین و چروک اطراف چشم پرداخته می شود. با ما همراه باشید…

 

بلفاروپلاستی چیست؟

 

بلفاروپلاستی یک جراحی پلاستیک جهت تصحیح عیوب، تغییر ظاهر و افتادگی پلک ها و تغییر در ظاهر نواحی اطراف چشم می باشد. جراحی زیبایی بلفاروپلاستی شامل برش ، حذف و یا تغییر حالت بافت اضافه (پوست یا چربی) نواحی اطراف چشم ها و تقویت عضله ظریف چشمی و بافت تاندون می باشد.

 

جراحی بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

 

هداف اصلی جراحی بلفاروپلاستی شامل تصحیح حالت چشم ها و زیبایی ناحیه اطراف چشم می باشد که با حذف پوست اضافی از پلک ها، هموار کردن ماهیچه های زیر چشم ها، سفت کردن بافت حمایتی عضلات چشمی و بیرون کشیدن چربی اضافی زیر چشم به منظور صاف و هموار کردن پوست زیر چشم تا چانه می باشد.

در جراحی بلفاروپلاستی، تصحیح یا تغییر معمول در نواحی پلک بالا و پایین، بافت اطراف ابرو ها، ناحیه بالای انتهی بینی بین چشم ها و قسمت های بالای گونه ها صورت می گیرد.

این جراحی برش هایی در امتداد خطوط طبیعی صورت در بالا و پایین پلک ها ایجاد می کند. بدین صورت اسکار های ناشی از جراحی در چین و چروک های سطحی پوست مخفی می شوند.

زمان جراحی بلفاروپلاستی حدوداً 1 تا 3 ساعت به طول می انجامد. پس از جراحی ورم و کبودی ناحیه اطراف چشم کاملاً عادی می باشد که طی یک تا دو هفته از بین می رود. نتیجه نهایی جراحی پس از چندین ماه قابل مشاهده است.نتیجه این جراحی را می توان با مقایسه عکس های قبل و بعد از عمل از ناحیه چشم ها مشاهده کرد.

پس از عمل نوعی نخ بخیه به نام کانتوپکسی نزدیک گوشه بیرونی پلک پایینی زده می شود که داخل بافت پوست قرار می گیرد. به سبب این روش وضعیت قرار گیری پلک پایینی در طول دوره نقاهت ثابت می ماند.نخ بخیه کانتوپکسی پس از 4 تا 6 هفته جذب می شود. برای برخی از بیماران بالا کشیدن بخشی از صورت با تکنولوژی مخصوصی به منظور جوانسازی پلک پایینی توصیه می شود.

بلفاروپلاستی بدون جراحی چیست؟

بلفاروپلاستی، به روشی گفته می شود که در آن پوست افتاده پلک برداشته می شود و در اصطلاح لیفت پلک صورت می گیرد. این روش با عمل جراحی و برش و بخیه انجام می شود، در صورتی که بلفاروپلاستی بدون جراحی نیازی به بخیه و برش و طی کردن دوران نقاهت ندارد. با استفاده از تکنیک پلاسماتراپی می توان لیفت پلک انجام داد و پوست های اضافه پلک را جمع کرد. این روش، متدی نوین در جوانسازی پوست می باشد. پزشک، عمل بلفاروپلاستی بدون جراحی را بدون برش و حذف پوست اضافه یا چربی و بدون اصلاح عضله اوربیکولار پلک ها انجام می دهد.

 

عملکرد پلاسماتراپی

پلاسما، حالت چهارم ماده است و گازی یونیزه و پرانرژی، شامل یون ها و الکترون های بسیار فرار و خنثی که آزادانه حرکت می کنند، می باشد. در طبیعت از جرقه، صاعقه و شعله آنش به عنوان حالت پلاسما می توان نام برد. روش جوانسازی پلاسماجت در بین عموم به نام های پلاسماتراپی، پلاسماپن و پلکسر نیز شناخته می شود. این روش، یکی از به روز ترین روش های لیفت و جوانسازی پوست می باشد و کاملا ایمن و بی خطر است و با استفاده از آن می توان عمل بلفاروپلاستی را بدون نیاز به جراحی انجام داد. این روش درمانی، نیازی به بیهوشی و جراحی ندارد و پس از آن جای هیچ گونه زخم و اسکاری روی پلک ایجاد نمی شود. هزینه درمان در روش لیفت پلک با پلاسماجت به مراتب پایین تر از روش جراحی می باشد. همچنین نیازی به مراقبت های بعد از جراحی و طی کردن دوران نقاهت بعد از جراحی نیست و بعد از آن می توان به کارهای روزمره پرداخت.

 

بلفاروپلاستی با پلاسماجت چگونه انجام می شود؟

 

 

برای انجام این روش، ابتدا پماد بی حسی موضعی روی پلک زده به مدن 20 دقیقه می شود. در لیفت پلک با پلاسماجت، از 2 تکنیک نقطه به نقطه و اسکن کردن استفاده می شود. انجام لیفت پلک با پلاسماچت حدود نیم ساعت طول می کشد و تعداد جلسات درمان بین یک تا سه جلسه با فاصله یک ماه و نیم است. بعد از انجام عمل، روی پلک پوسته ریزه هایی ایجاد می شود که طی یک هفته از بین می رود و پلک به حالت عادی خود باز می گردد. رعایت توصیه های پزشک و عمل به دستورالعمل های او پس از انجام این روش امری الزامی است. برای انجام این تکنیک بهترین دکتر پوست در غرب تهران را یافته و به او مراجعه نمایید تا به نتایج عالی و مورد انتظار خود دست پیدا کنید.

مزایای بلفاروپلاستی با پلاسماجت

 • بلفاروپلاستی با پلاسماجت عوارض جراحی پلک را ندارد.
 • روش پلاسماجت در مدت کمتر از 30 دقیقه قابل انجام است و بسیار سریع می باشد.
 • افرادی که دچار افتادگی و شلی پوست هستند، بهترین نتیجه را از بلفاروپلاستی با پلاسماجت مشاهده می کنند.
 • فرد در مدت زمان کمتر از یک هفته به محل کار خود باز می گردد.
 • بهبودی پس از بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی بسیار سریع بوده و در مدت زمان کمتر ار 10 روز التهاب رفع می شود.
 • این روش، تکنیکی کاملا جدید و به روز اروپا می باشد که در آن از لیزر یا تیغ برای برش استفاده نمی شود و از پلاسما برای این کار استفاده می شود.
 • نیازی به بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی (تزریقی) ندارد و از کرم بی حسی برای این کار می توان استفاده کرد.

 

کاندیدای مناسب برای بلفاروپلاستی بدون جراحی

 

 • مناسب ترین افراد کسانی هستند که سنی بالای 35 سال داشته داشته باشند  و از افتادگی پلک و یا تورم پلک در چهره خود نارضی باشند.
 • قبل از بلفاروپلاستی نیاز است تا سلامت فرد با کمک آزمایش های ویژه بررسی و تایید گردد تا فرد بتواند کاندید برای از بین بردن افتادگی پلک باشد.
 • لازم است تا افراد متقاضی برای بلفاروپلاستی از نتایج  آن انتظارات واقع بینانه داشته باشند تا بتوانند از نتیجه کار راضی باشند ،توقعات غیر منطقی از نتیجه می تواند تاثیرات  مخربی را بر جای بگذارد.

افراد با بر طرف کردن افتادگی پلک خود می توانند از نتایج آن لذت ببرند و اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازگردانند.

 

درمان-افتادگی-پلک-بدون-جراحی

قیمت بلفاروپلاستی با پلاسما جت چقدر است؟

 

روش و تکنیک های مختلفی برای این جراحی وجود دارد که با توجه به نیاز هر فرد و نتیجه ای که می خواهد از جراحی داشته باشد، توسط پزشک تعیین می شود که هزینه های مختلفی خواهد داشت. هزینه درمان با پلاسماجت نسبت به جراحی پلاستیک بسیار کمتر می باشد. این روش برای هر فرد شرایط خاص خودش را دارد و نمی توان به طور دقیق برای آن هزینه ای تعیین کرد. برای مثال ممکن است در یک شخص نیاز به عمل هر دو پلک پایین و بالا باشد، اما شخص دیگر تنها برای لیفت یکی از دو پلک اقدام نماید.

 

عوارض بلفاروپلاستی با پلاسما جت 

درمان افتادگی پلک با پلاسما تراپی تقریبا هی عارضه ای ندارد و بدون خونریزی و هر گونه مشکلی انجام می شود. ممکن است تورم و کبودی بعد از عمل ایجاد شود که بعد از حدود سه روز تا یک هفته از بین می رود.

 

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی با پلاسماجت

 

 • تا یک هفته بعد از انجام بلفاروپلاستی با پلاسماجت پلک های خود را تمیز نگه دارید.
 • ممکن است پس از پلاسماجت تورم ایجاد شود که کاملا طبیعی بوده و به تدریج برطرف می شود.
 • بلافاصله پس از اتمام درمان، بیمار می تواند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد.
 • حداکثر به مدت یک هفته لکه های قهوه ای روی پلک مشاهده می شود که به مرور از بین خواهد رفت.
 • چنانچه قرمزی چشم ها وجود داشته باشد باید از ضد آفتاب مخصوص دورچشم استفاده کرد.
 • روی زخم های ناشی از بلفاروپلاستی با پلاسماجت لایه ای تشکیل می شود که باید از دستکاری آن خودداری کرد. این مورد پس از یک هفته خود به خود رفع می شود.
 • بیمار می بایست دو هفته پس از انجام عمل برای کنترل وضعیت پلک ها مجددا به پزشک خود مراجعه نماید.

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هشت =