درمان ریزش موی سر با روش مزوتراپی

درمان ریزش موی سر با روش مزوتراپی

همه ما به طور طبیعی روزانه 150 تار مو از دست می دهیم. مشکل ریزش مو هم در خانم ها و هم در آقایان بسیار آزار دهنده و نگران کننده می باشد . همواره به دنبال راهی برای درمان و جلوگیری از ریزش مو می باشند. اما چگونه می توان جلوی ریزش مو راگرفت؟ بهترین و کم عارضه ترین راه جلوگیری از ریزش مو چیست؟

در این نوشتار قصد داریم تا در مورد کاربرد مزوتراپی در جلوگیری از ریزش مو مطالبی را بیان کنیم.

دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران در ارائه بهترین خدمات را در زمینه درمان انواع بیماری های پوستی و حوزه جوانسازی پوست فعالیت می کنند. شما می توانید برای مشاوره با دکتر مولازاده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید یا برای مشاهده نمونه کارهای به پیج اینستاگرام مراجعه فرمائید.
09120573301 – 02144287319

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی روشی است که طی آن با تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی برای جوانسازی پوست و سفت شدن آن استفاده می کند و چربی های اضافی را در این فرآیند از بین می برد. اگرچه اکنون از این روش برای انجام برخی از موارد زیبایی، مانند: درمان ریزش مو، از بین بردن چربی در مناطقی از بدن مثل، باسن، ران، بازوها و پاها همچنین از آن برای کاهش سلولیت، محو شدن چین و چروک و خطوط، سفت کردن پوست شل، روشن کردن رنگدانه های پوستی و درمان آلوپسی استفاده می شود.

با انجام مزوتراپی مواد مغذی به مو تزریق می شود و گردش خون بهبود پیدا می کند و تارهای مو بسیار پر پشت تر به نظر برسند. در واقع از این روش می توان برای جلوگیری از ریزش مو، بهبود کیفیت موهای موجود و فعال کردن رشد موهای جدید شود و هیچ عوارض جانبی بر جای نمی گذارد. معمولا یک دوره شش هفته زمان لازم است تا گیرنده ها اثرات درمانی دارو را دریافت کنند.

روش انجام مزوتراپی مو

مزوتراپی موی سر جزء یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از ریزش و افزایش رویش مو و همچنین یکی از درمان های کمکی برای رشد مو می باشد. در مزوتراپی محلول های مخصوصی که برای جلوگیری از ریزش تقویت رشد مو نیاز است مانند انواع پروتئین ها و ویتامین ها به وسیله یک سوزن باریک به پوست سر و داخل فولیکول های مو تزریق می شود. ای روش معمولا برای کسانی که تازه ریزش موی آنها آغاز شده مورد استفاده قرار می گیرد. مزوتراپی مو هم برای آقایان و هم در خانم ها انجام می شود. در کنار روش هایی که برای ریزش مو استفاده می شود این روش موجب می شود  بعد از مدتی تحریک رویش مو اتفاق بیفتد و همچنین اثر بخشی درمان ها افزایش می دهد.

مواد موجود در محلول مزوتراپی مو

محلول مزوتراپی که به پوست سر تزریق می شود، ترکیبی از انواع ویتامین ها، مواد شیمیایی، پروتئین ها، ویتامین ها، اسیدهای نوکلئیک و کوآنزیم ها است که به طور خاص با نیازهای منحصر به فرد بیمار تنظیم شده است. این روش درمانی برای ترمیم هورمون ها با سرعت تدریجی است و با مشاهده تدریجی نتایج فواصل بین جلسات درمان افزایش پیدا می کند.

چه کسانی می توانند مزوتراپی موی سر را انجام دهند؟

کسانی که قصد انجام این کار را دارند ابتدا توسط پزشک پوست و مو معاینه می شوند و اگر به دلیل کمبود ویتامین و کمبود ماد معدنی و مواد لازم جهت رشد و تقویت مو دچار ریزش مو شده اند برای انجام مزوتراپی به پزشک مربوطه برای انجام این کار فرستاده می شوند.

مزایای مزوتراپی مو

 • این روش کاملاً بی خطر و ایمن است.
 • نیازی به استفاده از داروی بیهوشی ندارد.
 • کاملا بدون درد است.
 • نتیجه درمان در فاصله کوتاهی پس از آغاز درمان مشاهده می شود.

فواید انجام مزوتراپی سر

 • تقویت و رشد فولیکول های مو
 • جلوگیری از ریزش مو
 • افزایش حجم مو
 • رویش مجدد موهای ریخته شده
 • کم عارضه و بی خطر بودن این روش
 • بهبودی سریع پس از تزریق

دوره های مورد نیاز برای تزریق مزوتراپی

بسته به شرایط بدنی فرد و میزان ریزش در هر شخص معمولا متفاوت می باشد اما پروتکل کلی درمان به این صورت است که ماه اول به صورت هفتگی، در ماه دوم هر دو هفته یک بار و بعد از آن هر سه ماه یک بار انجام می شود.

مزوتراپی موی سر

مزوتراپی موی سر

نحوه درمان ریزش مو از طریق مزوتراپی مو

در طول هر جلسه، قبل از هر گونه تزریقی داروی بی حسی بر روی پوست سر اعمال می شود. این تکنیک از سوزن های بسیار کوچک و باریک و مخصوصی برای تزریق به پوست سر استفاده می کند، بیمارانی که مزوتراپی برای درمان ریزش مو انجام داده اند ادعا می کنند که عدم تعادل هورمونی را در داخل و اطراف فولیکول مو اصلاح می کند. ممکن است سوزن به یک اسلحه مکانیکی وصل شود تا بسیاری از تزریق ها را در یک ردیف انجام دهد.

تزریقات را می توان در اعماق مختلف – از 1 تا 4 میلی متر (بسته به پوست بیمار ) تزریق می شود. پزشک شما ممکن است سوزن را با زاویه مورد نظر بر روی پوست سر قرار دهد تا حین تزریق دست آنها نلرزد. با هر تزریق فقط ممکن است قطره کوچکی از محلول را در پوست سر قرار گیرد.

پروتکل درمانی مزوتراپی مو

پروتکل درمانی برای مزوتراپی می تواند از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد، اگر چه قرار مراجعات بیمار بسته به میزان منطقه مورد نیاز برای درمان، معمولاً ده تا سی دقیقه طول می کشد. به طور کلی حداقل 10 جلسه برای تحریک پوست سر رشد مو لازم است که با شروع درمان ها هر دو هفته یکبار برای دو یا سه ماه اول آغاز می شود ، پس از آن می توان بسته به پیشرفت فردی بیمار، تعداد دفعات مراجعات را می توان کاهش داد. برخی از بیماران می توانند در چند هفته اول انتظار نتیجه داشته باشند، اگرچه در سایر موارد شدیدتر طاسی و عدم تعادل هورمونی، برخی از افراد ممکن است تا دو ماه بعد نتایج مورد نظر خود را بدست نیاورند. در کل می تواند تا شش ماه طول بکشد تا اثرات کامل درمان آغاز شود.

مراقبت های لازم پس از مزوتراپی مو

 • انجام مراقبت های لازم تا مدت 24 ساعت بعد از تزریق الزامی می باشد. در این مدت از شستشوی ناحیه تزریق شده خودداری شود.
 • توصیه می شود تا 24 پس از درمان مزوتراپی مو از رفتن به حمام، سونا و استخر خودداری شود.
 • در صورت داشتن تورم می توان از کمپرس سرد استفاده کرد.
 • تا تکمیل شده دوره درمان مزوتراپی استفاده از سشوار و رنگ مو و استفاده از مواد شیمیایی بر روی موها ممنوع است.
 • تا 24 ساعت اول از وارد شدن هر گونه فشار و ضربه به محل تزریق جدا خودداری شود.
 • از کشیدن برس و شانه در محل تزریق تا 24 ساعت اولیه پس از مزوتراپی خودداری شود.
 • توصیه می شود از قرار گیری در معرض شدید نور آفتاب خودداری شود.
 • در صورت داشتن درد جزئی می توان از مسکن های ساده استفاده کرد.

هزینه مزوتراپی

به طور کلی هزینه های مزوتراپی وابسته به میزان موهای ریخته شده و میزان ماده مصرفی برای شخص، تعداد جلسات و نوع مراکزی که برای انجام این کار انتخاب می کند، متفاوت می باشد.

ی ارتباطی با دکتر آزیتا مولازاده دکتر پوست در تهران:

  • تهران ، فلکه دوم صادقیه ، بین پاساژ تهرانی و گلدیس ، خیابان پرویز ، ساختمان سهیل ، پلاک 19 ، طبقه 4 ، واحد 11

  • 02144287319

  • 09120573301

دکتر آزیتا مولازاده

سابقه 15 ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology  و Aesthetic Practices  تورنتو کانادا دارنده مدرک کنگره آمیامد  Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته دارنده مدرک کنگره Herbal Beauty  و India bambay دارنده گواهی گذراندن کلیه دوره های زیبایی از Maple  کانادا دارنده گواهی مهارت های دستگاههای جوانسازی و RF سابقه تدریس در دانشگاه علوم پزشکی گلستان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شیراز

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Button