۱۳ دقیقه
فرم دهی لب با تزریق ژل

فرم دهی و افزایش حجم لب ها با تزریق ژل

آنچه می خوانید...

افزایش آمار علاقمندان به عمل های زیبایی به سهولت قابل مشاهده است. جراحی های زیبایی فقط مختص کشور ما نیست. اما بالطبع این جراحی ها در هر کشور با توجه به فرهنگ، پوشش و یا مشکلاتی که مربوط به آن سرزمین و نژاد است صورت می گیرد. در کشور ما با توجه به محدودیت پوشش و اینکه صورت بیشتر در معرض دید اطرافیان در ارتباطات روزانه قرار می گیرد طبیعتا اشکالات و ایرادات صورت بیشتر خود را نشان می دهد و جراحی های مربوط به  اجزای صورت طرفداران زیادی دارد.

انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد که می توانند در لب ها و اطراف دهان تزریق شوند. اما متداول ترین مواد پرکننده محصولاتی هستند که حاوی موادی مشابه اسید هیالورونیک هستند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می شود. این ماده به افزایش حجم لب ها کمک می کند. به این نوع پرکننده های پوستی “پرکننده های اسید هیالورونیک” گفته می شود. پرکننده های اسید هیالورونیک با تغییر شکل، ساختار و حجم می توانند ظاهر لب ها را بهبود بخشند.

تزریق چربی از دیگر روش های افزایش حجم لب است. اما امروزه از این روش زیاد استفاده نمی شود زیرا نتایج متفاوت است و خطر عوارض جانبی بیشتر است.

یکی از اجزای صورت که امروزه بیشتر دستخوش تزریقات پزشکی قرار می گیرد تزریق ژل لب است که  ما در این مقاله سعی داریم شما با این تزریق زیبایی و مراحل آن بیشتر آشنا کنیم.

دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران در ارائه بهترین خدمات را در زمینه درمان انواع بیماری های پوستی و حوزه جوانسازی پوست فعالیت می کنند. شما می توانید برای مشاوره با دکتر مولازاده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید یا برای مشاهده نمونه کارهای به پیج اینستاگرام مراجعه فرمائید.
09120573301 – 02144287319

تزریق ژل لب

ممکن است از دیدن لب های باریک خود مقابل آینه حس خوشایندی نداشته باشید. یا دوست داشته باشید جذابیت صورت خود را با تزریق ژل لب دو چندان کنید. این کار امکان پذیر با یک تزریق ساده. تزریق ژل لب یک تزریق موضعی و ساده برای حجیم کردن لب یا برطرف کردن عیوب لب است که شما می تواند با مراجعه به کلینیک های زیبایی معتبر یا یک دکتر پوست متبحر یک تجربه خوب از این فرایند زیبایی داشته باشید.

فواید پرکننده های اسید هیالورونیک

ژل پس از تزریق، از بافت لب ها پشتیبانی و شکل می گیرد. از مزایای استفاده از پرکننده های اسید هیالورونیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کنترل حجم لب

مقدار ماده تزریق شده قابل کنترل است، بنابراین پزشک کنترل بهتری روی میزان حجم لب دارد.

سرعت تدریجی درمان

تزریق را می توان به تدریج طی جلسات مختلف انجام داد تا زمانی که نتایج مطلوب حاصل شود.

برجستگی ها به راحتی حل می شوند

هر گونه توده و برجستگی حاصل از حرکت لب ها به راحتی قابل حل است.

کبودی کمتر

در مقایسه با سایر مواد پرکننده پوستی ممکن است کبودی و تورم کمتری وجود داشته باشد.

نتایج منطقی ماندگار

نتایج حاصل از تزریق ژل لب طولانی مدت هستند، اما دائمی نیستند.

واکنش آلرژیک بعید است

از آنجا که پرکننده های اسید هیالورونیک از موادی شبیه به آنچه در بدن یافت می شود ساخته می شوند، بعید است که باعث واکنش آلرژیک شوند. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، قبل از درمان به پزشک خود بگویید.

تزریق۱سی سی ژل لب ، کاملا طبیعروش های مختلف فرم دهی لب

روش های مختلفی برای فرم دهی لب وجود دارد اما دو روش جز روش های اصلی و اساسی زیبایی هستند.

فرم دهی لب با تزریق چربی

تزریق چربی کاربرد کمتری برای فرم دهی لب دارد زیرا کنترل پزشک روی لب ها به وسیله ی تزریق کمتر است . در این روش از چربی های بدن خود فرد گرفته می شود و در قسمت های مورد نیاز تزریق می شود، برای مثال در روش های جراحی چربی لیپوماتیک چربی های اضافه ی خارج شده از شکم و پهلو را می توان در سایر قسمت های مورد نیاز بدن مثل باسن یا لب تزریق کرد.

از این تزریق چربی ها به دلیل حجم دهی مناسب در صورت برای گونه یا چانه استفاده می شود اما استفاده از چربی برای لب ها دارای معایبی است، به دلیل متحرک بودن لب ها در هنگام صحبت کردن و غذا خوردن، چربی های موجود در لب ها جذب می شود و ماندگاری پایینی دارند.

انجام تزریق چربی به لب 20 الی 30 دقیقه زمان می برد که علاوه بر ماندگاری پایین فرم دهی زیبایی به اندازه تزریق ژل لب ندارد. نتیجه ی نهایی تزریق چربی به لب  بعد از 2 الی 3 هفته مشهود است.

فرم دهی لب با تزریق ژل

یکی از روش های موثر و متداول تزریق ژل لب برای فرم دهی صورت و برطرف کردن عیوب لب است. فرم دهی لب با ژل هیالورونیک اسید انجام می شود. ماندگاری در تزریق بسته به آناتومی فرد مراجع بین 1 الی 3 سال متغیر است اما در بیشتر موارد کمتر از این مقدار ماندگاری دارد. برای انجام تزریق 15 الی 30 دقیقه زمان نیاز است.

فرم دهی و جم دهی در این تزریق با موفقیت صورت می گیرد که برای این کار از ژل هیالورونیک اسید استفاده می شود.

ویژگی های یک پزشک متبحر و یک تزریق موفقیت آمیز ژل لب

یکی از مهم ترین نکات در نتیجه نهایی تزریق ژل انتخاب پزشک متبحر و با تجربه است که نکاتی که در زیر به آن اشاره می شود را در تزریق ژل لب مورد بررسی قرار دهد.

 • شناخت فرم لب مراجع
 • انتخاب فرم لب مناسب برای تزریق
 • مقدار مناسب برای تزریق ژل
 • تشخیص لایه مناسب برای تزریق ژل لب
 • انتخاب محل مناسب برای تزریق ژل لب و فاصله با نقطه ی تزریق بی حسی

بهترین دکتر برای تزریق ژل لبیافتن بهترین دکتر تزریق ژل لب

فقط یک پزشک پوست با تجربه می تواند تزریق ژل لب را انجام دهد. مهم ترین مساله ای که هنگام یافتن بهترین دکتر تزریق ژل لب باید به آن دقت کرد این است که وی باید واجد شرایط و تجربه کافی باشد و شخصی باشد که به او اعتماد دارید.

مراحل انجام تزریق ژل لب

تکنیک های افزایش حجم لب تزریقی را می توان را در مطب پزشک انجام داد. برای تزریق ژل بعد از تشخیص فرم لب مراجع، ابتدا لب ها بی حس می شوند که این بی حسی با تزریق انجام می شود. گاهی اوقات می توان قبل از درمان تزریق بلوک عصبی انجام داد تا لبها کاملاً بی حس شوند.

پس از علامت گذاری دقیق نواحی برای تزریق، از سوزن های بسیار ظریف برای تزریق این ماده به لب ها استفاده می شود. تزریق ژل لب در نقطه ی درم پوست لب اتفاق می افتد. لب بالا و در نهایت لب پایین تزریق می شود. بعد از اتمام تزریق لب ماساژ داده می شود تا ژل در یک نقطه جمع نشود که موجب گلوله گلوله ژل شود. توصیه ها و مراقبت های بعد از تزریق ژل لب به بیمار گوشزد می شود.

بهتر است بلافاصله بعد از عمل از رژ لب یا سایر محصولات آرایشی لب خودداری شود. باید بتوانید بلافاصله اختلاف را متوجه شوید. پس از بهبودی، لب های شما باید طبیعی باشند.

نتیجه تزریق ژل به لب حدود هشت ماه طول می کشد. پس از آن تزریق های بیشتری برای حفظ حجم لب ها لازم است.

انواع مدل های تزریق ژل لب

امروزه نام های مختلفی برای فرم های لب وجود دارد که این نام ها به وفور توسط عموم مردم استفاده می شود.

 • تزریق ژل لب عروسکی
 • تزریق ژل لب سه دکمه ای
 • تزریق ژل لب چاک دار
 • تزریق ژل لب مدل باربی
 • تزریق ژل لب مدل قلبی

اما در واقعیت تزریق ژل لب برای به وجود آمدن این مدل ها وجود دارد؟ در پاسخ می توان گفت بله این مساله امکان پذیر است که در هنگام تزریق پزشک باید نکاتی را در زاویه و درجه ی تزریق رعایت کند تا مدل های متفاوتی بری لب به وجود آید. اما نکته مهم برای تزریق ژل لبب این است که صرفا به علت زیبا بودن لب یک فرد خاص اصرار به انجام همان تزریق با همان فرم و شکل نداشته باشیم زیرا در تنهایت عدم تناسب لب ها با صورت به وجود می آید که متاسفانه نارضایتی شما را به دنبال خواهد داشت.

افراد کاندید برای تزریق ژل

انجام تزریق ژل لب هیچ محدودیتی ندارد و فرد می تواند در هر سنی به پزشک مراجعه کند و این تزریق زیبایی را تجربه کند. اما اغلب افرادی با هدف برطرف کردن مشکلات خود به پزشک مراجعه می کنند.

 • برطرف کردن افتادگی لب
 • حل مشکل کم حجم بودن لب
 • برطرف کردن عدم قرینگی لب ها
 • برطرف کردن عدم تناسب لب بالا و لب پایین

7 نکته ضروری در مورد تزریق ژل لب که باید بدانید:

با توجه به افزایش تعداد نارضایتی از تزریق ژل لب در صورت تصمیم برای تزریق حتما به این نکات توجه داشته باشید:

 • حتما از پزشک خود بخواهید تا قبل از تزریق لب شما را معاینه کند، تا در صورت وجود اختلال عملکردی با توجه به این اختلال تزریق را انجام دهد.
 • فرم انتخابی برای تزریق لب باید متناسب به سایز اولیه لب، فرم صورت و میمیک صورت انجام شود تا نتیجه ای چشم نواز حاصل شود.
 • در تزریق بالا و پایین لب حتما قسمت مرکزی مد نظر قرار گیرد.
 • دقت داشته باشید طبق اصول زیبایی شناسی در تزریق ژل لب، لب بالا باید 20% کوچک تر و عقب تر از لب پایینی باشد تا لب زیبایی داشته باشید.
 • در برخی مواقع بنا به تشخیص پزشک علاوه بر تزریق ژل لب نیاز به تزریق ژل چانه نیز وجود دارد.
 • بهترین ژل برای انجام حجم دهی لب تزریق ژل هیالورونیک اسید است که مارک ژل تاثیر بسزایی در کیفیت کار دارد.
 • تبحر وتجربه پزشک را در اولویت قرار دهید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.

مراقبت های بعد از انجام ژل لب

انجام این تزریق زیبایی هم مانند هر فرآیند زیبایی دیگری نیازمند رعایت نکات و مواردی است که تاثیر زیادی در کیفیت و نتیجه کار می گذارد.

 • استفاده از کمپرس یخ به مدت 24 ساعت بعد از تزریق را فراموش نکنید.
 • بعد از تزریق ژل لب پوست لب های خود را نجوید و یا نکنید.
 • قسمت های تزریق شده را دستکاری نکنید.
 • از نوشیدن نوشیدنی های گرم و داغ بپرهیزید.
 • در صورت احساس درد می توانید از مسکن استفاده کنید اما این احتمال بروز درد پایین است پایین است.

جلوگیری از کبودی بعد از تزریق ژل لب

همچنین برای جلوگیری از کبودی انجام اقدامات زیر الزامی است:

آب بسیار بنوشید

تناول آب بنوشید: مهم ترین نکته این است که بعد از فرآیند تزریق ژل لب بدن خود را مرطوب نگه دارید.

از خوردن غذای شور پرهیز کنید

غذاهای شور میزان آبرسانی بدن را کاهش می دهد و در نتیجه نگه داشتن خود در سطح طبیعی دشوار است.

آناناس بخورید

قبل و بعد از تزریق ژل لب، چند وعده آناناس را به رژیم روزانه خود اضافه کنید. مشخص شده است که آناناس دارای بروملین است که ثابت شده است بدن را در برابر کبودی محافظت می کند.

قبل از تزریق ژل از کرم بی حس کننده استفاده کنید

قبل از انجام تزریق ژل لب باید از کرم بی حس کننده یا کرم بیهوشی استفاده شود. این نه تنها باعث کاهش درد در طول فرآیند می شود، بلکه باعث سفت شدن رگ های خونی لب و کمک به جلوگیری از کبودی می شود.

دوره نقاهت بعد از تزریق ژل لب

دوره نقاهتی برای این تزریق سرپایی وجود ندارد و شما می توانید تمام فعالیت های روزانه خود را به طور کامل انجام دهید.

به تازگی تعداد نارضایتی از افرادی که تجربه تزریق ژل لب داشته اند  تزریق ژل لب رو به افزایش است به همین دلیل به این نکات توجه کنید.

آیا تزریق ژل لب بی خطر است؟

عوارض جانبی پرکننده های اسید هیالورونیک موقتی است و در صورت بروز فقط چند روز تا از بین رفتن کامل آن طول می کشد. این عوارض ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • خونریزی از محل های تزریق
 • تورم و کبودی
 • قرمزی و حساسیت در محل تزریق

اما در صورت مشاهده تورم شدید یا تب، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

تزریق ژل لبعوارض ناشی از تزریق ژل لب 

عوارض جانبی معمولاً پس از تزریق لب شامل کبودی، تورم و خشکی لب است. این کبودی ها بسته به بدن فرد و روش تزریق ژل توسط پزشک ممکن است از چند روز تا دو هفته طول بکشد. کبودی و تورم معمولاً از عوارض جانبی شایعی هستند که در صورت بروز جای هیچ نگرانی نیست. به طور کلی افراد می توانند انتظار داشته باشند که تا یک هفته بعد از عمل کبودی و تورم را تجربه کنند، زیرا جذب پرکننده های لب از 1-2 هفته طول می کشد.

کبودی بعد از تزریق ژل لب

کبودی نتیجه غیر قابل پیش بینی تزریق لب است. کبودی، پاسخ بدن به ضربه است که در آن رگ های خونی زیر پوست با تزریق لب شکسته می شوند. خون و سایر مواد داخل رگ خونی نشت می کند و باعث ایجاد تغییر رنگ در زیر پوست می شود. حتی برای باتجربه ترین پزشکان پوست نیز دشوار است که بدانند کدام مکان های تزریق منجر به شکستگی رگ های خونی می شود، به همین دلیل این یک عارضه جانبی شایع در روند تزریق ژل لب می باشد.

تورم بعد از تزریق ژل لب

تورم می تواند یک عارضه مهم در پرکننده لب باشد اما عارضه جزئی و موقتی است. در موارد نادر (یا هنگامی که توسط یک تزریق کننده بی تجربه انجام می شود)، تورم ممکن است در نتیجه واکنش آلرژیک به ماده تزریق شده و یا در نتیجه تزریق مقدار زیادی ماده پرکننده، ایجاد شود. در صورتی که تورم بیش از یک هفته طول بکشد و برای رفع این مشکل به یک روش پیگیری نیاز است.

در بیشتر موارد، تورم یک اثر جانبی موقتی است. ممکن است در نتیجه ضربه فیزیکی تزریق باشد، یا به دلیل ماهیت آب دوستانه ژل پرکننده لب برای مدت کوتاهی تورم ایجاد شود.

آیا می توان بعد از تزریق لب سوار هواپیما شد؟

در حالت ایده آل برای  سوار شدن به هواپیما، باید 3-7 روز پس از تزریق لب صبر کنید. این امر برای جلوگیری از بدتر شدن احساس ناراحتی و عوارض جانبی، مانند کبودی، تورم و خشکی است که پروازهای طولانی تر (سه ساعت یا بیشتر) می تواند باعث تشدید آن شود.

نتیجه گیری

سعی ما در ایین مقاله بر آن بود تا اطلاعات جامعی از ژل لب واین تزریق را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید با آگاهی در این مسیر زیبایی گام بردارید. حتما به پزشک پوست قابلی مراجعه کنید تا  تجربه ی خوشایندی از این تزریق زیبایی داشته باشید.

منبع:

https://www.myethosspa.com/can-i-fly-after-lip-injections/https://balticdermatology.lt/en/paslaugos/lip-augmentation/

دکتر آزیتا مولازاده

دکتر پوست، مو، زیبایی و لیزر سابقه ۱۵ ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی.دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology و Aesthetic Practices تورنتو کانادا، دارنده مدرک کنگره آمیامد Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته