۲ دقیقه
سوالات متداول لیزر موهای زائد

سوالات متداول لیزر موهای زائد

آنچه می خوانید...

لیزرموهای زائد یکی از رایج ترین کارهای زیبایی به شمار می رود که در کلینیک های زیبایی انجام می شود. معمولا مراجعه کنندگان در رابطه با انجام لیزر موهای زائد، یک سری سوالاتی از پزشک خود می پرسند که در این مقاله قصد داریم به پاسخ برخی از این سوالات بپردازیم. با ما همراه باشید.

لیزر موهای زائد مناسب چه افرادی است؟

طی انجام لیزر نور به رنگدانه های مو که همان ملانین می باشد و در فولیکول مو قرار دارد، تابیده می شود و با از بین بردن ملانین موجب از بین رفتن ساختار مو می شود. این ملانین روی پوست نیز یافت می شود. بنابراین اگر مقدار ملانین ها در پوست کمتر باشد ، پوست کمتر آسیب می بیند. افرادی که پوست سفید و موهای مشکی دارند بهترین کیس برای انجام لیزر موهای زائد می باشند.

جلسات لیزر موهای زائد چه تعداد است؟

برای انجام لیزر معمولا 4 تا 6 جلسه مورد نیاز می باشد. در مورد افرادی که مشکلات هورمونی دارند ممکن است این تعداد جلسات به دو برابر می رسد . همچنین آقایان که مسائل هورمونی در آنها قوی تر است به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارند. بعد از پایان دوره نیاز است 6 ماه تا یک سال یک جلسه یادآوری انجام شود و این جلسات یادآوری ممکن است 3 الی 4 بار تکرار شود.

برای دریافت نتیجه کامل و بهتر لیزر موهای زائد، نیاز است تا دوره جلسات لیزر کامل شود. صرف اینکه موها در جلسه دوم یا سوم کم می شود موجب این نشود که انجام لیزر قطع شود و حتما باید طبق تعداد جلساتی که پزشک تعیین می کند این دوره به اتمام برسد.

اثر لیزر موهای زائد چه زمانی قابل مشاهده است؟

بعد از اتمام دوره لیزر موهای زائد معمولا 70 تا 80 درصد موها از بین می رود. هیچ گاه به صورت 100 درصد موها از بین نمی روند  و اگر مرکزی اعلام می کند که به صورت 100 درصد موهای زائد شما حذف می شود، پایه علمی ندارد و در اصل نتیجه لیزر موهای زائد، کاهش این موها می باشد. در پایان دوره لیزر ممکن است 10 تا 20 موها باقی بماند اما این موها قطعا به قدری نرم و نازک می شود که مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند.

سوالات متداول لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟

یکی از سوالات بسیار شایعی که معمولا در بین خانم ها در رابطه با لیزر مطرح می شود، انجام لیزر موهای زائ%

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته