۲۹ دقیقه

اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر

آنچه می خوانید...
عکس-تزریق-فیلر-به-بینی

در دوره ای زندگی می کنیم که زیبایی چهره و اندام برای انسان ها بسیار با اهمیت می باشد و آنها با تغیر سبک زندگی و ورزش و در مواردی جراحی های مختلف تلاش می کنند تا زیباتر دیده شوند. در کنار جراحی های زیبایی یک سری اقدامات زیبایی توسط پزشکان انجام می شود که به زیباتر شدن پوست و چهره کمک کرده و دردسرهای جراحی هایی مثل عمل زیبایی بینی را هم ندارند. همیشه سوالات مکرر در مورد روش های غیر جراحی برای عمل های زیبایی بینی پرسیده می شود. تزریق ژل یا فیلر یکی از این موارد است که همه این ها تحت عنوان رینوپلاستی غیر جراحی برای بینی مطرح می شود و توسط بیماران ترجیح داده می شود، زیرا اثرات آن ها بلافاصله بعد از درمان قابل مشاهده است و بیماران می توانند در همان روز به فعالیت های عادی خود بازگردند.

دسترسی سریع و آسان به بخش های مهم مقاله

تزریق فیلر به بینی چیست؟

فیلر بینی، یک روش غیر جراحی با هدف اصلاح فرم و زیباسازی بینی است. این روش شامل تزریق یک ماده پر کننده (فیلر) مانند اسید هیالورونیک در زیر پوست به منظور ایجاد تغییرات موقت در ساختار بینی است. یکی از اقداماتی که امروزه توسط پزشک پوست و مو انجام می شود، تزریق فیلر به بینی است. فیلرها از ماده های پرکننده می باشند که کاربردهای زیادی در جراحی زیبایی دارند. تزریق فیلر اغلب در عمل های زیبایی مانند برجسته کردن گونه و لب، رفع چروک صورت و مواردی مانند این ها استفاده می شود. یکی از کاربردهای دیگر فیلر در زیبایی، استفاده از آن برای اصلاح کردن فرم بینی است، بدون اینکه به جراحی باز برای بینی نیاز باشد. زیبایی چهره، برای همه اشخاص مهم بوده و به صورت ناخودآگاه افراد برای زیبا تر شدن چهره خود هستند. بینی جزو تاثیر گذار در زیبایی چهره است و پیدا کردن راه حل های مناسب برای به دست آوردن زیبایی مورد نظر نیازمند آگاهی لازم است. در این مقاله به توضیح کلی انجام تزریق فیلر می پردازیم . اگر در مورد تزریق فیلر به بینی چیزی نمی دانید، به شما پیشنهاد می کنیم مقاله تزریق فیلر را مطالعه فرمایید تا با جزییات بیشتری آشنا شوید .در ادامه مقاله با ما همراه باشید…

رفع-ایرادات-بینی-با-تزریق-فیلر
تزریق-فیلر

در اسلاید زیر می توانید قبل و بعد از تزریق فیلر و بینی و نتایج موثر آن را مشاهده نمایید :

تزریق در پل بینی و نوک بینی

تزریق فیلر، در افرادی که صورت با بینی های فرورفته دارند، استفاده بیشتری می شود. معمولا اگر ماده هایی از نوع رستیلن و ژوویدرم باشد، این مواد دارای ماده بی حسی در درون خود هستند و تاثیر بهتری دارد و اگر این تکنیک به درستی انجام شود، نیمرخ زیبایی به فرد می دهد و تغییر واضحی ایجاد می شود و همینطور تزریق در نوک بینی هم می توان انجام داد ولی در این قسمت حساسیت بیشتری دارد و باید توسط پزشک با تجربه صورت گیرد . در این روش جهت بهبود وضعیت و بهتر شدن فرم بینی؛ پزشک پوست به اندازه مورد نیاز از فیلر که می تواند از نوع اسیدهیالورونیک یا کلسیم هیدروکسی اپاتیت باشد را با استفاده از سوزن ظریفی به زیر پوست بینی تزریق می کند. برای این کار پزشک، ماده مربوطه را با تکنیک تخصصی و مناسب در ناحیه مورد نظر تزریق می کند.

تزریق-فیلر-به-بینی-چیست؟

کاربرد تزریق فیلر در بینی

همواره روش های غیرتهاجمی و بدون نیاز به جراحی برای زیبایی و جوانسازی پوست مانند هایفوتراپی، تزریق ژل، تزریق بوتاکس و … بیشتر مورد استقبال هستند و طبیعی است که در این روش ها زمان نقاهت بیمار کمتر و روند بهبودی سریع تر خواهد بود. البته که این روش ها هم ارزان تر هستند و هم عوارض و درد کمتری دارند. یکی از این اقدامات تزریق فیلر، برای رفق نواقص و لیفت بینی می باشد. بسیاری از متخصصین، معتقدند که بسیاری از عمل های زیبایی بینی غیرضروری هستند و به جای آن می توان از روش راحت تر و ارزانی مثل تزریق فیلر استفاده کرد.

بطور کلی از کاربردهای تزریق فیلر به بینی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

ترمیم-قوز-روی-بینی

ترمیم قوز روی بینی

از تزریق فیلر به بینی می توان در درمان قوز و ناهمواری های روی بینی استفاده کرد.

طبیعی شدن فرم بینی

تزریق فیلر به بینی حالتی طبیعی می بخشد و نواقص آن را رفع می کند.

طبیعی-شدن-فرم-بینی
ترمیم-نوک-بینی

ترمیم نوک بینی

با استفاده از تزریق فیلر می توان نوک بینی افتاده و بدفرم را ترمیم نمود.

ترمیم بینی پس از عمل جراحی

این روش برای افرادی که دارای نواقص بعد از عمل جراحی بینی می باشند، مناسب است.

ترمیم-بینی-پس-از-عمل-جراحی

نکات مهم در تزریق فیلر بینی

با تزریق فیلر به بینی می توان آن را خوش فرم تر و صاف تر کرد. با تزریق دقیق فیلر به بالا و پایین برآمدگی های بینی، می توان ظاهر بینی را بهبود بخشید و بینی را کاملا صاف نمود. بعلاوه با تزریق فیلر در اطراف نوک بینی، می توان به نوک بینی ظاهری باریک تر و زاویه بهتری داد. با تزریق بوتاکس نیز می توان به ماهیچه پایین برنده تیغه بینی، نوک بینی را لیفت کرد. تزریق فیلر به بینی باعث کوچک شدن بینی نمی شود. تزریق فیلر و ژل تنها در قسمت بینی انجام نمی شود و کاربردهای دیگری نیز دارد. تزریق فیلر برای رفع خط خنده و تزریق ژل زیر چشم نمونه ای از تزریقات زیبایی می باشند.

مزایای تزریق فیلر به بینی

تزریق فیلر به بینی به علت غیر جراحی بودن روشی بی خطر، با دوره نقاهت کوتاه، عوارض جانبی کم و همراه با نتایج بسیار مشابه است. این روش یک عمل سرپایی است و در پنج دقیقه و بدون درد انجام می شود و تاثیر زیادی در بهبود ظاهر بینی دارد. هزینه تزریق فیلر به بینی، بسیار کمتر از هزینه عمل جراحی بینی می باشد. نیاز به استراحت و طی کردن دوران نقاهت بعد از عمل ندارد و فقط امکان دارد که تورم و کبودی مختصر ایجاد شود که بعد از طی 3 تا 4 روز از بین می رود. در این روش درد بعد از عمل وجود ندارد یا بسیار اندک است و نیاز به بستن چسب روی بینی یا پانسمان ندارد. نتیجه این روش بلافاصله قابل رویت است و فرد همان موقع می تواند تغییر را در بینی خود احساس کند. در بعضی موارد در همان روز تزریق می توانید به محل کار خود بازگردید. از مزایای تزریق فیلر به بینی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • هزینه های کمتر نسبت به جراحی بینی
 • بدون نیاز به داشتن دوره ریکاوری و استراحت
 • روش غیر تهاجمی
 • مشاهده نتیحه بلافاصله بعد از تزریق
 • رفع قوز بینی
 • رفع تو رفتگی بینی
 • رفع تو رفتگی بینی
 • بالاکشیدن نوک بینی
 • رفع غیر قرینگی در بینی
مزایای-تزریق-فیلر-به-بینی

در اسلاید زیر می توانید تعدادی از نمونه کارهای تزریق فیلر بینی دکتر آزیتا مولازاده را مشاهده کنید:

اقدامات لازم قبل از تزریق فیلر به بینی

قبل از تزریق فیلر به بینی باید در جلسات مشاوره با پزشک خود شرکت کرده و انتظارات خود را بیان کنید. همچنین دستورالعمل ها و مراقبت های لازم برای قبل و بعد این تزریق را از پزشک خود دریافت نمایید. چنانچه داروی خاصی استفاده می کنید یا بیماری خاصی دارید، حتما پزشک را مطلع نمایید.

تماس-با-دکتر-آزیتا-مولازاده

روش انجام تزریق فیلر بینی

برای تزریق فیلر بینی، ابتدا باید به پزشک مراجعه کنید و پس از دریافت نوبت تزریق، در روز تعیین شده در مطب حضور پیدا کنید تا تزریق برای شما انجام شود. برای انجام این روش، بیمار دراز می کشد و سطح مورد نظر برای تزریق، کاملا تمیز می شود.

سپس فیلر اسید هیالورونیک با استفاده از سوزن نازکی به مناطق مورد نظر تزریق می شود. در انجام تزریق فیلر، پزشک در قسمت انتهایی بینی با دو انگشت بافت را نگه داشته و تزریق را انجام می دهند و معمولا یک پنجم سی سی در ناحیه تزریق می گردد. پس از تزریق فیلر به بینی، پزشک آن ناحیه را ماساژ می دهد تا فیلر به خوبی در سر جای خود قرار بگیرد. نوع فیلر هم از نوع با کیفیت باید انجام شود و اگر فیلر از جنس مرغوب استفاده شود به ندرت ایجاد حساسیت می کند. تزریق فیلر در نوک بینی تخصصی تر است و معمولا با مقدار کمتری تزریق صورت می گیرد .برای تزریق از فیلرهای متفاوت مانند ژویدرم استفاده می شود. بعد از اتمام تزریق، ممکن است بینی قالب گیری شود. پس از تزریق باید دستورالعمل های مربوطه که توسط پزشک تجویز می شود را رعایت نمود، به طور مثال برای مدت کوتاهی نباید از عینک استفاده کرد. عمل غیر جراحی بینی با تزریق فیلرریال فقط 10 الی 15 دقیقه طول می کشد و نتایج آن بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است.

مراحل انجام تزریق فیلر به بینی

در این بخش به مراحل انجام تزریق فیلر به بینی با توضیحات و ویدئوهای کوتاه می پردازیم تا نحوه انجام این کار برای شما ملموس تر باشد:

مرحله اول

در این مرحله محل تزریق پاکسازی شده و جهت جلوگیری از ایجاد درد از پماد های بی حسی موضعی روی بینی استفاده می شود.

مرحله دوم

در این مرحله اشکالات و نواقص بینی توسط پزشک بررسی شده و بینی برای انجام مراحل تزریق فیلر نشانه گذاری می شود.

مرحله سوم

پزشک پوست و مو ، با استفاده از سرنگ های مخصوص تزریق فیلر را در قسمت های مورد نیاز بینی انجام می دهد. جهت اصلاح فرم بینی پس از تزریق پزشک بینی را ماساژ می دهد.

مرحله چهارم

برای بالا کشیدن و فرم دهی به نوک بینی تزریق فیلر در این قسمت انجام می شود. برای این کار پزشک دو طرف بینی را به سمت بالا می کشد.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

 • تا زمانی که تورم و قرمزی اولیه برطرف نشده است، ناحیه تحت درمان را در معرض گرمای شدید مانند زیر نور آفتاب یا سرمای شدید قرار ندهید.
 • فیلر بینی، مانند سایر فیلرهای پوستی به 3 الی 14 روز زمان نیاز دارد تا موقعیت و شکل ثابتی پیدا کند.
 • بعد از تزریق فیلر به بینی با استفاده از 2 بالش به مدت 3 شب حتما به پشت بخوابید. این کار باعث می شود که فیلر تازه تزریق شده در جای خود باقی بماند. گزینه دیگر، استفاده از بالش دور گردن برای تثبیت سر می باشد.
 • از لمس ناحیه درمان تا 6 ساعت بعد از تزریق فیلر خودداری کنید. بعد از آن می توان محل را به آرامی با آب و صابون شستشو داد و از آرایش سبک استفاده کرد.
 • در همان روز اول می توانید دوش بگیرید اما از فشار آوردن به بینی و ماساژ دادن آن خودداری کنید.
 • نوشیدن آب فراوان می تواند پوست شما را مرطوب نگه دارد و اثر پرکننده های اسید هیالورونیک را افزایش دهد.
 • حداقل یک هفته بعد از تزریق فیلر از مصرف الکل خودداری نمایید، زیرا الکل باعث گشاد شدن عروق می شود و در نتیجه سبب افزایش جریان خون در صورت شده و هر گونه کبودی را بدتر می نماید.
آپارات-دکتر-آزیتا-مولازاده

فواید تزریق فیلر بینی

با تزریق فیلر به جای جراحی بینی، می توان موارد زیر را در فرم بینی اصلاح کرد، بدون اینکه فرد دچار زحمت یا آسیب شود. از جمله مزیت های تزریق فیلر به بینی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • بالاتر کشیدن نوک بینی
 • رفع قوزهای متوسط بینی
 • برطرف کردن ناصافی ها و تورفتگی بینی
 • انجام اصلاحات بینی در کسانی که قبلا جراحی کرده اند.
 • کوچکتر کردن بینی با تزریق فیلر در گونه ها و اطراف آن
 • سهولت خارج کردن فیلر از بدن
 • ماندگاری 3-5 ساله فیلر در بدن، بدون درد و خونریزی

هزینه تزریق فیلر به بینی

هزینه تزریق فیلر بسیار کمتر از جراحی زیبایی می باشد. برآورد هزینه آن به عوامل مختلفی بستگی دارد که پیشنهاد می شود برای اطلاع از آن به بهترین دکتر پوست و مو مراجعه نمایید.

قیمت-تزریق-فیلر-بینی

عوارض تزریق فیلر به بینی

بینی یک ناحیه حساس می باشد، زیرا پر از رگ های خونی و عروقی می باشد که نزدیک چشمان فرد است. به همین علت اصلاح فرم بینی با استفاده از تزریق فیلر نسبت به سایر روش های پر کننده تزریقی کمی پیچیده تر است و باید تحت نظر پزشک با تجربه و حاذق انجام بگیرد تا بهترین نتایج بدون هیچ گونه خطر و آسیب را برای بیمار به همراه داشته باشد. تمام تزریق ها معمولا با عوارض همراه است از جمله تورم، کبودی و خونریزی. اما در قبال عوارض ناشی از جراحی بسیار محدود و قابل چشم پوشی می باشند و با گذر زمان به مرور بهبود پیدا می کنند. باید توجه داشته باشید که ژلی که برای اینکار استفاده می شود از جنس هیالورونیک اسید می باشد و هیچ واکنشی را در بدن پس از تزریق ایجاد نمی کند.

انتخاب بهترین دکتر برای تزریق فیلر به بینی

بسیاری از افراد تنها به دریافت نتیجه از روش مورد نظر و زیبایی ظاهر خود می باشد، اما هیچگاه به این مساله فکر نمی کنند که در صورت عدم آگاهی از روش انتخابی خود و مراجعه به مراکز یا کلینیک های غیر معتبر و بدون مجوز و عدم مراجعه به یک پزشک بی تجربه می تواند آثار جبران ناپذیری را برای آنها به همراه داشته باشد و موجب پشیمانی شان می شود. بنابراین به منظور کاهش هر گونه عارضه بعد از تزریق، بهتر است با کمی تحقیق و جستجو پزشکانی را انتخاب نمایید تا از نظر سابقه دارای تجربه و مهارت های خوبی در این زمینه باشند.

جهت مشاوره با دکتر آزیتا مولازاده فرم زیر را پر کنید:

نام
نام خانوادگی
ایمیل
شماره تماس و توضیحات
اطلاعات شما با موفقیت ارسال شد.
خطایی در هنگام پر کردن فرم رخ داده است. لطفا موارد خالی را پر کرده و مجددا امتحان کنید.

کاندیدای مناسب برای تزریق فیلر به بینی

 • تزریق فیلر به بینی برای افرادی که با قوز بینی، عدم تقارن بینی یا پل بینی فرو رفته خود مشکل دارند، گزینه بسیار مناسبی است.
 • افرادی که به نوک بینی گوشتی و افتاده، انحراف بینی و بینی پیچ خورده دچار هستند باید تحت جراحی زیبایی بینی قرار بگیرند.
 • کسانی که تو رفتگی یا غیر قرینگی مختصر روی بینی خود  دارند که با تزریق فیلر می توان آن ها را پوشاند.
 • برای افرادی که ناحیه اتصال بینی به لب بالا زاویه تیزی داشته باشد، می توان از تزریق فیلر برای پر کردن این ناحیه استفاده کرد.

در ویس زیر رضایتمندی یکی از زیباجویان عزیز از تزریق فیلر بینی توسط دکتر مولازاده را می توانید بشنوید:

ماندگاری تزریق فیلر به بینی

ماندگاری فیلر بینی، حدود شش ماه تا یکسال است و بعد از این مدت فیلر بینی از بین می رود و تزریق مجدد باید انجام شود. البته باید توجه داشت که سیستم ایمنی هر فردی با فرد دیگر متفاوت می باشد و هر شخصی ویژگی های بدنی خاص خودش را دارد، در نتیجه ماندگاری آن در بعضی از افراد بیشتر می باشد.

آیا تزریق فیلر به بینی درد دارد؟

طی تزریق فیلر به بینی، شما دردی را احساس نخواهدی کرد و فقط برای لحظاتی احساس سوزش می کنید. پس نگرانی برای تزریق فیلر نداشته باشید، زیرا زمانی که برای تزریق فیلر به پزشک با تجربه و ماهر مراجعه می کنید، او می داند که چگونه سوزن را در بینی فرو کند تا دردی را احساس نکنید. همچنین در فیلری که به بینی شما تزریق می شود مقداری داروی بی حسی وجود دارد که این امر سبب می شود که احساس درد در بینی خود نداشته باشید.

نتیجه گیری

تزریق فیلر از روش های کاربردی برای افرادی است که می خواهند به بینی خود فرم دلخواه را بدهند و یا صاف و خوش حالت شود. زیرا با هزینه کمتر از جراحی و به دور از دوره های طولانی آن می توانند به هدف خود برسند.

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

4 پاسخ

  1. بله. فرایند تزریق ژل به بینی یکی از کم خطر ترین و در عین حال موثر ترین روش های اصلاح عیوب ساختاری بینی می باشد.

  1. سلام . یکی از شایع‌ترین عوارض بعد از تزریق ژل به بینی ایجاد ورم در آن است. تورم در همان ساعات اولیه بعد از تزریق ژل بینی بروز پیدا کرده و در شرایط عادی خیلی سریع بهبود پیدا می‌کند. به همین دلیل اگر تا حد کمی دچار تورم شدید جای هیچ نگرانی نبوده و در کوتاه مدت شاهد از بین رفتن آن خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − سه =