تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل

هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل چقدر می شود؟
چگونه  با تزریق بوتاکس زیر بغل، تعریق بیش از حد را کنترل و ظاهری زیباتر را به ارمغان خواهد آمد؟

با مطالعه ی این مقاله راهکار های مقابله با تعریق ناحیه ی زیربغل را شناسایی خواهد شد و علل و راهکار این عارضه را بررسی می نماییم. یکی از راههای رهایی از تعرق؛ تزریق بوتاکس زیر بغل می باشد که علاوه بر متوقف نمودن این عارضه سبب زیبایی و پاکسازی پوست زیر بغل می شود.

علل عرق کردن

 تعریق و خرج عرق از بدن به تعادل درجه حرارت بدن کمک می کند و دمای بدن را کاهش می دهد.

یکی از علل تعریق زیاد پرکاری تیروئید است، در این مورد دمای کل نقاط بدن افزایش می یابد و در نتیجه تعریق در نقاط مختلف بدن صورت می گیرد.

اگر عرق کردن از نوع پرکاری تیروئید باشد،  معمولا آب حاصل از این عارضه به صورت گرم جاری می شود.

اما در برخی افراد غدد عرقی فعالیت زیادی دارند و در نتیجه ی این فعالیت فراوان تعریق بیش از حالت عادی صورت می گیرد.

عارضه تعریق زیاد در این افراد چون منطقه ی مشخصی ندارد در نتیجه با عوارض خاصی از جمله پرکاری تیروئید صورت می گیرد. تعریق در این افراد بیشتر به صورت  آب سرد است و منشا بیشتر این تعریق ها هیجانات روحی و اضطرابی یا به اصطلاح هایپرهیدروز، می باشد..

باید گفت که افراد با عرق کردن باعث  ایجاد بوی بد و ظاهر نامناسب بخصوص در فصول گرم سال خواهند شد.

بطور مثال تعریق بیش از حد ناحیه ی کف دست می تواند تحت تاثیر شرایط پراضطراب و تنش زای روحی صورت می گیرد که استرس فرد را افزایش می دهد.

شرایط روحی تنش زا و اضطراب آور سبب تحریک سیستم سمپاتیک بدن شده که منجر به افزایش ضربان قلب، تند شدن ریتم تنفس، افزایش فشار خون و در نتیجه تعریق می شود.

 با تکرار شدن این سیکل و تاثیر آن بر سیستم سمپاتیک میزان تعریق افزایش پیدا می نماید.

معمولا اولین راه برای مقابله با تعریق زیاد با این منشا، کاهش استرس با تنفس عمیق و ریلکس کردن عضلات بدن و کاهش تنش های ایجاد شده ی بدنی، پیشنهاد می شود.

در مراحل بعدی داروهایی که موجب کنترل سیستم سمپاتیک بدن می شود تجویز می گردد.

 از میان این داروها می توان به پروپرانولول که دارویی در جهت مهار سیستم سمپاتیک است اشاره کرد، که با مصرف آن سیکل غیرعادی افزایش استرس مختل می گردد و میزان استرس و اضطراب کمتر می شود.

استفاده از محلول الکلی آلومینیوم کلراید 20 تا 25 درصد نوعی از درمان موضعی برای کاهش تعریق است. عارضه ی احتمالی استفاده از این محلول ایجاد حساسیت و ریختگی شدید در پوست است که قبل از مصرف بهتر از با پزشک پوست مشورت شود.

مواردی مانند داروهای آنتی کولینرژیک مثل پروپانتلین و اکسی بوتینین بدلیل داشتن عوارضی مانند خشکی دهان و کاهش دما و حرارت دستگاه گوارش مصرف محدود شده ای دارند.

راه حل امروزی و مؤثر و کارآمد برای کاهش تعریق تزریق بوتاکس در موضع مورد نظر است که ازFDA مورد تایید قرار گرفته است. از این تزریق برای کاهش تعریق در نواحی ای مانند زیربغل کف دست و پا استفاده می شود.

تزریق-بوتاکس-زیر-بغل

بوتاکس زیر بغل چیست

تاثیرات تزریق آنتی کولینرژیک بر غدد برون ریز مترشحه ی عرق از اهمیت خاصی برخوردار است.

این تزریق درعمق در میس،  به فاصله ی 5/1 سانتی متری از هم صورت می گیرد که به منظور کاهش درد در این عمل از کرم های بی حسی موضعی (مثل:EMLA) و یا کمپرس های سرد استفاده می شود.

بعد از 5 الی 7 روز پس از تزریق بوتاکس زیر بغل، نتایج تزریق ظاهر و تعریق در این منطقه متوقف می گردد.

تزریق بوتاکس بر عضلات صورت معمولا دوره ی تاثیر کمتری نسبت به تزریق بوتاکس به منظور کاهش تعریق دارد.

بعنوان مثال: زمان تاثیر بوتاکس تزریق شده برای خط اخم معمولا 4 ماه می باشد، اما در مورد درمان هایپرهیدروز مدت تاثیر به 6ماه می رسد. این زمان در برخی افراد حتی به یک سال نیز می رسد.

عوارض تزریق بوتاکس درناحیه ی زیربغل

بعداز تزریق بوتاکس زیر بغل امکان ضعف در عضلات دست بویژه شصت دست وجود دارد که مقطعی و موقت است. اما اگر به یک دکتر پوست حاذق مراجعه شود هیچ گونه عوارض و علائمی را به  همراه نخواهد داشت.

مراقبت های بعداز تزریق بوتاکس

24 ساعت بعداز تزریق بوتاکس زیر بغل عمل ترمیم و کاهش عوارض از جمله التهاب و تورم صورت می پذیرد.

بنابراین اپیلاسیون و موم انداختن زیربغل ، استحمام با آب داغ، انجام فعالیت های ورزشی سنگین و لیزر موهای زائد به مدت 24 ساعت بعداز این پروسه ممنوع می باشد.

به منظور دستیابی به نتایج ایده آل بهتر است که از تمام دستور العمل های پزشک پوست و همچنین داروهای تجویز شده تبعیت شود.

دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران  با ارائه بهترین خدمات و پایین ترین هزینه لیزر موهای زائد را به طور تضمینی انجام می دهند ،شما می توانید برای مشاوره با دکتر مولازاده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
09120573301 – 02144287319

خدمات دکتر آزیتا مولازاده دکتر پوست خوب در تهران

میکرونیدلینگ

لیفت صورت

جوانسازی پوست

تزریق فیلر

تزریق بوتاکس

با تشکر  ، گروه مدیریت طراحی سایت دکتر مولازاده

دکتر آزیتا مولازاده

سابقه 15 ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology  و Aesthetic Practices  تورنتو کانادا دارنده مدرک کنگره آمیامد  Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته دارنده مدرک کنگره Herbal Beauty  و India bambay دارنده گواهی گذراندن کلیه دوره های زیبایی از Maple  کانادا دارنده گواهی مهارت های دستگاههای جوانسازی و RF سابقه تدریس در دانشگاه علوم پزشکی گلستان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شیراز

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button