فرم دهی لب با تزریق ژل

فرم دهی لب با تزریق ژل

افزایش آمار علاقمندان به عمل های زیبایی به سهولت قابل مشاهده است. جراحی های زیبایی فقط مختص کشور ما نیست. اما بالطبع این جراحی ها در هر کشور با توجه به فرهنگ، پوشش و یا مشکلاتی که مربوط به آن سرزمین و نژاد است صورت می گیرد. در کشور ما با توجه به محدودیت پوشش و اینکه صورت بیشتر در معرض دید اطرافیان در ارتباطات روزانه قرار می گیرد طبیعتا اشکالات و ایرادات صورت بیشتر خود را نشان می دهد و جراحی های مربوط به  اجزای صورت طرفداران زیادی دارد.

یکی از اجزای صورت که امروزه بیشتر دستخوش تزریقات پزشکی قرار می گیرد تزریق ژل لب است که  ما در این مقاله سعی داریم شما با این تزریق زیبایی و مراحل آن بیشتر آشنا کنیم.

دکتر مولازاده دکتر پوست خوب در تهران در ارائه بهترین خدمات را در زمینه درمان انواع بیماری های پوستی و حوزه جوانسازی پوست فعالیت می کنند. شما می توانید برای مشاوره با دکتر مولازاده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید یا برای مشاهده نمونه کارهای به پیج اینستاگرام مراجعه فرمائید.
۰۹۱۲۰۵۷۳۳۰۱ – ۰۲۱۴۴۲۸۷۳۱۹

تزریق ژل لب

ممکن است از دیدن لب های باریک خود مقابل آینه حس خوشایندی نداشته باشید. یا دوست داشته باشید جذابیت صورت خود را با تزریق ژل لب دو چندان کنید. این کار امکان پذیر با یک تزریق ساده. تزریق ژل لب یک تزریق موضعی و ساده برای حجیم کردن لب یا برطرف کردن عیوب لب است که شما می تواند با مراجعه به بهترین دکتر پوست در غرب تهران تجربه خوب از این فرآیند زیبایی داشته باشید.

روش های مختلف فرم دهی لب

روش های مختلفی برای فرم دهی لب وجود دارد اما دو روش جز روش های اصلی و اساسی زیبایی هستند.

 1. فرم دهی لب با تزریق چربی

تزریق چربی کاربرد کمتری برای فرم دهی لب دارد زیرا کنترل پزشک روی لب ها به وسیله ی تزریق کمتر است . در این روش از چربی های بدن خود فرد گرفته می شود و در قسمت های مورد نیاز تزریق می شود، برای مثال در روش های جراحی چربی لیپوماتیک چربی های اضافه خارج شده از شکم و پهلو را می توان در سایر قسمت های مورد نیاز بدن مثل باسن یا لب تزریق کرد.

فرم دهی لب با تزریق ژلاز این تزریق چربی ها به دلیل حجم دهی مناسب در صورت برای گونه یا چانه استفاده می شود اما استفاده از چربی برای لب ها دارای معایبی است، به دلیل متحرک بودن لب ها در هنگام صحبت کردن و غذا خوردن، چربی های موجود در لب ها جذب می شود و ماندگاری پایینی دارند.

انجام تزریق چربی به لب ۲۰ الی ۳۰ دقیقه زمان می برد که علاوه بر ماندگاری پایین فرم دهی زیبایی به اندازه تزریق ژل لب ندارد. نتیجه نهایی تزریق چربی به لب بعد از ۲ الی ۳ هفته مشهود است.

 1. فرم دهی لب با تزریق ژل

یکی از روش های موثر و متداول تزریق ژل لب برای فرم دهی صورت و برطرف کردن عیوب لب است. فرم دهی لب با ژل هیالورونیک اسید انجام می شود. ماندگاری در تزریق بسته به آناتومی فرد مراجع بین ۱ الی ۳ سال متغیر است اما در بیشتر موارد کمتر از این مقدار ماندگاری دارد. برای انجام تزریق ۱۵ الی ۳۰ دقیقه زمان نیاز است.

فرم دهی و جم دهی در این تزریق با موفقیت صورت می گیرد که برای این کار از ژل هیالورونیک اسید استفاده می شود.

ویژگی های یک پزشک متبحر و یک تزریق موفقیت آمیز ژل لب

یکی از مهم ترین نکات در نتیجه ی نهایی تزریق ژل انتخاب پزشک متبحر و با تجربه است که نکاتی که در زیر به آن اشاره می شود را در تزریق ژل لب مورد بررسی قرار دهد.

 • شناخت فرم لب مراجع
 • انتخاب فرم لب مناسب برای تزریق
 • مقدار مناسب برای تزریق ژل
 • تشخیص لایه ی مناسب برای تزریق ژل لب
 • انتخاب محل مناسب برای تزریق ژل لب و فاصله با نقطه تزریق بی حسی

مراحل انجام تزریق ژل لب

برای تزریق ژل بعد از تشخیص فرم لب مراجع، ابتدا لب ها بی حس می شوند که این بی حسی با تزریق انجام می شود.

بعد از انجام بی حس شدن لب ها، تزریق ژل لب در نقطه ی درم پوست لب اتفاق می افتد. لب بالا و در نهایت لب پایین تزریق می شود. بعد از اتمام تزریق لب ماساژ داده می شود تا ژل در یک نقطه جمع نشود که موجب گلوله گلوله ژل شود. توصیه ها و مراقبت های بعد از تزریق ژل لب به بیمار گوشزد می شود.

انواع مدل های تزریق ژل لب

امروزه نام های مختلفی برای فرم های لب وجود دارد که این نام ها به وفور توسط عموم مردم استفاده می شود.

 • تزریق ژل لب عروسکی
 • تزریق ژل لب سه دکمه ای
 • تزریق ژل لب چاک دار
 • تزریق ژل لب مدل باربی
 • تزریق ژل لب مدل قلبی

اما در واقعیت تزریق ژل لب برای به وجود آمدن این مدل ها وجود دارد؟ در پاسخ می توان گفت بله این مساله امکان پذیر است که در هنگام تزریق پزشک باید نکاتی را در زاویه و درجه تزریق رعایت کند تا مدل های متفاوتی بری لب به وجود آید. اما نکته ی مهم برای تزریق ژل لب این است که صرفا به علت زیبا بودن لب یک فرد خاص اصرار به انجام همان تزریق با همان فرم و شکل نداشته باشیم زیرا در نهایت عدم تناسب لب ها با صورت به وجود می آید که متاسفانه نارضایتی شما را به دنبال خواهد داشت.

افراد کاندید برای تزریق ژل

انجام تزریق ژل لب هیچ محدودیتی ندارد و فرد می تواند در هر سنی به پزشک مراجعه کند و این تزریق زیبایی را تجربه کند. اما اغلب افرادی با هدف برطرف کردن مشکلات خود به پزشک مراجعه می کنند.

 • برطرف کردن افتادگی لب
 • حل مشکل کم حجم بودن لب
 • برطرف کردن عدم قرینگی لب ها
 • برطرف کردن عدم تناسب لب بالا و لب پایین

۷ نکته ضروری در مورد تزریق ژل لب که باید بدانید:

با توجه به افزایش تعداد نارضایتی از تزریق ژل لب در صورت تصمیم برای تزریق حتما به این نکات توجه داشته باشید:

 1. حتما از پزشک خود بخواهید تا قبل از تزریق لب شما را معاینه کند، تا در صورت وجود اختلال عملکردی با توجه به این اختلال تزریق را انجام دهد.
 2. فرم انتخابی برای تزریق لب باید متناسب به سایز اولیه لب، فرم صورت و میمیک صورت انجام شود تا نتیجه ای چشم نواز حاصل شود.
 3. در تزریق بالا و پایین لب حتما قسمت مرکزی مد نظر قرار گیرد.
 4. دقت داشته باشید طبق اصول زیبایی شناسی در تزریق ژل لب، لب بالا باید ۲۰% کوچک تر و عقب تر از لب پایینی باشد تا لب زیبایی داشته باشید.
 5. در برخی مواقع بنا به تشخیص پزشک علاوه بر تزریق ژل لب نیاز به تزریق ژل چانه نیز وجود دارد.
 6. بهترین ژل برای انجام حجم دهی لب تزریق ژل هیالورونیک اسید است که مارک ژل تاثیر بسزایی در کیفیت کار دارد.
 7. تبحر و تجربه یپزشک را در اولویت قرار دهید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.

فرم دهی لب با تزریق ژلمراقبت های بعد از انجام ژل لب

انجام این تزریق زیبایی هم مانند هر فرآیند زیبایی دیگری نیازمند رعایت نکات و مواردی است که تاثیر زیادی در کیفیت و نتیجه کار می گذارد.

 • استفاده از کمپرس یخ به مدت ۲۴ ساعت بعد از تزریق را فراموش نکنید.
 • بعد از تزریق ژل لب پوست لب های خود را نجوید و یا نکنید.
 • قسمت های تزریق شده را دستکاری نکنید.
 • از نوشیدن نوشیدنی های گرم و داغ بپرهیزید.
 • در صورت احساس درد می توانید از مسکن استفاده کنید اما این احتمال بروز درد پایین است پایین است.

دوره نقاهت بعد از تزریق ژل لب

دوره نقاهتی برای این تزریق سرپایی وجود ندارد و شما می توانید تمام فعالیت های روزانه خود را به طور کامل انجام دهید.

به تازگی تعداد نارضایتی از افرادی که تجربه تزریق ژل لب داشته اند، تزریق ژل لب رو به افزایش است به همین دلیل به این نکات توجه کنید.

سعی ما در این مقاله بر آن بود تا اطلاعات جامعی از ژل لب و این تزریق را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید با آگاهی در این مسیر زیبایی گام بردارید. حتما به دکتر پوست خوب در تهران مراجعه کنید تا  تجربه خوشایندی از این تزریق زیبایی داشته باشید.

 

 

راه های ارتباطی با دکتر آزیتا مولازاده دکتر پوست در تهران:

 • تهران ، فلکه دوم صادقیه ، بین پاساژ تهرانی و گلدیس ، خیابان پرویز ، ساختمان سهیل ، پلاک ۱۹ ، طبقه ۴ ، واحد ۱۱
 • ۰۲۱۴۴۲۸۷۳۱۹
 • ۰۹۱۲۰۵۷۳۳۰۱
 • info@drmowlazadeh.com
 • صفحه اینستاگرام

پاسخ

13 − 3 =

Call Now Button