۸ دقیقه
تزریق چربی به روش نانوفت

تزریق چربی به روش نانوفت

آنچه می خوانید...

روش‌های پیوند چربی در سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند، به طوری که بیماران بیشتر و بیشتری ترجیح می‌دهند از چربی خود برای صاف کردن خطوط روی صورت، تقویت باسن یا اصلاح نتایج بزرگ کردن سینه استفاده کنند. اما آیا می دانستید که پیوند چربی از اواخر دهه 1800 وجود داشته است؟ در حالی که روزهای اولیه انتقال چربی روی روش‌های ترمیمی متمرکز بود و با خطرات زیادی همراه بود، جراحان سال‌های زیادی برای بهبود تکنیک‌ها، ایمنی عمل و ماندگاری نتایج وقت داشتند. از جمله تزریقات درمانی می توان به تزریق بوتاکس به کف دست اشاره کرد.

نانوفت چیست؟

نانوفت یا پیوند میکرو چربی یک روش انتقال چربی است که از یک کانول تزریقی بسیار نازک برای صاف کردن چین و چروک ها، بازگرداندن خطوط و بهبود کیفیت پوست صورت استفاده می کند.

نانوفت چیست؟

ابتدا، حجم کمی از چربی از بدن شما برداشت می‌شود. معمولاً از مناطقی که به طور طبیعی کمی چربی اضافی دارند، مانند باسن، ران‌ها یا پایین شکم. سپس چربی جمع آوری شده در یک سانتریفیوژ پردازش می شود تا چربی از مایعات دیگر جدا شود. نتیجه یک غلظت مایع صاف از ذرات ریز چربی است.

سپس این غلظت با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف و توخالی (کانولا) به مناطق مورد نظر شما تزریق می شود. از آنجایی که سوزن بسیار کوچک است و غلظت چربی آن بسیار کم است، می توان مناطق کوچکی را مستقیماً هدف قرار داد تا تغییرات دقیق و نتایج طبیعی به نظر برسد.

نانوفت چگونه می تواند به من کمک کند؟

نانوفت را می توان به طور مشابه با پرکننده ها برای درمان انواع نگرانی های مرتبط با سن استفاده کرد، مانند:

برای داشتن ظاهری جوان تر به گونه ها و وسط صورت حجم داده می شود.

  • ظاهر چین و چروک را صاف می کند.
  • کمک می کند تا پوست سفت تر و به نظر برسد.
  • بهبود ظاهر پوست روی صورت و گردن
  • ظاهر دست ها را جوان می کند.
  • ظاهر بد جای زخم را کاهش می دهد.

در واقع، نانوفت اغلب می‌تواند نتایج بهتری نسبت به پرکننده‌ها داشته باشد و بیماران مزایای بیشتری از جمله بهبود کیفیت کلی پوست و روشن‌تر شدن تغییر رنگ پوست را گزارش می‌دهند.

آیا من کاندید خوبی برای نانوفت هستم؟

از آنجایی که نانوفت به مقدار کمی چربی نیاز دارد، ما دریافتیم که اکثر بیماران ما به اندازه کافی چربی برای برداشت دارند. حتی بیمارانی که بصورت طبیعی لاغر هستند. در طول مشاوره شما با دکتر، او به نگرانی های شما گوش می دهد و مناطق بالقوه برداشت را بررسی می کند تا مشخص کند آیا نانوفت برای شما مناسب است یا خیر. در غیر این صورت، علاقه مندان به این روش باید از سلامت عمومی برخوردار باشند و سیگاری نباشند (یا مایل به ترک سیگار قبل و بعد از عمل باشند).

مزایای تزریق چربی به روش نانوفت

• ماندگاری و اثر بخشی بسیار طولانی مدت
• بهبود سریع محل برداشت و تزریق چربی
• عارضه بسیار کم
• استفاده از مواد کاملا طبیعی
• به پوست کمک می کند تا حالت سفت و محکم داشته باشد
• درمان پوست های آسیب دیده
• اثر جوانسازی بسیار بالا
• از بین بردن زخم ها و اسکارهای پوستی
• تحریک پویت به تولید کلاژن و افزایش خاصیت کشسانی پوست
• درمان گودی و کبودی زیر چشم
• از بین بردن چین و چروک های پوستی
از تزریق چربی به روش نانوفت برای کدام قسمت ها بیشتر ستفاده می شود؟
• پر کردن گودی چشم، سیاهی اطراف چشم، خطوط ظریف در ناحیه دهان و پوست گردن.
• تزریق نانوفت چربی باعث برجسته شدن گونه ها و ایجاد لایه محافظی بین پوست نازک اطراف پلک ها و مویرگ های زیر آن می شود. با ایجاد سلول های چربی زیر پوست، پوست شفاف تر شده و تیرگی نواحی اطراف چشم اصلاح می شود.
• رفع چین و چروک دست ها
• بین گردن و سینه (دکلته)
• سینه ها
• جوان سازی عمومی پوست که در آن خطوط ریز و نازک شدن پوست قابل تشخیص است.
نشانه های انتقال نانو چربی به طور پیوسته در حال افزایش است. هر شخصی که پوستی آسیب دیده یا پیر و چربی کافی برای تولید نانوفات دارد (از چند میلی لیتر برای مناطق کوچک تا 30 تا 40 میلی لیتر نانو چربی برای صورت کامل).

تزریق چربی به روش نانوفت

 

نحوه درمان با نانوفت

در این روش ابتدا مقداری چربی از نواحی که چربی بیشتری دارند، برداشته می شود. چربی های خارج شده در ابتدا با محلول آب نمک شسته شده و صاف و فیلتر می شوند، محلول چربی به دست آمده، خالص و حاوی مقدار زیادی سلول های بنیادی می باشد که توسط سوزن های بسیار نازک به صورت سطحی در چند مرحله به پوست تزریق می شود.

این روش با بی حسی موضعی انجام می شود. چربی ها با استفاده از لیپوساکشن از هر بخشی از بدن ممکن است برداشته شوند. محلول چربی پس از شستشو بین دو سرنگ حدود 30 بار در دمای منفی ده درجه سلسیوس که با متصل کننده های مخصوصی به هم متصل هستند انجام می شود.

این سلول های بنیادین می توانند پس از تزریق چربی در ناحیه به سلول های ویژه تقسیم می شود، در واقع تقسیم سلولی اتفاق می افتد که این کار موجب بازسازی بافت آسیب دیده می شود. همچنین سلول های بنیادین، پوست را وادار به کلاژن سازی کرده و تاثیر بسیار مثبت و شگفت انگیزی در پوست ایجاد می کند.

آیا پیوند چربی نانوفت بی خطر است؟

هنگامی که این روش توسط بهترین دکتر پوست، مو و زیبایی انجام شود، پیوند چربی بسیار ایمن است. در حقیقت، این گزینه جایگزینی محبوب تر از ژل های تزریقی می باشد. زیرا درمان 100٪ با بدن شما سازگار است، که خطر رد مواد تزریق شده توسط بدن یا واکنش آلرژیک را از بین می برد.

همانطور که گفته شد، هر روشی که شامل آسیب به پوست شود، خطرات زیادی دارد و رعایت دستورالعمل ها و مراقبت های بعدی جراح برای جلوگیری از عفونت در محل تزریق بسیار مهم است.

پیوند چربی نانوفت در مقابل تزریق ژل

آنچه برای یک بیمار مفید و تاثیر گذار است، ممکن است کاملاً متفاوت از مورد دیگری باشد. ما دریافتیم که پیوند چربی نانوفت برای بسیاری از بیماران می تواند یک گزینه عالی باشد، اما ممکن است برای همه مناسب نباشد.

تزریق-چربی-به-روش-نانوفت

 

عوارض جانبی تزریق چربی

همانطور که گفته شد عوارض جانبی تزریق چربی کم است. درد و تورم بیشترین عارضه این تزریق می باشد. عفونت ممکن است بر بقای پیوند تأثیر بگذارد. عفونت های ویروسی یا عفونت تبخال در محل تزریق از مواردی است که ممکن است رخ دهد.

در موارد بسیار کمی ممکن است منجر به از دست دادن بینایی شود و به شبکیه فشار آورد. تشکیل کیست در هنگام انتقال مقدار زیادی چربی شایع است. نکروز پوست ممکن است ناشی از پر شدن بیش از حد محل مورد نظر باشد.

تزریق نانوفت برای چه افرادی مناسب است؟

در افرای که دچار افتادگی،  پیری و آسیب دیدگی های شدید پوستی شده باشند این روش می تواند مفید باشد. اما امروزه از این روش بیشتر برای جوانسازی پوست صورت، دست ها و سینه استفاده می شود. همچنین تزریق چربی نانوفت برای افرادی که ویژگی های زیر را دارند مناسب نخواهد بود:

  • افرادی که از بی اشتهایی رنج می برند.
  • بیمارانی که هیچ گونه چربی موجود برای پیوند ندارند.
جوانسازی-دست-با-تزریق-نانوفت

درمان های مکمل با استفاده از تزریق نانوفت

نانو چربی را می توان با تزریق بوتاکس، لیزر جوانسازی پوست و مزوتراپی ترکیب کرد.

پیوند نانوفت چربی در زیر چشم

از این روش در درمان گودی زیر چشم  نیز استفاده می شود. ممکن است پس از انتقال نانوفت چربی به زیر چشم، تورم، کبودی، قرمزی در محل تزریق رخ دهد که جای هیچگونه نگرانی نیست و ممکن است تا 2-3 هفته ادامه یابد تا به طور کامل برطرف شود. توصیه می شود برای بهبودی سریعتر، تا 48 ساعت پس از تزریق، ناحیه مربوطه را خنک نگه داشته و در حالت نیمه نشسته بخوابید و برای چند هفته از داروهای رقیق کننده خون مانند امگا 3، ایبوپروفن دور باشید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به روش نانوفت

از آنجایی که این روش به صورت کاملا سرپایی انجام می شود، دوران نقاهت طولانی و سختی ندارد. اما ممکن است بعد از انجام این کار به میزان بسیار کمی تورم کبودی ایجاد شود که پس از چند روز از بین می رود. تاکنون هیچ گونه عوارض نامطلوب مانند عفونت و یا کیست در این روش مشاهده نشده است.

نتایج بعد از نانوفت چقدر باقی می ماند؟

در حالی که طبیعی است که برخی از چربی های پیوند شده توسط بدن شما متابولیزه شوند، شما باید متوجه بهبودی فوری شوید که می تواند سال ها ادامه داشته باشد.

پزشکان اکیداً توصیه می‌کنند که برای اطمینان از نتایج بهینه، چندین درمان را برنامه‌ریزی کنید، زیرا تا 40 درصد چربی تزریق شده ممکن است جذب نشود.

نانوفت در مقابل پرکننده های پوستی: پیدا کردن آنچه برای شما مفید است

ما قبلاً تعدادی از شباهت‌ها و تفاوت‌های بین نانوفت و پرکننده‌ها را پوشش داده‌ایم، اما در نهایت، آنچه برای یک بیمار کار می‌کند ممکن است کاملاً با آنچه برای دیگری کار می‌کند متفاوت باشد. ما دریافته‌ایم که نانوفت می‌تواند برای بسیاری از بیماران یک گزینه فوق‌العاده باشد، اما ممکن است برای همه نباشد.

دکتر آزیتا مولازاده انواع گزینه‌های جوان‌سازی صورت را با روش‌های جراحی و غیرجراحی ارائه می‌دهند و بهترین برنامه درمانی برای شما ممکن است شامل انواع مختلفی از هر دو باشد. اولین قدم برای تعیین بهترین راه حل برای شما، برنامه ریزی یک مشاوره خصوصی است. ما مشتاقانه منتظر همکاری با شما هستیم!

نتیجه گیری

نانوفت یا نانوچربی، چربی تغلیظ شده ای می باشد که حاوی میزان بسیار زیادی از سلول های بنیادین می باشد. جوانسازی با نانوفت یکی از روش های نوین جوانسازی پوست و درمان بخش های از دست رفته پوست می باشد که تاکنون نتایج مثبتی از آن مشاهده شده است.

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *