بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

امروزه با پیش رفت علم پزشکی و جراحی های پلاستیک، بسیاری از مشکلات صورت که ناشی از بالا رفتن سن و سال می باشد، قابل درمان است. بسیاری از زنان و همچنین مردان با بالا رفتن سن با چروک اطراف چشم و افتادگی پوست پلک بالا مواجه می شوند. در ادامه قصد داریم به توضیح در خصوص روش درمانی نوظهرور بلفاروپلاستی جهت درمان افتادگی پلک، پف زیر چشم و چین و چروک اطراف چشم پرداخته می شود.

بلفاروپلاستی چیست

بلفاروپلاستی یک جراحی پلاستیک جهت تصحیح عیوب، تغییر ظاهر و افتادگی پلک ها و تغییر در ظاهر نواحی اطراف چشم می باشد. جراحی زیبایی بلفاروپلاستی شامل برش ، حذف و یا تغییر حالت بافت اضافه (پوست یا چربی) نواحی اطراف چشم ها و تقویت عضله ظریف چشمی و بافت تاندون می باشد.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

اهداف جراحی بلفاروپلاستی

اهداف اصلی جراحی بلفاروپلاستی شامل تصحیح حالت چشم ها و زیبایی ناحیه اطراف چشم می باشد که با حذف پوست اضافی از پلک ها، هموار کردن ماهیچه های زیر چشم ها، سفت کردن بافت حمایتی عضلات چشمی و بیرون کشیدن چربی اضافی زیر چشم به منظور صاف و هموار کردن پوست زیر چشم تا چانه می باشد.

در جراحی بلفاروپلاستی، تصحیح یا تغییر معمول در نواحی پلک بالا و پایین ، بافت اطراف ابرو ها، ناحیه بالای انتهی بینی بین چشم ها و قسمت های بالای گونه ها صورت می گیرد.

این جراحی برش هایی در امتداد خطوط طبیعی صورت در بالا و پایین پلک ها ایجاد می کند. بدین صورت اسکار های ناشی از جراحی در چین و چروک های سطحی پوست مخفی می شوند.

زمان جراحی بلفاروپلاستی حدوداً 1 تا 3 ساعت به طول می انجامد. پس از جراحی ورم و کبودی ناحیه اطراف چشم کاملاً عادی می باشد که طی یک تا دو هفته از بین می رود. نتیجه نهایی جراحی پس از چندین ماه قابل مشاهده است.نتیجه این جراحی را می توان با مقایسه عکس های قبل و بعد از عمل از ناحیه چشم ها مشاهده کرد.

پس از عمل نوعی نخ بخیه به نام کانتوپکسی نزدیک گوشه بیرونی پلک پایینی زده می شود که داخل بافت پوست قرار می گیرد. به سبب این روش وضعیت قرار گیری پلک پایینی در طول دوره نقاهت ثابت می ماند.نخ بخیه کانتوپکسی پس از 4 تا 6 هفته جذب می شود. برای برخی از بیماران بالا کشیدن بخشی از صورت با تکنولوژی مخصوصی به منظور جوانسازی پلک پایینی توصیه می شود.

بلفاروپلاستی یک جراحی پلاستیک جهت تصحیح عیوب، تغییر ظاهر و افتادگی پلک ها و تغییر در ظاهر نواحی اطراف چشم می باشد. دکتر آزیتا مولازاده  از روش های نوینی برای این جراحی استفاده می کند . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02144287319- 09120573301 تماس بگیرید.برای کسب ارتباط با دکتر  به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

عوامل موثر در نتیجه بلفاروپلاستی

عوامل مختلفی از جمله وضعیت قرار گیری پلک ها، نوع پوست (خوش زخم یا بد زخم بودن) ، سن بیمار، وضعیت کلی بافت های مجاور چشم ، و وضعیت آناتومی نواحی اطراف چشم بیمار در نتیجه نهایی به دست آمده از بلفاروپلاستی تاثیر گذار است. همچنین شرایط زیر در نتیجه جراحی تاثیر می گذارد:

  • خشکی چشم: که در صورت جراحی بلفاروپلاستی، حالت خشکی چشم تشدید می شود.
  • برجستگی عنبیه: که باعث قرارگیری نامناسب پوست پس از جراحی می شود.
  • کمبود خاصیت کشسانی و رطوبت در پوست:که باعث قرارگیری نامناسب پوست پس از جراحی و نتیجه نا مناسب می شود.

بلفاروپلاستی با لیزر

گاهی بلفاروپلاستی با لیزر همراه با لیزر جوانسازی پلک ها انجام می شود. در گذشته عمل جراحی بلفاروپلاستی و جراحی با لیزر از هم تفکیک می شدند ولی اکنون تمامی روش های درمانی برای کمک به روند درمان می توانند در کنار هم مورد استفاده قرار گیرند.

دوره نقاهت پس از بلفاروپلاستی

این جراحی  می تواند به صورت سرپایی انجام گیرد ولی در شرایطی بیمار نیاز به یک شب بستری پیدا می کند. پزشک بهترین گزینه را جهت با در نظر گرفتن شرایط بیمار پیشنهاد می دهد. بستری در بیمارستان ممکن است نیاز باشد ولی بهترین محیط جهت استراحت و طی دوران بهبودی به ترجیح پزشک و بیمار انتخاب می گردد. مشاهده قرمزی و ورم در اطراف ناحیه چشم و بخیه ها عادی می باشد. ممکن است از چشم ها اشک بیاید و یا بیمار دچار خشکی شود که توسط پزشک پمادهایی تجویز می گردد.

در نتیجه استفاده از پماد ممکن است مدتی بینایی بیمار دچار اختلال شده و تاری دید به وجود آورد. ولی به طور کلی تاری دید یکی از عوارض جانبی جراحی بلفاروپلاستی می باشد. بیمار ممکن است در دوران نقاهت دچار حساسیت به نور شده و با بهره گیری از عینک آفتابی تا حدی با این مشکل کنار بیاید. با این حال عوارض این عمل بسیار ناچیز می باشد.

هزینه جراحی بلفاروپلاستی

هزینه جراحی بلفاروپلاستی به مرکز درمانی مربوطه و نوع بیمه درمانی و همچنین شرایط بیمار بستگی دارد.

خدمات دکتر آزیتا مولازاده دکتر پوست خوب در تهران

میکرونیدلینگ

لیفت صورت

جوانسازی پوست

تزریق فیلر

تزریق بوتاکس

با تشکر  ، گروه مدیریت طراحی سایت دکتر مولازاده

دکتر آزیتا مولازاده

سابقه 15 ساله در زمینه زیبایی سابقه چندین سال تدریس روش های نوین تزریق ژل، بوتاکس و سایر خدمات زیبایی ( تزریق چربی، چال گونه، نخ گذاری) دارنده مدرک معتبر از کنگره ای جهانی در زمینه زیبایی دارنده مدرک کنگره بین المللی Cosmetology  و Aesthetic Practices  تورنتو کانادا دارنده مدرک کنگره آمیامد  Amiamed آلمان در زمینه میکرونیدلینگ پیشرفته دارنده مدرک کنگره Herbal Beauty  و India bambay دارنده گواهی گذراندن کلیه دوره های زیبایی از Maple  کانادا دارنده گواهی مهارت های دستگاههای جوانسازی و RF سابقه تدریس در دانشگاه علوم پزشکی گلستان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شیراز

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button