۷ دقیقه
لیزر-موی-زائد-مردان

همه چیز درباره لیزر موهای زائد مردان

آنچه می خوانید...

حذف موهای زائد، یکی از معمول ترین روش های زیبایی است که امروزه به صورت گسترده مورد درخواست قرار می گیرد. در مقابل روش های دیگر حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون و سایر روش های حذف موهای زائد، لیزر موهای زائد گزینه و انتخاب بسیار مهم و پر اهمیتی می باشد. در گذشته های نه چندان دور تنها خانم ها برای انجام لیزر موهای زائد خود اقدام می کردند اما امروزه باتوجه به مزایای قابل توجه لیزر، طیف گسترده ای از آقایان نیز برای انجام آن اقدام کرده اند. در این مقاله قصد داریم درباره لیزر موهای زائد آقایان اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه علاقمند هستید اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنید، در ادامه با ما همراه باشید…

 

عملکرد لیزر موهای زائد

مکانسیم اثر لیزر موهای زائد، انرژی نورانی است که جذب فولیکول مو شده و موجب از بین رفتن فولیکول مو شده و رشد مجدد آن را مختل می کند. بنابراین طول موجی که در دستگاه مورد انتخاب قرار می گیرد و استفاده می شود بسیار اهمیت دارد. اینکه دستگاه از چه برندی باشد اهمیت چندانی ندارد مهم این است که طول موج مناسب بسته به نوع پوست و ضخامت موی هر فرد انتخاب شود.

لیزر موهای زائد مردان

لیزر موهای زائد، روشی برای حذف موهای زائد بدن می باشد که با تاباندن اشعه نوری با انرژی بالا بر فولیکول های مو، رشد موها را متوقف می سازد. برخلاف باور برخی از افراد که لیزر موهای زائد را فقط خانم ها بیشتر انجام می دهند، این کار در بین آقایان بسیار پر طرفدار است و آقایان برای لیزر خط ریش، گردن یا حتی بدن به خصوص در ورزشکاران برای لیزر موهای زائد مراجعه می نمایند. از آنجایی که آقایان موهای ضخیم تر و تیره تری نسبت به خانم ها دارند، انرژی لیزر را بیشتر به خود جذب می کند و نتیجه خیلی خوبی خواهد داشت. از عللی که آقایان را به سمت انجام لیزر موهای زائد جذب می کند افزایش جذابیت و زیبایی، کاهش حجم موهای زائد بدن، افزایش بهداشت، خلاصی از اصلاح صورت و بدن و … می باشد. برای انجام این کار حتما باید به بهترین دکتر برای لیزر موهای زائد مراجعه کنید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بر اساس رنگ پوست و ضخامت موی فرد توسط پزشک انتخاب می شود زیرا طول موج و انرژی مخصوصی برای حذف موهای زائد نیاز می باشد. برخی از دستگاه های لیزر برای پوست های سفید و نژاد اروپایی و افرادی که موهای کم رنگ تری دارند با طول موج های مخصوصی مورد استفاده قرار می گیرد اما برای افرادی که نژاد آسیایی دارند و موهای ضخیم و مشکی تر و رنگ پوست تیره تری دارند این دستگاه ها پاسخگو نیست.

تعریف موهای زائد در مردان

در واقع موهای زائد موهایی هستند که در نواحی که نباید رشد می کند. این موها با موهای سایر نواحی بدن تفاوت دارد و یکی از عوامل رشد ناخواسته آنها به دلیل مشکلات هورمونی می باشد. با توجه به اینکه روش های مختلفی مانند ماشین اصلاح، تیغ، کرم های موبر و موم ها کارایی مناسبی را در از بین بردن موهای زائد ندارند آقایان را به سمت انجام لیزر موهای زائد کشانده است.

دلایل تمایل حذف موهای زائد در آقایان

بسیاری از آقایان به دلایل مختلفی مانند آراستگی ظاهر، زیبایی و پاکیزگی به داشتن پوستی صاف و بدون هیچ موی ناخواسته ای به انجام لیزر موهای زائد روی آورده اند. همچنین ورزشکاران نیز برای داشتن ظاهری پاکیزه و رفع موهای زائد و برطرف کردن ظاهر ناخوشایند تمایل به انجام لیزر موای زائد دارند.

نواحی قابل لیزر موهای زائد مردان

 • لیزر خط ریش صورت
 • لیزر موهای ناحیه گوش و داخل بینی
 • لیزر موهای پشت بدن
 • لیزر موهای ناحیه تناسلی
 • لیزر موهای دست و پا
 • لیزر ناحیه شکم و سینه
لیزر-موی-زائد-مردان

لیزر موهای زائد آقایان در چند جلسه انجام می شود؟

آقایان معمولا به 6 الی 8 جلسه درمانی نیاز دارند. فواصل بین جلسات لیزر نیز بر اساس نظر پزشک بین 6 تا 8 هفته ممکن است در نظر گرفته شود. در هر جلسه لیزر، فولیکول های فعال در پوست از بین می روند و فولیکول های مجاور آن که غیر فعال هستند باقی می مانند. به همین دلیل فاصله جلسات لیزر به صورتی تنظیم می شود که در جلسه بعد آن بخش از فولیکول هایی که در فاز استراحت بودند، به مرحله رشد برسند تا با انجام لیزر موهای زائد از بین بروند.

مراقبت قبل و بعد لیزر موهای زائد مردان

برای آنکه نتیجه مطلوبی از لیزر موهای زائد خود بگیرید، علاوه بر انتخاب پزشک خوب و مشاوره با او و انتخاب دستگاه لیزر مناسب باید یک سری مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد و مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد را به درستی و سر وقت انجام دهید تا نتیجه لیزر موثر و مطلوب باشد. در ادامه به این مراقبت ها اشاره می کنیم:

 • در جلسه مشاوره قبل از لیزر موهای زائد نقاطی که می خواهید لیزر انجام دهید را مشخص نمایید. با توجه به نوع پوست شما دستگاه لیزر مناسب به شما معرفی می شود.
 • شب قبل از لیزر موهای زائد حتما شیو کنید، به دلیل اینکه انرژی لیزر بتواند به فولیکول مو برسد و در صورت وجود مو این کار انجام نمی شود.
 • برای کاهش درد حین لیزر، می توانید از پمادهای بی حس کننده استفاده نمایید.
 • در صورتی که تصمیم به انجام لیزر موهای زائد دارید، باید از آفتاب گرفتن و برنزه کردن پوست خود خودداری کنید زیرا این کار تاثیر لیزر موهای زائد را کاهش می دهد و حتی می تواند باعث سوختگی یا آسیب به پوست شود.
 • پس از انجام لیزر موهای زائد از پمادهای ترمیم کننده تجویز شده توسط پزشک به طور منظم استفاده کنید.
 • تا یک روز پس از لیزر از تماس آب یا صابون با موضع لیزر خودداری کنید.
 • تا دو روز پس از لیزر موهای زائد از دوش گرفتن با آب داغ و رفتن به سونا و جکوزی خودداری کنید.
 • پس از لیزر موهای زائد از قرارگیری در معرض نورخورشید مستقیم خودداری کنید.
 • تا دو روز پس از لیزر موهای زائد از انجام فعالیت های ورزشی اجتناب کنید.

هزینه لیزر موهای زائد آقایان

هزینه لیزر موهای زائد به عوامل مختلفی بستگی دارد و بر اساس تعداد جلسات، ناحیه درمان، لوکیشن کلینیک، مهارت و دستمزد پزشک، نوع دستگاه لیزر و … تعیین می شود. برای اطلاع هزینه لیزر موهای زائد با مطب دکتر آزیتا مولازاده تماس بگیرید.

عوارض لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک روش سیف و در دسترسی می باشد و اگر دستگاه لیزر به درستی انتخاب و تحت نظر پزشک و یا توسط یک فرد آموزش انجام شود و از طول موج مناسبی استفاده شود معمولا عارضه ای مانند سوختگی و تیرگی را برای پوست ایجاد نخواهد کرد و همچنین به دلیل اینکه عمق نفوذ لیزر در حد فولیکول های مو می باشد بافت های زیرین مانند غدد لنفاوی را تحت تاثیر قرار نمی دهد بنابراین عارضه خاصی در این مورد نیز وجود نخواهد داشت.

کلام آخر…

بسیاری از افراد با شنیدن نام لیزر موهای زائد تصور می کنند یک روش درمانی بسیار گرانی می باشد در صورتی که روش لیزر موهای زائد در مقایسه با روش های دیگر بسیار به صرفه تر می باشد زیرا یک روش دائمی و همیشگی خواهد بود. با انتخاب یک پزشک با تجربه و ماهر در زمینه لیزر موهای زائد می توان به یک نتیجه عالی دست پیدا کرد. ضمنا لیزر موهای زائد مردان، توسط اپراتور آقا انجام می شود.

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.