میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از روش های موثر برای اصلاح تورفتگی های کیستی  و ضایعات موجود بر روی پوست می باشد .

میکرونیدلینگ برای کلاژن سازی و لیفت پوست  کمک  کننده است . این روش درمان با خونریزی کمی همراه است ،دلیل آن هم بر  این است که در طی این روش  از دستگاه درماپن استفاده می شود ، اما جای نگرانی نیست در مدت زمان کوتاهی آثاری از خونریزی مشاهده نخواهید کرد .

این زخم های ریز که به دلیل استفاده از درماپن بر روی پوست ایجاد می شود ،در حقیقت برای کلاژن سازی پوست موثر می باشد .

لازم به ذکر است که میکرونیدلینگ با استفاده از دستگاه های مختلف انجام می شود ،اما درماپن یکی از متداول ترین این دستگاه ها است.

میکرونیدلینگآیا میکرونیدلینگ همراه با درد  است ؟

بیشتر افراد از دکتر مولازاده در خصوص درد در زمان میکرونیدلینگ سوال می پرسند ،در پاسخ این افراد باید گفت  قبل از آغاز میکرونیدلینگ برای  از بین رفتن درد ، ابتدا پوست بیمار با کمک کرم های مخصوص بی حس می شود .

کاندیدیای مناسب برای میکرونیدلینگ

خوشبختانه میکرونیدلینگ محدودیت جدی ندارد و افراد در هر سنی می توانند از این روش جوانسازی پوست استفاده کنند ،اما لازم است تا افراد کاندید از نظر سابقه بیماری ها و مصرف دارو ها بررسی شوند .  برخی افراد  نمی توانند از این روش درمان استفاده کنند در صورتی که فرد انتخاب شده  دارای جوش های فعال باشد کاندید خوبی برای میکرونیدلینگ نیست.این روش برای افرادی که پوست آن ها عاری از جوش های فعال است و خواهان روشن سازی پوست ،لیفت صورت و جوانسازی پوست  می باشند،انتخاب خوبی است.

طول دوره درمان با استفاده از میکرونیدلینگ

طول دوره درمان در افراد مختلف متفاوت است زیرا پوست افراد با یکدیگر تفاوت دارد ، در حقیقت نوع پوست در افراد می تواند تعیین کننده طول دوره درمان با میکرونیدلینگ باشد . اما به طور نسبی می توان گفت طول دوره درمان در روش میکرونیدلینگ بین 6-8 جلسه است و بسته به تشخیص پزشک این زمان می تواند کمتر و یا بیشتر شود .

میکرونیدلینگ سبب جوانسازی و از بین بردن منافذ پوست صورت می شود . امروزه افراد زیادی خواهان استفاده از این روش هستند ،دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران قبل از انتخاب روش جوانسازی پوست ،بررسی های لازم را انجام می دهند و با بیمار مشاوره می کنند و بهترین روش درمان را پیشنهاد می دهند ،شما می توانید برای مشاوره با دکتر مولازاده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
09120573301 – 02144287319

تاثیر میکرونیدلینگ بر پوست

میکرونیدلینگ کمک می کند تا با کمک آن تمام موارد زیر را برطرف کنیم، از جمله این موارد شامل :

  • از بین بردن چروک های سطحی پوست
  • از بین بردن منافذ باز پوست
  • از بین بردن اسکار ها (حتی اسکار هایی که به دلیل جراحی و زخم ایجد شده باشد )
  • از بین بردن استریا (به معنی ترک های ناشی از بارداری و چاقی  که بر روی پوست ظاهر می شوند )

میکرونیدلینگ در تمام موارد ذکر شده کاربرد دارد .

روش کار در طی میکرونیدلینگ

دستگاه درماپن از نظر استاندارد بایستی که سوزن های که در آن تعبیه شده اند ،کاملا قابل نفوذ و با کیفیت بالا انتخاب شود و سبب ایجاد اسکار های اضافی بر روی پوست نشود .

در مرحله اول لازم است تا پوست بیمار تمیز شود ،بعد از تمیز کردن پوست بیمار از بی حس کننده های موضعی استفاده می شود ،تا فرد متقاضی در طی جوانسازی پوست دردی را احساس نکند .

در این مرحله بیمار آماده میکرونیدلینگ است ، گاهی لازم است تا در طول این روند هر چند لحظه از محلول هایی استفاده شود ،این محلول ها  در از بین بردن چروک ها و جوانسازی پوست کمک می کنند . مواد تشکیل شده این محلول از املاح ، ویتامین های مورد نیاز پوست، کیوتن ،داروهای ضد چروک و مواد مغذی فراوان است ، در حقیقت  بنا بر اختلالات موجود بر روی پوست بیمار این محلول انتخاب می شود . دکتر مولازاده با توجه به پوست فرد این مواد را استفاده می کنند و همزمان با میکرونیدلینگ ،محلول  بر روی پوست آزاد می شود.  این مواد آزاد شده بر روی پوست بیمار می تواند مکمل کار باشد .

لازم به ذکر است که در طی روش میکرونیدلینگ لازم است تا فشار دست و میزان نفوذ سوزن به پوست بیمار کنترل شود . با توجه به نوع ضایعه ای که وجود دارد ،میزان ورود سوزن و تکرار کار متفاوت است .

در صورتی که از میکرونیدلینگ تنها برای پوست صورت استفاده شود ،به طور حتم باید فشار و میزان نفوذ سوزن کمتر باشد ،اما اگر هدف استفاده از میکرونیدلینگ از بین بردن اسکار و ضایعات پوستی باشد ، طبیعتا عمق نفوذ سوزن به نسبت افزایش می یابد .

تکرار کار در این روش باید به گونه ای باشد که حالت خونریزی شبنمی بر روی پوست ایجاد شود .

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

در نهایت کار دکتر مولازاده  با توجه نوع پوست فرد و هدف استفاده از میکرونیدلینگ کرم های مخصوصی را برای بیمار تجویز می کنند .

لازم است ،حداقل تا 48 ساعت ، پوست با آب در تماس نباشد .

دوری از نور آفتاب به صورت مستقیم و مصرف کرم های تجویز شده بعد از میکرونیدلینگ لازم است .

خدمات دکتر آزیتا مولازاده دکتر پوست خوب در تهران

لیفت صورت

جوانسازی پوست

تزریق فیلر

تزریق بوتاکس

با تشکر  ، گروه مدیریت طراحی سایت دکتر مولازاده

پاسخ

یک × پنج =