جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال

جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال

روش آر اف فرکشنال روشی است که با استفاده از سوزن ها ی طلا آر اف را به داخل پوست می برد و باعث سفتی پوست می شود و این یکی از بهترین روش جوانسازی پوست می باشد.

یکی از روش های جوانسازی پوست استفاده از آر اف فرکشنال می باشد . آر اف فرکشنال دستگاه و تکنولوژی نوین و جدیدی است که در سال های اخیر وارد بازار شده است که در جوانسازی و رفع اسکار ها می توان از آن استفاده کرد . در واقع از دو تکنولوژی میکرونیدلینگ و جریان رادیوفرکوئنسی استفاده می کند یعنی هر دو در یک دستگاه ترکیب شده است که سوزن های ظریفی به دستگاه متصل می شود که برای هر بیمار جداگانه تهیه می شود و سوزن ها بسیار ظریف هستند و به قطر بیست میکرون وجود دارند و با هر شاتی که زده می شود این سوزن ها با عمق های متناسبی با هر فردی که دکتر پوست  خوب تعیین می کند به داخل پوست می رود و در عمق پوست جریان رادیوفرکوئنسی بین سر سوزن ها در واقع تابیده می شود و در واقع وارد بافت می شود

جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال

جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال

مزایای آر اف فرکشنال

جریان رادیوفرکوئنسی باعث گرما در بافت می شود رشته های کلاژن را جمع می کند و باعث جوانسازی پوست می شود و بافت پوست کلاژن سازی جدید را ایجاد می کند. تمام این موارد باعث زیبا سازی پوست صورت یا پوست قسمت های دیگر بدن می شود و نتیجه ایی که می دهد سفت شدن پوست است و فرد بعد از چند هفته احساس بهتری نسبت به پوست خود دارد و منافذ جمع تری دارد اسکار های آکنه بهتر خواهد شد. یکی از روش هایی که برای درمان اسکار ها در کنار دیگر درمان ها استفاده می شود آر اف فرکشنال است و معمولا ماهی یک بار انجام می شود نکته ی بسیار مهم برای آر اف فرکشنال این است که درد و خونریزی و زخم ندارد و یک روش غیر تهاجمی است بنابر این برای هر پوستی قابل انجام است برای مثال پوست های تیره و روشن می توانند انجام دهند و در هر فصل و زمانی از سال قابل انجام است و خیلی راحت از این دستگاه استفاده می شود و در حدود بیست دقیقه الی نیم ساعت نزدیک به 500 شات در هر جلسه برای هر بیمار کار می کند و در عمق های مختلف مثل 1 ، 1.5 یا 2 میلی متر برای بیمار کار می شود و بعد از چند هفته نتیجه آن دیده می شود . در این روش باعث لیفت ابرو و درمان افتادگی پلک نیز می شود.همچنین آر اف چون منجر به کلاژن سازی پوست می شود پوست را روشن تر می کند.

دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران قبل از انتخاب روش جوانسازی پوست ،بررسی های لازم را انجام می دهند و با بیمار مشاوره می کنند و بهترین روش درمان را پیشنهاد می دهند ،شما می توانید برای مشاوره با دکتر مولازاده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
09120573301 – 02144287319

موارد استفاده درمان آر اف فرکشنال

  • همزمان با ورود سوزن های بسیار ظریفی که وارد پوست می شود امواج رادیویی در بخش درم پوست ایجاد گرما می کند که این گرما موجب ایجاد کلاژن های جدید در منطقه می شود.
  • از کاربردهای مهم و موثر لیزر آر اف فرکشنال سف کردن و درمان شلی پوست می باشد. در واقع لیزر آر اف فرکشنال این قابلیت را دارد که یک لیفتینگ بدون جراحی در پوست ایجاد کند. نتیجه آر اف یک بار پس از گذشت چند روز و دومین اثر خود را پس از گذشت سه تا چهار هفته در پوست میگذارد.
  • از لیزر آر اف می توان برای رفع غبغب نیز استفاده کرد. معمولا پس از یک تا دو جلسه اثر این لیزر در ناحیه غبغب مشاهده می شود و از آنجاییکه آر اف فرکشنال یک روش کاملا غیرتهاجمی می باشد از آن می توان به عنوان یک گزینه بسیار مناسب در درمان غبغب نیز استفاده کرد. همچنین از آر اف فرکشنال نیز می توان در شلی پوست گردن نیز با استفاده کرد.
  • می توان درمان افتادگی پوست را به طور تدریجی با آر اف فرکشنال درمان کرد . روند افتادگی پوست در طولانی مدت رخ می دهد  پس با این دستگاه  می شود زمان را کندتر کرد و به تاخیر انداخت و از آنجایی که بسیاری از افراد از جراحی لیفت صورت واهمه دارند و اینکه در سنین پایین بهتر است این جراحی را انجام نداد استفاده از آر اف فرکشنال توسط پزشک پوست بهترین راه درمان است.
  • لیزر آر اف فرکشنال در درمان چروک های پوستی به خصوص چروک های دور چشم و زیر چشم هم اثرات مثبت و خوبی ایجاد کند. به طوری که یک ماه پس از درمان نتایج شگفت انگیزی در این ناحیه مشاهده می شود.
  • کاربرد دیگر لیزر آر اف فرکشنال، در درمان چربی های بیش از حد پوست و تنگ تر کردن منافذ باز پوستی می باشد. نزدیک به 70 درصد از چربی های سطح پوست پس از انجام آر اف از بین می رود و درمان منافذ باز پوستی به صورت نسبی است و برای اکثر بیماران نیز قابل قبول است.
  • برای درمان جوش صورت و اسکار آکنه نیز می توان از لیزر آر اف فرکشنال نیز استفاده کرد. کاهش میزان جوش ها پس از انجام لیزر بسیار قابل توجه می باشد. همچنین اسکارهایی که پس از بهبودی روی پوست ایجاد می شود را می توان با این لیزر از بین برد. ترکیب روش آر اف فرکشنال و لیزر co2 معمولا نتیجه بهتری را ایجاد می کند و اثربخشی را نیز بالاتر می برد.
  • این تکنولوژی در درمان ترک های پوستی به خصوص استریاها نیز اثر بسیار مطلوبی را دارد. البته ذکر این نکته ضروری است که با استفاده از این لیزر ترک ها به طور کامل از بین نمی روند اما وضوح بسیار کمی پیدا می کنند.

مراحل انجام آر اف فرکشنال

بهتر است در روز درمان با آر اف، خانم ها با صورتی تمیز و بدون آرایش و آقایان با صورتی اصلاح شده  مراجعه کنند. قبل از شروع درمان معمولا یک کرم بی حسی بر روی کل پوست صورت زده می شود. پس از 30 دقیقه که پوست کاملا بی حس شد باید شسته و ضدعفونی شود. بسته به محل درمان و شدت عارضه چیزی حدود  10 تا 30 دقیقه زمان لازم است. لازم است هر فردی، سوزن های مخصوص به خودش را تهیه کند. این سری های سوزن برای جلوگیری از انتقال عفونت و بیماری برای هر شخص به صورت جداگانه تهیه می شود و تنها قابل استفاده برای یک فرد خواهد بود.

فاصله جلسات بین لیزر RF فرکشنال

فاصله جلسات انجام آر اف یک ماه است و ماهی یکبار استفاده می شود و بعد از آن هر 6 ماه یکبار توسط دکتر پوست توصیه می شود بهترین سن استفاده بین 35 تا 50 سال می باشد و بعد از 50 سال معمولا از لیزر استفاده می شود مثل لیزرهای فرکشنال .

مراقبت های بعد از آر اف فرکشنال

در آر اف فرکشنال هیچ گونه آسیبی به لایه سطحی پوست وارد نمی شود فقط امکان این وجود دارد که تا 48 ساعت بعد پوست قرمز باشد که برای کاهش التهابات پوست می توان از کمپرس یخ استفاده کرد.

دکتر آزیتا مولازاده با انجام لیزر آر اف فرکشنال به درمان انواع مشکلات پوستی می پردازد.

خدمات دکتر آزیتا مولازاده دکتر پوست خوب در تهران

میکرونیدلینگ

لیفت صورت

جوانسازی پوست

تزریق فیلر

تزریق بوتاکس

دکتر آزیتا مولازاده

سابقه 15 ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology  و Aesthetic Practices  تورنتو کانادا دارنده مدرک کنگره آمیامد  Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته دارنده مدرک کنگره Herbal Beauty  و India bambay دارنده گواهی گذراندن کلیه دوره های زیبایی از Maple  کانادا دارنده گواهی مهارت های دستگاههای جوانسازی و RF سابقه تدریس در دانشگاه علوم پزشکی گلستان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شیراز

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Button