۶ دقیقه
چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم؟

چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم؟

آنچه می خوانید...

در طول سالیان اخیر یکی از پرکاربردترین روش های حذف موهای زائد و ناخواسته بدن لیزر موهای زائد می باشد. لیزر به خاطر سرعت و اثر بخشی بالایی که دارد موجب محبوبیت بین افراد شده است. اما به کار گیری از دستگاه هایی کارآمد و تخصص بالای اپراتور لیزر و در نظر گرفتن مواردی مانند رنگ پوست و شرایط بیمار در گرفتن نتیجه خوب از این روش بسیار مورد اهمیت می باشد. باید توجه داشته باشید که رعایت دستورالعمل ها و اقدامات قبل و بعد لیزر موهای زائد تاثیر مهمی در نتایج لیزر خواهد داشت. از این رو باید با تمامی این موارد به طور کامل آگاه شوید و آن را به طور منظم انجام دهید. در ادامه مقاله به بیان یک سری نکات در رابطه با مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد پرداخته می شود. چنانچه علاقمند هستید در این زمینه بیشتر بدانید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید…

چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم؟

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد، یکی از روش های موثر و پرطرفدار برای حذف موهای زائد در نقاط مختلف بدن می باشد. حتی لیزر موهای زائد در آقایان نیز بسیار رایج شده است. برای انجام لیزر موهای زائد باید به بهترین دکتر پوست مراجعه کنید و زیر نظر او این کار را انجام دهید تا نتایج لیزر برای شما مطلوب و دائمی باشد. برای انجام این کار، نور متمرکز لیزر از راه سطح پوست به فولیکول های مو تابانده شده و آن ها را تخریب می کنند. یکی از مزایای این روش این است که شما از دردسرهایی اصلاح و اپیلاسیون راحت می شوید.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

 • قبل از انجام لیزر بهتر است مشاوره ای با پزشک داشته باشید. تا تیپ پوستی مشخص شود تا متناسب با آن تیپ پوستی درجه دستکاه لیزر تنظیم شود تا عارضه ای به پوست وارد نشود.
 • در صورت ابتلا به بیماری خاص یا مصرف دارو آن را حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • چنانچه داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و ایبوپروفن مصرف می کنید با مشورت پزشک آن را قطع کنید.
 • اگر برنزه کرده اید بهتر است صبر کنید تا پوست به رنگ اصلی خود بازگردد و بعد اقدام به لیزر کنید.  از سه هفته قبل لیزر نباید آفتاب بگیرید یا پوست خود را برنزه کنید زیرا باعث سوختگی و آسیب به پوست شما می شود.
 • شش هفته قبل از انجام لیزر و قرار گرفتن در معرض نور خورشید (حمام آفتاب) بپرهیزید.
 • از اپیلاسیون، وکس، بند، برداشتن مو با موچین و الکترولیز یک ماه قبل از انجام لیزر بپرهیزید.
 • در صورتی که به بیماری های عصبی، هورمونی، آلرژی پوستی، تیروئید، سابقه تبخال، بیماری قلبی و دیابت مبتلا هستید حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • قبل از انجام لیزر، توصیه می شود ناحیه مورد نظر توسط تیغ کاملا اصلاح شود، زیرا این کار می تواند نتایج لیزر را بهبود بخشد. اما باید توجه داشت 24 ساعت قبل از انجام لیزر شیو انجام نشود، زیرا موجب حساس شدن پوست می شود.
 • حداقل یک روز قبل لیزر موهای زائد از استعمال دخانیات و مصرف الکل خودداری کنید.
 • قبل انجام لیزر دوش بگیرید.
 • حین لیزر باید حتما از عینک های مخصوص روی چشم خود استفاده کنید.
 • برای کاهش درد حین لیزر می توانید نیم ساعت قبل از لیزر از پمادهای بی حس کننده مانند لیدوکائین و زایلاپی استفاده کنید و پس از بی حس شدن ناحیه مورد نظر، به طور کامل آن را بشویید و خشک نمایید.

سن مناسب برای انجام لیزر موهای زائد با لیزر

بهتر است انجام لیزر موهای زائد بعد از زمان بلوغ در دختران و پسران و آغاز دوره قاعدگی در دختران باشد بنابرای افراد از سن 16 سال به بالا می توانند برای انجام لیزر موهای زائد خود اقدام کنند. ذکر این نکته الزامی است که ثبات هورمونی و نداشتن بیماری های مانند تخمدان پلی کیستیک در دختران از شرایط مورد نیاز برای انجام لیزر می باشد.

آیا موهای نازک هم با لیزر از بین می روند؟

به طور معمول لیزر موهای زائد موجب کاهش موهای زائد نواحی صورت و بدن می شود زیرا گرمای ناشی از دستگاه لیزر به قدری می باشد که به فولیکول های مو آسیب می رساند. اگرچه ممکن است در هر نقطه از بدن موهای نرم و باریکی و حتی کرکی وجود داشته باشد و از بین بردن آنها کار دشواری باشد. لیزر در یک دوره درمانی طولاانی می تواند اینگونه موها را از بین ببرد.

به طور کلی پرتو حاصل از دستگاه لیزر به راحتی می تواند جذب موهای معمولی تیره بلند که موهای ترمینال نامیده می شود، شود اما در موهای نرم به دلیل بافت ظریفی که دارند به زمان بیشتری برای جذب پرتو حاصل از دستگاه لیزر مورد نیاز است. در نتیجه این موها به طور کامل نابود نمی شوند بلکه تنها کمی آسیب می بینند.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

پس از انجام لیزر نیز شما ملزم به رعایت مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد هستید تا هیچ گونه آسیبی به پوست شما وارد نشود و نتیجه خوبی از لیزر بگیرید. ایم مراقبت ها عبارتند از:

 • پس از انجام لیزر پزشک ممکن است ژل آلوئه ورا و یا کرم ترمیم کننده تجویز کند.
 • جهت کاهش التهاب پوست می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • بعد از لیزر از قرار گرفتن در معرض آفتاب اجتناب شود و از کرم های ضدآفتاب استفاده شود.
 • تا زمان نوبت بعدی لیزر از پیلاسیون و برداشتن مو خودداری شود اما زدن موها با تیغ مانعی ندارد.
 • ممکن است برای دربافت بهترین پاسخ 4 تا 6 مرتبه به فاصله چند هفته نیاز به لیزر باشد.
 • در صورتی که در ناحیه صورت لیزر انجام داده اید از لوازم آرایشی و کرم روی پوست استفاده نکنید.
 • از دوش گرفتن با آب داغ و رفتن به سونا و استخر تا یک روز پس از درمان خودداری کنید.
 • برای کسب نتیجه مطلوب از لیزر، فاصله بین جلسات را رعایت کنید.
 • از مصرف الکل و استعمال دخانیات تا 24 پس از لیزر خودداری کنید.

سخن آخر

در انجام لیزر برای موهای زائد حتما باید به بهترین دکتر لیزر موهای زائد با تجربه در این حیطه مراجعه شود و حتما قبل از انجام اینکار فرد باید مشاوره شود و با توجه به در نظر گرفتن شرایط خاص انجام لیزر و شرح آن برای فرد، سپس برای انجام لیزر درمان آغاز شود

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *