۷ دقیقه
پاکسازی-پوست

پاکسازی پوست

آنچه می خوانید...

پاکسازی پوست یکی از مواردی است که امروزه خواهان بسیاری دارد و  شما می توانید با کمک پاکسازی پوست پوستی جوان تر و شاداب تر داشته باشید . در این مقاله در رابطه با پاکسازی پوست صحبت می کنیم.

در رابطه با پاکسازی پوست روش های مختلفی وجود دارد ،در درجه اول لازم است تا تیپ پوستی تشخیص داده شود ،پوست تیپ های مختلفی دارد از جمله تیپ چرب ،خشک ،مختلط ،حساس و یا نرمال ،تیپ های مختلفی هستند که هر فردی ممکن است هر کدام از این نوع تیپ ها را داشته باشد .

برای پاکسازی از مواد مخصوصی استفاده می شود ،این مواد باید با توجه به نوع پوست انتخاب شود .با انجام پاکسازی افراد می توانند به عنوان یک روش مراقبتی از ضایعات مختلفی که ممکن است در دراز مدت در اثر عوامل محیطی همچون تابش آفتاب و یا موارد دیگر که بر روی پوست ایجاد می شود ، پیشگیری کرد .

دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران قبل از انتخاب روش جوانسازی پوست ،بررسی های لازم را انجام می دهند و با بیمار مشاوره می کنند و بهترین روش درمان را پیشنهاد می دهند ،شما می توانید برای مشاوره با دکتر مولازاده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
09120573301 – 02144287319

پاکسازی پوست 

پاکسازی پوست ترکیبی است که به مجموعه روش هایی که برای بهبود وضعیت پوستی انجام می شود، اشاره دارد. مهم ترین اقداماتی که در روند تکنیک ها و روش های پاکسازی پوست انجام می شود موارد زیر هستند:

 • بهبود وضعیت آبرسانی به پوست
 • تقویت و تغذیه پوست
 • بهبود وضعیت خونرسانی به بافت زیرین پوست
 • برداشت سلول های مرده پوستی
 • پاک کردن تمامی آلودگی ها و نیز چربی هایی که تاثیر منفی در پوست دارند

فوائد پاکسازی پوست

همانطور که در مقالات پیشین گفته شد پوست همانند سد دفاعی بدن عمل می کند و  با کمک غدد عرق تمام سموم موجود بدن را دفع می کند در نتیجه امر لازم است تا افراد به پوست و البته پاکسازی پوست اهمیت دهند . پاکسازی پوست فواید بسیاری دارد از جمله اینکه می توان با کمک پاکسازی پوست ،تمام آلودگی های سطحی و لایه های اضافی بر روی پوست را که به دلیل گرد و غبار بر روی پوست وجود دارند را از بین برد . همچنین با استفاده از این روش می توان تمام جوش های سر سیاه و لایه های اضافی بر روی پوست برداشته شوند ،در نتیجه پوست جوان تر و شاداب تر می گردد .

پاکسازی پوست چه مزایایی دارد؟

مهم ترین نتایج مثبتی که در نتیجه انجام روش های پاکسازی پوست حاصل می شود موارد زیر هستند:

 • از بین رفتن آلودگی های روی پوست صورت
 • از بین رفتن چربی های اضافی روی سطح پوست
 • باز شدن منافذ بسته در سطح پوست
 • افزایش سلامت، شادابی و طراوت پوست
 • افزایش استحکام پوست و سفت شدن پوست
 • روشی ایمن و بدون خطر؛ انجام روش های پاکسازی هیچ خطری در پی ندارد و تاکنون عارضه منفی ای برای این روش ها گزارش نشده است. بنابراین می توانید بدون ایجاد هیچ عارضه ای برای انجام آن اقدام کنید.
 • بدون ایجاد محل زخم یا خونریزی
 • با تاثیرات طولانی مدت و بهبودی قابل توجه
 • پرداخت هزینه معقول و منطقی برای انجام پاکسازی پوست

روند انجام پاکسازی پوست

فرد مورد نظر باید بر روی تخت دراز بکشند و استفاده از کلاه وپیشبند ضروری است .

پوست فرد لازم است تا قبل از پاکسازی پوست کاملا تمیز شود ،این کار با استفاده از پاک کننده ها صورت می پذیرد . پاک کننده ها برای انواع پوست متفاوت هستند .

حرکات پاکسازی بر روی صورت باید از سمت پایین به بالا صورت گیرد یعنی بر خلاف جاذبه زمین ،زیرا باعث می شود که این حرکات به لیفت صورت کمک کند .

ماساژ صورت یکی دیگر از مراحل برای پاکسازی پوست است ،لازم است تا برای ماساژ صورت، دست با کمک کرم های مخصوص چرب شود این کرم می تواند انواع مختلفی داشته باشد ،بهترین مواد، کرم ها با مواد مغذی هستند .

با استفاده از کاردک ، اسکراپ مخصوص نوع پوست بر روی صورت پخش می شود ،به کمک حرکات دورانی دست در حدود سه دقیقه این مواد بر تمام نواحی صورت ماساژ داده می شود .

برای پاکسازی عمیق می توانیم از دستگاه هیدرودرمی  برای پاکسازی عمیق پوست کمک بگیریم . دستگاه هیدرودرمی  با استفاه از جریان الکتریکی کار می کند با استفاده از این دستگاه می توان چربی های اضافی بر روی پوست را از بین ببریم ، لازم به ذکر است که این دستگاه  موارد منع مصرف دارد .

مرحله آخر در روند پاکسازی پوست مرحله ماسک گذاری است .ماسک هایی که برای این منظور استفاده می شوند ،عموما خاصیت پاک کنندگی ،روشن کنندگی و چربی زدایی دارند و به نوعی ماسک های قوی محسوب می شوند.

پاکسازی پوست با میکرودرم

این روش پاکسازی در بین افراد مرسوم است در این روش دستگاه ابریشن با کمک چرخ های گردانی که دارد همانند یک سنباده بر روی  پوست کشیده می شود ،این عملکرد سبب از بین رفتن لایه های بالایی پوست می شود . این روش پاکسازی بیشتر به افرادی که دارای جراحت هایی همچون جوش  و یا آکنه بر روی تمام نواحی صورت و یا تنها نواحی خاص هستند  ، مورد استفاده قرار می گیرد .

دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران  پاکسازی پوست به روش میکرودرم  را بیشتر به افرادی که نواحی خاصی از صورت آن ها تیره شده است و دورنگی در صورت آن ها ایجاد شده است پیشنهاد می کنند.

پاکسازی-پوست

آیا روش های پاکسازی پوست محدودیت سنی دارد؟

خیر این روش ها به دلیلی ایمنی بالایی که دارند برای تمامی افراد در سنین مختلف مناسب هستند. اما به طور کلی دختران جوان از زمانی که با عارضه های پوستی مواجه می شوند برای پاکسازی صورت اقدام می کنند.

توصیه می شود که برای انجام پاکسازی صورت حتما به بهترین دکتر پوست و مو مراجعه کنید تا روند اقدامات زیبایی با بالاترین کیفیت و کمترین احتمال بروز خطر انجام شود.

فرآیند پاکسازی پوست چقدر طول می کشد؟

افراد مختلف پوست های مختلفی دارند و میزان مشکلاتی که در بخش های مختلف صورت شان تجربه می کند با هم متفاوت باشد. به همین دلیل انواع روش های پاکسازی در تعداد جلسات مشخصی باید انجام شود. بنابراین هر فردی بسته به وضعیت پوستی خود باید تعداد جلسات معین و نیز زمان معینی را تحت انجام روش های پاکسازی پوست قرار گیرد. به طور کلی حداقل نیم ساعت روش های پاکسازی باید انجام شود و تعداد جلسات بعد از معاینه و بررسی پوست مشخص می شود.

آیا پاکسازی پوست عوارض دارد؟

تمامی روش های زیبایی اگر توسط پزشک پوست خوب انجام نشود احتمال این که با عارضه های احتمالی مواجه گردید وجود دارد. اما تجربه و مهارت پزشک پوست و مو، کیفیت ابزار و موادی که در روند پاکسازی مورد استفاده قرار می گیرد احتمال بروز عوارض را از بین می برند.

توصیه می شود هرگز برای انجام پاکسازی صورت به آرایشگاه و آرایشگرها اعتماد نکنید. زیرا که احتمال دارد بر اساس ناپختگی و بی تجربگی صدمات و آسیب های جبران ناپذیری را در بخش پوست شما ایجاد کنند.

پوست باارزش ترین و حساس ترین لباس بدن انسان است که باید برای آن حساس بود و روند پاکسازی و زیبا سازی آن را به دست بهترین پزشک پوست و مو بسپارید.

هزینه روش های پاکسازی پوست

هزینه های پاکسازی پوست بر اساس معیارهای مختلفی تعیین می گردد. از جمله مهم ترین معیارها می توان موارد زیر را نام برد.

 • روش های پاکسازی که برای شما انجام خواهد شد؛ روش های پاکسازی متعدد و مختلف هستند بنابراین هزینه های هر کدام باید بر طبق نوع روش تعیین گردد.
 • میزان تخصص و مهارت و تجربه پزشک پوست و مو
 • تعداد جلساتی که برای پاکسازی پوست اقدام می کنید
 • ابزار آلاتی که برای روند پاکسازی مورد استفاده قرار می گیرد
 • انواع موادی که بکار گیری آن ها برای روند پاکسازی ضروری است

 

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان!