۳۷ دقیقه
تزریق فیلر

تزریق فیلر

آنچه می خوانید...

تزریق فیلر یکی از شیوه های نوین جوانسازی است. با بالا رفتن سن، به مرور زمان پوست حالت شلی و لاغری  به خود می گیرد که می تواند تاثیرات منفی بر چهره فرد ایجاد کند.کاهش حجم صورت بیشتر در نواحی  گونه ها، شقیقه ها، دور لب و دهان دیده می شود. این کاهش حجم و شلی پوست می تواند از نظر روحی تاثیرات منفی از خود به جای بگذارد. خوشبختانه امروزه روش های مختلفی برای جوانسازی و شادای پوست وجود دارد، که دیگر جای نگرانی وجود ندارد. تزریق فیلر، یکی از راهکارهای افزایش حجم صورت و جبران لاغری صورت می باشد. دکتر مولازاده  استفاده از تزریق فیلر را برای جوانسازی پوست  به بیماران خود پیشنهاد می کنند.

تزریق فیلر، یکی از راه های درمانی و زیبایی است که به منظور رفع چین و چروک، خطوط صورت و اسکارهای پوستی استفاده می شود. این نوع تزریق عمدتا برای رفع چین و چروک های صورت و هم چنین رفع پیری دست کاربرد دارد. علاوه بر این، از فیلر برای حجم دهی لب ها و گونه ها نیز استفاده می شود. البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که اثرات تزریق فیلر بعد از مدتی از بین می رود و تزریق مجدد نیاز می شود.

فیلر چیست؟

اسفاده از فیلر برای جبران حجم از دست رفته چربی های  صورت می تواند بهترین راهکار برای جوانسازی باشد .  فیلر به طور مستقیم زیر پوست تزریق می شود و از آنجایی که  ظاهری شبیه به ژل دارد، سبب شادابی و طراوت پوست صورت می گردد. راهکار های مختلفی برای جوانسازی پوست صورت وجود دارد، از جمله این موارد شامل : تزریق بوتاکس، تزریق چربی به روش نانوفت، لیفت صورت، انواع لیزرهای جوانسازی پوست و… . دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران با توجه به شرایط  و وضعیت بیمار راهکار مناسب را پیشنهاد می دهد .در تزریق فیلر، یک لایه و یا یک بافت خیلی نرم از فیلر به پوست تزریق می شود که هدف اصلی از انجام این تزریق، پرکردن چین و چروک های صورت و بازگرداندن ظاهر و بافتی نرم تر به صورت می باشد. همچنین اگر در قسمتی از صورت یا بدن نیاز به افزایش حجم وجود داشته باشد؛ تزریق فیلر راهکار مناسبی برای دستیابی به حجم بیشتر و فرم بهتر می باشد. یکی از راه های دیگر جوانسازی صورت استفاده از روش هایفوتراپی است.

تزریق-فیلر-به-بینی

استفاده از فیلر در ناحیه بینی

تزریق-فیلر-به-لب

استفاده از فیلر در ناحیه لب

فیلر از چه ماده ای تشکیل شده است؟

فیلر، از ماده ای به نام هیالورونیک اسید تشکیل شده است که غیر تهاجمی و بسیار طبیعی می باشد و مواد تشکیل دهنده آن عارضه ای را برای فرد در پی نخواهد داشت. ژل ها یا فیلرها برند های مختلفی دارند و باید در انتخاب فیلر مناسب حتما به پزشک پوست و مو با تجربه مراجعه شود تا پس از تزریق مواد زیر پوست گوله گوله نشود و کارایی معکوس را برای متقاضی به همراه نداشته باشد. تزریق فیلر، یکی از روش های درمانی مناسب به شمار می آید که به بازگردانی حجم نواحی از بین رفته بسیار کمک می کند به دلیل اینکه مواد تشکیل دهنده در بافت پوست انسان وجود دارد. با تکرار این تزریق کمک به بازگرداندن آن می شود. باید خاطر نشان کرد که ژل هایی که در مطب پزشکان پوست مورد استفاده قرار می گیرد، فیلرهای پوستی است که بلافاصله پس از تزریق می توان نتایج آن را مشاهده کرد.

مزایای تزریق فیلر

 • با استفاده از فیلر می توان بافت پوست را اصلاح کرد.
 • شما می توانید با استفاده از تزریق فیلر به طور همزمان چند ناحیه را درمان کنید.
 • فیلرها بافت پوست را اصلاح می کنند.
 • نیازبه استراحت و سپری شدن دوران بهبودی بعد از تزریق نیست.
 • یکی از روش های در دسترس و راحت برای جوانسازی پوست، تزریق فیلر است که از ماندگاری به نسبت بالایی بر خوردار است .
 • فیلرها سبب فرم دهی به اجزای صورت می شوند.
 • نتایج آن بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده است.
 • هیچ گونه عوارض و خطراتی را برای فرد ایجاد نمی کند.
 • به احیا و پرکردن منافذ خالی صورت می پردازد.

تزریق فیلر برای چه افرادی مناسب است ؟

تزریق فیلر محدودیت های جدی ندارد و هر فردی می تواند آن را انجام دهد ،اما بیشترین افراد متقاضی برای  تزریق فیلر  افراد بالای 35 سال  هستند که  از چهره خود ناراضی هستند و معتقدند که دچار پیری زودرس شده اند .  زنان باردار و یا شیرده هم می توانند این تزریق را بدون هیچ گونه نگرانی انجام دهند،تزریق فیلر یکی از روش های زیبایی  ایمن و بی خطر است .

اگر خواهان تزریق فیلر هستید حتما در انتخاب بهترین دکتر پوست و برند توجه داشته باشید ،تا نتایج بهتری حاصل شود. شما می توانید  بلافاصله بعد از تزریق فیلر نتایج را مشاهده کنید و از آن لذت ببرید.

در تزریق فیلر، بر خلاف تزریق بوتاکس، که ماهیچه ها و عضلات ناحیه تزریق شل و بی حس می شوند، در این تزریق، چین و چروک و خطوط با مواد مخصوص پر می شوند، به همین خاطر است که این تزریق، تزریق فیلر و یا همان پرکننده نام دارد.

تزریق فیلر، باعث می شود تا شما ظاهری زیبا، جوان و شاداب داشته باشید. از آن جایی که هزینه جراحی لیفت صورت بالا می باشد، بسیاری از افرادی که به دنبال رفع چین و چروک های خود هستند، سراغ تزریق فیلر می روند. این تزریق کمتر از نیم ساعت زمان می برد و حدودا 4 ماه تا یک سال و حتی گاهی بیشتر ماندگاری دارد.

کاربردهای تزریق فیلر

تزریق فیلر، برای افرادی که آثار افزایش سن در چهره شان آشکار شده است و یا دچار پیری زودرس پوست شده اند بسیار مناسب می باشد.

تزریق-فیلر-بینی
تزریق فیلر بینی
تزریق-فیلر-زیر-چشم
تزریق فیلر زیر چشم
تزریق-فیلر-به-لب
تزریق فیلر به لب
تزریق-فیلر-خط-خنده
تزریق فیلر خط خنده

یکی از نکاتی که باید به آن اشاره کنیم این است که برای برخی افراد، روش های جراحی مانند روش لیفت ابرو با نخ، لیفت صورت با نخ و یا حتی لیفت چشم ها موثرتر خواهد بود. تزریق فیلر که جزو روش های جوانسازی پوست می باشد، روشی موقتی است و اگر فردی یک بار این تزریق را انجام می دهد، بایستی این کار را در فواصلی تکرار کند تا نتایج بهتری حاصل شود. افرادی که خواهان نتایج دائمی و همیشگی هستند، بهتر است سراغ تزریق فیلر نروند.

فیلرها نمی توانند جلوی مراحل طبیعی پیری صورت را بگیرند، بنابراین اگر شما تمایل داشته باشید عناصر صورت جابجا شود باید جراحی کنید. ولی فیلرها می توانند زمان انجام جراحی را به تاخیر بیاندازد.

انواع فیلرها

یکی از رایج ترین فیلرهای مورد استفاده، هیالورونیک اسید است. هیالورونیک اسید، ماده ای است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و بیشتر در بافت های همبندی و یا مایع اطراف چشم یافت می شود. تزریق این ماده، باعث ترمیم و رفع چین و چروک ها، پرکردن خط لبخند و همچنین سفتی پوست می شود.

کلسیم هیدروکسید آپاتیت، نوع دیگری از فیلر است، که مشابه ترکیب طبیعی موجود در استخوان های بدن است و برای پر کردن شیار ها و خطوط عمقی استفاده می شود.

پلی لاکتیک اسید، نوع دیگری است که باعث تحریک کلاژن سازی می شود. این نوع مواد، نتایج سریعی ندارند، اما در طول چند ماه باعث تحریک کلاژن سازی می شوند و بعد از آن نتایج محسوس خواهند بود.

نوع بعدی فیلرها در واقع از جنس چربی بدن خود فرد هستند که طی مراحل لیپوساکشن از نواحی چربی دار بدن گرفته و پس از خالص ‌سازی به منظور حجم دهی و یا رفع چروک‌های عمیق در همان جلسه تزریق چربی به صورت و به عمق پوست انجام می گردد.

نکته مهم در مورد انواع فیلرها این است که، فیلرهای نرم تر معمولا برای قسمت هایی مانند لب ها کاربرد دارند مانند فرم دهی لب با تزریق ژل و فیلرهای سفت و محکم برای نواحی مانند چانه استفاده می شوند. این پزشک است که نوع فیلر را برای شما تعیین می کند.

احتمال بروز تورم و یا قرمزی در برخی موارد وجود دارد، اما به مرور زمان و طی مدت کوتاهی برطرف خواهد شد.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای تزریق فیلر هستند؟

افرادی که:

 • از نظر جسمانی در سلامت کاملی به سر می برند.
 • افرادی که سیگار نمی کشند.
 • کسانی که انتظارات واقع بینانه ای از ظاهر خود دارند.
 • افرادی که سعی در حفظ سلامت پوست خود دارند.

بهترین افراد برای تزریق فیلر هستند.

در برخی از بیماران، ابتدا ناحیه مورد نظر به صورت موضعی، بی حس می شود، سپس فیلر به زیر پوست تزریق خواهد شد. در صورتی که بعد از تزریق، علائم گفته شده مانند درد و یا تورم و قرمزی تشدید یافت، حتما با پزشک پوست مشورت کنید.

بسته به محل تزریق و هم چنین وضعیت جسمانی تان، بدن به ماده تزریق شده واکنش نشان می دهد، و همین موضوع، تعداد دفعات تکرار تزریق را مشخص می کند.

مناطق تزریق فیلر

فیلر در بدن به نقاطی مانند سینه، باسن و پشت دست ها جهت جوانسازی تزریق می شود. نقاطی که در صورت با هدف جوانسازی فیلر تزریق می شود، عبارتند از :

تزریق فیلر لب : با استفاده از فیلر لب می توان نقص های لب را به خوبی رفع کرد و سبب برجسته شدن و بزرگتر شدن لب ها شد. در این نوع تزریق می توان از فیلرهای مختلفی استفاده کرد. این تزریق روی لب و نواحی  اطراف آن انجام می شود. به عنوان مثال ماندگاری هیالورونیک اسید حدود 6 تا 12 ماه است.

تزریق-فیلر-لب
تزریق-فیلر-چانه

فیلر چانه : دارا بودن چانه برجسته و زیبا در زیبایی صورت بسیار با اهمیت است. با تزریق فیلر به چانه این امر امکان پذیر است.

تزریق فیلر بینی : برای برطرف کردن قوز بینی و فرورفتگی و همچنین معایب بینی می توان از تزریق فیلر بینی استفاده کرد. در این روش از یک سوزن ظریف و کوچک برای تزریق مواد هیالورونیک اسید در بینی استفاده می شود.

نمونه کار تزریق فیلر به بینی دکتر آزیتا مولازاده
نمونه کار تزریق فیلر خط خنده دکتر مولازاده

فیلر خط خنده : از فیلر ها می توان برای از بین بردن خطوط خنده در صورت استفاده کرد و نتیجه بسیار موثری را دارا می باشد.

تزریق فیلر گونه : تزریق هایی که در آن از فیلر های گونه استفاده می شود، معمولا از کلاژن ها تشکیل شده اند و به گونه، حال و شکل برجسته می دهند. ماندگاری فیلر بستگی به نوع آن دارد. فیلرهای اسیدی می تواند تا 12 ماه ماندگاری داشته باشند.

تزریق-فیلر-گونه
تزریق-فیلر-خط-اخم

فیلر خط اخم : به مرور و با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی و کلاژن سازی پوست از بین می رود که این امر سبب افزایش چین و چروک مخصوصا در اطراف چشم و ابرو می شود. ازتزریق فیلر می توان برای رفع خط اخم استفاده کرد.

تزریق فیلر زیر چشم : با استفاده از فیلر می توان سیاهی و گودی زیر چشم را که به دلایل مختلف در صورت افراد ایجاد می شود را درمان کرد. این نوع فیلر دائمی نیست و ماندگاری آن در افراد مختلف متفاوت است.

تزریق-فیلر-زیر-چشم
رفع-چین-و-چروک-با-تزریق-فیلر

تزریق فیلر چین و چروک : در صورتافراد ممکن است چین و چروک هایی مانند خط اخم و خط لبخند ایجاد شود که می توان با استفاده از تزریق فیلر آن را رفع کرد.

ماندگاری تزریق فیلر

هر فیلری، مدت زمان ماندگاری متفاوتی دارد. به مرور زمان و به تدریج، فیلر جذب بدن می شود، و پوست به وضعیت طبیعی و نرمال اولیه بر می گردد. هرچه فیلر مورد استفاده از مواد مرغوبی تشکیل شده باشد، هزینه آن نیز طبعا بالاتر خواهد بود و البته ناگفته نماند که نتایج بهتر و ماندگارتری نیز مشاهده خواهد شد.

نتایج تزریق فیلر، بلافاصله بعد از تزریق، مشهود می باشد و این تغییرات بسته به نوع فیلر استفاده شده و خود بیمار، تا چند ماه محسوس خواهد بود. مدت زمان ماندگاری تزریق در افراد متفاوت خواهد بود. اما برخی از تحقیقات نشان می دهند که، تکرار و تداوم تزریق می تواند باعث تحریک و تولید کلاژن سازی بدن به طور طبیعی شود.

اقدامات قبل از تزریق فیلر

قبل از تزریق فیلر، دستورالعمل های لازم از طرف پزشک در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. چند هفته قبل از تزریق باید از مصرف ژلوفن، آسپرین، ویتامین E و یا هر گونه دارویی که احتمال کبودی را افزایش می دهند اجتناب شود. چنانچه به بیماری خاصی مبتلا هستید یا داروی خاصی مصرف می کنید، باید حتما به پزشک گزارش دهید. مصرف دخانیات و سیگار باید قبل از تزریق کنار گذاشته شود.نوشیدن آب و مایعات قبل و بعد از تزریق بسیار مهم است.

مراحل تزریق فیلر

1.ارزیابی پوست

ابتدا ظاهر و وضعیت پوست بررسی می شود و مشخص خواهد شد که تزریق به کدام نقاط نیاز است. چنانچه قصد تزریق به نقاط مختلف صورت خود را داشته باشید، پزشک، چهره شما و نقاط تیره و روشن آن را مورد ارزیابی قرار می دهد و بخش هایی که نیاز به تزریق ژل داشته باشد را مورد بررسی قرار می دهد. نقاط مناسب برای تزریق ژل علامت گذاری می شوند. امکان دارد از بخش هایی که قرار است تزریق روی آن ها صورت بگیرد، عکسبرداری شود.

2.بی حسی موضعی و ضد عفونی صورت

ابتدا، نقطه مورد نظر، با استفاده از شوینده های ضد میکروبی، پاک سازی می شود. استفاده از داروی بی حسی از میزان درد در ناحیه تزریق کم می کند. در این شرایط می توان از سرد کننده هایی برای خنک نگه داشتن پوست و یا پمادهای بی حس کننده و یا تزریق بی حسی موضعی استفاده نمود. تزریق ژل بدون درد نخواهد بود، اما درد آن قابل تحمل است و باعث نمی شود که فرد اذیت شود.

3.تزریق فیلر

یک بار تزریق و وارد شدن فیلر، برای هر ناحیه تنها در حدود چند ثانیه طول می کشد. بعد از تزریق، محل مورد نظر کمی ماساژ داده می شود و در صورت نیاز، تزریق بیشتری نیز انجام خواهد شد. بسته به میزان وسعت ناحیه تزریق، کل روند در حدود پانزده تا سی دقیقه طول می کشد.

4.پاک سازی نهایی و ریکاوری

محل های علامت گذاری شده برای تزریق، پاک می شوند. کمپرس یخ بر روی ناحیه مورد نظر گذاشته می شود تا از میزان التهاب و تورم کاسته شود. میزان درد بعد از تزریق به حدی نیست که مصرف داروهای مسکن نیاز شود. موضع تزریق، ممکن است تا دو روز قرمز و حساس باشد که در این وضعیت نیازی به استفاده از دارو برای کاهش حساسیت و قرمزی پوست نخواهد بود.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

 • توجه به نکات و دستورالعمل های تجویز شده توسط پزشک و انجام دقیق و به موقع آن ها بعد از تزریق فیلر، بسیار مهم می باشد.
 • تا دو روز بعد از تزریق فیلر، ناحیه تحت درمان را مالش یا ماساژ ندهید.
 • از انجام فعالیت های ورزشی تا یک روز بعد از تزریق خودداری کنید.
 • از فشار آوردن به موضع تزریق خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید و گرما اجتناب کنید.
 • از مصرف سیگار و مشروبات الکلی بعد از تزریق فیلر خودداری نمایید.
 • چنانچه بعد از تزریق فیلر، کبودی در موضع تزریق ایجاد شد، می توان از کمپرس یخ برای کاهش آن استفاده کرد.
 • مدت زمان برطرف شدن تورم به نوع فیلر بستگی دارد، اما در بیشتر موارد کبودی طی یک هفته تا ده روز به طور کامل از بین خواهد رفت.
 • تزریق فیلر دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. در طول دوره ای که کبودی و تورم در ناحیه مورد نظر وجود دارد، توصیه می شود تا جایی که ممکن است بر روی ناحیه مورد نظر مواد آرایشی زده نشود.

ماندگاری تزریق فیلر

ماندگاری تزریق به عوامل مختلفی از جمله نوع تزریق، محل تزریق و نوع پوست فرد بستگی دارد. هرچقدر تراکم مواد تزریق شونده بیشتر باشد و هر چه تزریق، عمیق تر در ناحیه ای انجام پذیرد، ماندگاری تزریق نیز افزایش پیدا خواهد کرد. در این قسمت به ماندگاری انواع فیلرها می پردازیم:

 • ماندگاری تزریق های هیالورونیک بین 6 تا 12 ماه است.
 • فیلرهای کلاژنی که دو تا چهار ماه ماندگاری دارند.
 • فیلرهای نیمه دائم که 12 تا 18 ماه ماندگاری دارند.
 • فیلرهای دائم که ممکن است نتایج آن ها تا پنج سال و یا بیشتر ماندگاری داشته باشد.

موارد منع استفاده از فیلر

موارد-منع-تزریق-فیلر
 • دوران حاملگی و شیردهی
 • وجود عفونت و التهاب در ناحیه تزریق
 • اختلالات خونی و انعقادی
 • برخی از آتروفی های پوستی ناشی از استفاده از داروهای استروئیدی
 • نقص ایمنی
 • ویتیلیگو و اگزمای پوستی
 • سابقه آلرژی و یا واکنش های آنافیلاکسی

تزریق فیلر ضرر خاصی برای سلامت افراد ندارد، اما در صورت باردار بودن فرد و یا شیردهی به نوزاد و یا ابتلا به عفونت های سینوسی، باید این عمل را به تعویق انداخت. همچنین این تزریق ها نباید قبل از جراحی ها و مراقبت های دندان و دهان صورت بگیرد.

نکات مهم در خصوص تزریق فیلر

 • فیلرها، ژل هایی هستند که از مواد طبیعی همچون هیالورونیک اسید ساخته شده اند، و از لحاظ انسجام و سختی درجات مختلفی دارند. با تزریق فیلر، حجم از دست رفته بافت بر می گردد، به عنوان مثال، تزریق فیلر به گونه باعث حجیم تر شدن گونه ها می شود. همین حجیم شدن باعث می شود پست کشیده شود، در نتیجه بر روی ظاهر پوست نیز تاثیر می گذارد و فرد بعد از تزریق، جوان تر به نظر می رسد.
 • تزریق فیلر به جذب بیشتر آب کمک می کند. به همین خاطر، علاوه بر پر شدن پوست، رطوبت عمیقی را به پوست می دهد. هر چه پوست مرطوب تر باشد، علائم و نشانه های پیری و افزایش سن، از جمله چین و چروک و خطوط عمقی، دیرتر در فرد ظاهر خواهد شد.
 • تزریق فیلر، جایگزین بسیار خوبی برای عمل های زیبایی است، چرا که تزریق به نواحی از جمله، بینی، گونه، چانه و پیشانی نیز انجام می گیرد. اما این بدین معنا نیست، فردی که تزریق را انجام می دهد، دیگر نیازی به تزریق ندارد. ترکیب این دو روش با هم، قطعا نتایح بسیار مطلوب تری را خواهد داشت.
 • باور غلط در مورد تزریق این است که، افراد بر این باورند که تزریق بایستی مدام انجام شود، و اگر انجام نشود، فرد ظاهر بدی پیدا خواهد کرد. جالب است بدانید که، بعد از تزریق تولید کلاژن تحریک می شود و میزان تولید این ماده در بدن افزایش خواهد یافت. تکرار و تداوم تزریق، مانگاری تزریق را بیشر می کند.
 • علاوه بر نوع فیلر، تخصص پزشک پوست نیز بسیار مهم می باشد. فیلر هیالورونیک اسید تنها یک ماده و ژل است. این تزریق تا حد زیادی به مهارت و تخصص فردی بستگی دارد که تزریق را انجام می دهد. اگر این کار به دست افراد نابلد سپرده شود، نتایج زیان باری را به همراه خواهد داشت.

تزریق فیلر به زیر چشم

گاهی اوقات، ناحیه نازکی زیر چشم دیده می شود که در سمت داخلی و گوشه چشم قراردارد، و درست جایی است که اشک از چشم سرازیر می شود، بیشتر شدن این ناحیه، ظاهری تیره را به چشم شما می دهد که به صورت دایره های کوچک تیره در زیر پلک تحتانی قابل مشاهده خواهد بود.

به مرور زمان و با افزایش سن، و شل شدن ماهیچه ها و عضلات پلک پایینی، این حالت بیشتر به نظر می رسد و اصطلاحا پلک پایینی پف می کند.  با وجود این که جراحی پلک، باعث از بین رفتن این حالت می شود، اما، تزریق فیلر از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. این تزریق، نتایج مطلوب و طبیعی تری را به همراه دارد، بیش از یک سال ماندگاری دارد و در طول این مدت، بیمار نیازی به تزریق مجدد نخواهد داشت و علاوه بر این، عوارض این نوع تزریق بسیار کمتر از جراحی می باشد.

تزریق فیلر به زیر چشم چه برای افراد جوان و چه افراد مسن، مفید و موثر خواهد بود. بسیاری از افراد حتی در سنین پایین، از تیرگی و یا خطوط زیر چشم خود ناراضی هستند، که این حالت می تواند علت ژنتیکی نیز داشته باشد، و یا نشانه ی باشد از افزایش سن.

تزریق فیلر به لب

حجم دهی به لب، یکی دیگر از اقدامات زیبایی است که  این روزها، طرفداران زیادی را پیدا کرده است. تزریق به خصوص فیلرهای هیالورونیک اسید، برای حجم دهی لب ها استفاده می شوند. در گذشته، از فیلرهای کلاژنی نیز استفاده می شد.

حجم دهی لب با ژل ژوویدرم توسط دکتر مولازاده

نتایج تزریق فیلر

نتیجه-تزریق-ژل-لب

نتایج تزریق بلافاصله قابل مشاهده می باشد و با توجه به ناحیه درمان و نوع فیلر، چند ماه تا چند سال ماندگاری خواهد داشت. اهمیت دادن به سلامت پوست و استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی مناسب، به ماندگاری بیشتر این تزریق کمک می کند.

تزریق-ژل-به -بینی

مهم است که بدانیم

فیلر‌های تزریق شده به پوست دائمی نیستند و برای حفظ وضعیت، بهتر است تزریق های بعدی نیز انجام شود، اما علاوه بر طول عمر هر نوع فیلر، روند پیری و افزایش سن شما و این که بدن شما چه قدر سریع فیلر را تجزیه خواهد کرد، فواصل تکرار دوباره فیلر را تعیین می ‌کند. اگر شما تصمیم به درمان دوباره نداشته باشید، ظاهر چروک ‌ها به وضعیت اولیه بر می‌گردد و حجم گونه‌ ها و لب ‌ها کاهش می‌یابد. برای جلوگیری از عوارض جدی، در انتخاب پزشک باتجربه و مورد اعتماد خود دقت نمایید چرا که عدم مهارت و دانش کافی در انجام تزریق و نیز استفاده از انواع متفرقه و ارزان قیمت فیلرها می‌تواند عواقب جدی به دنبال داشته باشد.

نتیجه گیری

نتایج فیلردائمی نیست، حتی اگر فیلر از انواع دائمی یا غیرقابل جذب باشد. از طرفی افزایش سن و جذب فیلر در طول زمان باعث تغییرات می شود و اگر مجددا تزریق انجام ندهید، به شکل اولیه برخواهید گشت. حتی در صورت استفاده از فیلرهای دائمی با گذشت زمان با جابجائی فیلر شکل اولیه از دست خواهد رفت و نیاز به جراحی جهت خارج کردن خواهد بود و بافت نرم صورت نیز فرم اولیه خود را از دست خواهد داد. مراحل بعدی تزریق سریعتر خواهد بود زیرا نیاز به مشاوره کامل نمی باشد و بعد از اخذ رضایت نامه بلافاصله قابل انجام است.

سوالات متداول در مورد تزریق فیلر

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته

35 پاسخ

  1. بله به دلیل اینکه چربی از بدن خود فرد گرفته می شود و ماندگاری بالاتری نسبت به فیلر که ماده خارجی است دارد.

  1. اگر این کار را نزد پزشک با تجربه و در کلینیک معتبر انجام دهید ریسک عفونت و حساسیت به صفر می رسد.

 1. مرسی از رنگ بندی قشنگ مقاله تون و مطالب خوبی که عنوان کردین ممکنه سوال منم جواب بدین اینکه افتادگی پوست رو هم میشه با لیفت برطرف کرد؟!

  1. ممنون از توجه شما. بله با روش های مختلف از جمله لیفت می توان افتادگی پوست را درمان کرد.

  1. فیلر ها معمولا بین ۶تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند که این زمان در افراد مختلف متفاوت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *